Pożyczki dla kobiet

 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
natalia
Pożyczki dla kobiet – czy mogą o nie wnioskować również mężczyźni? Rynek firm pożyczkowych i chwilówek rozwinął się na tyle mocno, że naprawdę trudno wyróżnić się nowo rozwijającej się instytucji finansowej ciekawym motywem przewodnim, szatą graficzną czy sposobem prowadzenia działalności. Mimo to wciąż pojawiają się firmy z interesującym pomysłem na dotarcie do wybranej grupy docelowej. W tym przypadku mowa o rozwiązaniu, jakim są pożyczki dla kobiet. Przeczytaj o nim więcej!
Pożyczki dla kobiet

Spis treści:

Pożyczki online dla kobiet

Według najnowszych raportów BIK to wciąż mężczyźni dominują wśród pożyczkobiorców. Jednak grupa kobiet zaciągających zobowiązania finansowe rośnie. Dlatego nie powinno nas dziwić, że niektórzy pożyczkodawcy właśnie do tej grupy kierują swoją ofertę i działania marketingowe. Standardowe pożyczki są przeznaczone zazwyczaj do szerokiej grupy docelowej. Aby ją uzyskać, należy spełniać kilka podstawowych warunków.

Możemy się zastanawiać, czy to, że pożyczkodawca kieruje ofertę do kobiet jest jednoznaczne z brakiem akceptacji wniosków od mężczyzn? Otóż nie! Jednak nie ulega wątpliwości, że różowy interfejs strony firmy pożyczkowej może odstraszyć potencjalnych klientów płci męskiej. Jakie więc warunki musi spełniać pożyczkobiorca starający się o pożyczki dla kobiet?

Warunki pożyczki online

Powtarzamy jeszcze raz. Najważniejszym kryterium podczas wnioskowania o pożyczki dla kobiet wbrew pozorom nie jest bycie przedstawicielem płci żeńskiej. W tej ofercie na pozytywną decyzję mogą liczyć również mężczyźni, a wymagania są takie same jak w przypadku standardowej oferty. Choć niektóre parametry, takie jak wiek, mogą się różnić, ale taka sytuacja dotyczy nie tylko tej oferty. Pożyczki skierowane są zazwyczaj do szerokiej grupy docelowej. Aby starać się o wsparcie finansowe, trzeba mieć ukończone co najmniej 18 lat. Jednak w niektórych firmach próg ten może zostać podwyższony nawet do 25 lat. Dlatego też musimy dokładnie czytać zasady przyznawania pożyczki na stronie internetowej pożyczkodawcy. Chwilówki dla kobiet można dostać na czas od około 30 do 45 dni, a pożyczki ratalne mają czas spłaty do maksymalnie 5 lat. 

Innym ważnym warunkiem jest obowiązek posiadanie obywatelstwa Polski oraz ważnego dowodu osobistego. Ponadto niezbędne będzie również uzyskiwanie dochodów, które pozwolą na bezproblemową spłatę zobowiązania. Dodatkowo pożyczkodawca sprawdzi nasze dane w bazach dłużników, a od tego, czy znajdzie tam negatywne wpisy, zależy jego ostateczna decyzja kredytowa. Musimy również wspomnieć o wymaganiach formalnych, do których należy: prawidłowo wypełniony wniosek, indywidualne konto bankowe, ważny numer telefonu oraz adres e-mail.

Kobiety jako grupa docelowa

Grupa docelowa, do której skierowane są oferty, pozwala firmie pożyczkowej zaplanować oryginalne działania marketingowe i dostosować ewentualne promocje do oczekiwań zawężonej grupy odbiorców. W paru przypadkach możemy znaleźć firmy pożyczkowe kierujące swoją ofertę głównie do kobiet. Dzięki precyzyjnym produktom i komunikatom dopasowanym do płci żeńskiej, klientki mogą poczuć się bardziej docenione. W końcu ktoś skierował ofertę trafiającą wyłącznie do nich i zaspokajającą indywidualne potrzeby.

Na co kobiety zaciągają pożyczki?

To, na co Polacy wydają pożyczone pieniądze, jest obiektem wielu branżowych badań i raportów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na raport przeprowadzony na zlecenie firmy Lindorff SA, ponieważ znajdziemy tam podział celów ze względu na płeć. Najpierw spójrzmy na odpowiedzi pań. Najwięcej deklaracji złożono przy wariancie sprzęt AGD (37%). Na drugim miejscu znalazły się bieżące wydatki (35%), co nie powinno dziwić, ponieważ w wielu gospodarstwach to kobiety trzymają rękę na pulsie i zarządzają budżetem domowym. Na trzecim miejscu (33%) znajdziemy remont domu lub mieszkania. Kolejne pozycje objęły sprzęt elektroniczny czy wyposażenie domu. Najmniej wyborów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn padło na odpowiedzi: wakacje, zakupy odzieży lub kosmetyków oraz inne.

Jednak musimy zwrócić uwagę, że kobiety znacznie rzadziej wybierają odpowiedź samochód. Wśród płci żeńskiej odpowiedź tę wybrało 16%. Z kolei wśród mężczyzn wariant ten wybrało aż 34% ankietowanych. Zaskakujący może być również fakt, że to mężczyźni częściej zaciągają pożyczki na bieżące potrzeby, choć cel ten wcale nie znajduje się na pierwszym miejscu ich wyborów.
Ostatnia aktualizacja artykułu: 11 lutego 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły