Wiele instytucji finansowych ma w swojej ofercie pożyczki bez zaświadczeń, które mogą zaciągnąć zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Czy banki również proponują tego typu rozwiązania? Na jakich zasadach można otrzymać pożyczkę na oświadczenie dla firmy? Każde przedsiębiorstwo potrzebujące dodatkowych środków może skorzystać z pożyczki dla firm na oświadczenie udzielanej najczęściej przez instytucje pozabankowe. Sprawdźmy, czy takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem i jak z niego skorzystać.
Kredyt dla firm na oświadczenie – jak to działa?
Pożyczka dla firm na oświadczenie to nic innego jak pewne źródło finansowania, z którego mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy. W jaki sposób można otrzymać środki z tego tytułu? Nie ma nic prostszego. Podczas wnioskowania o pożyczkę na oświadczenie dla firm, wystarczy podać wysokość dochodów przedsiębiorstwa. Ze względu na fakt, iż finansowanie tego typu nazywane jest jako pożyczka dla firm na oświadczenie, nie ma konieczności przedstawiania pełnej dokumentacji działalności oraz zaświadczeń o zarobkach. Dzięki temu zdolność kredytowa obliczana jest wyłącznie na podstawie podanej wysokości dochodów.
Pożyczka dla firm na oświadczenie to produkt finansowy, z którego można skorzystać bez konieczności dostarczenia zaświadczeń o braku zaległości w ZUS i US. Na taką formę współpracy z przedsiębiorcami pozwalają instytucje pozabankowe, gdyż banki najczęściej dokładnie sprawdzają swoich kontrahentów.
Warto wspomnieć też o tym, że pożyczka na oświadczenie dla firm przyznawana jest na uproszczonych zasadach w stosunku do działań tradycyjnych banków. Dlaczego? Finansowanie tego typu wyróżnia się przede wszystkim:
- Minimum formalności;
- Szybką oceną zdolności kredytowej;
- Błyskawiczną wypłatą środków z pożyczki na konto firmowe;
Co ciekawe, pożyczki dla firm na oświadczenie przyznawane są także jako inne produkty finansowe, jak np. kredyt odnawialny, w rachunku bieżącym i tym podobne. Określenie pożyczka dla przedsiębiorców na oświadczenie oznacza tylko tyle, że przy składaniu wniosku nie są wymagane żadne dokumenty potwierdzające stan finansowy firmy.
Pożyczka na oświadczenie dla firm – sposób na szybką gotówkę w razie potrzeby
Aby otrzymać pożyczkę dla firmy na oświadczenie, wystarczy wypełnić stosowny formularz na stronie internetowej danej instytucji pożyczkowej. Wnioskując w ten sposób, trzeba jedynie potwierdzić swoje dane osobowe lub firmy aktualnym dowodem tożsamości, podać numer NIP lub REGON oraz przedstawić we wniosku wszelkie dochody wynikające z działalności.
To ważne! Mimo braku konieczności wypisywania zaświadczeń o zarobkach w przypadku pożyczki dla firm na oświadczenie to jednak ta forma finansowania nie daje żadnego przyzwolenia na jakiekolwiek nadużycia. Co to znaczy? Głównie tyle, że informacje podane we wniosku muszą być w pełni zgodne z faktycznym stanem finansowym i prawnym firmy.
Pożyczki dla firm na oświadczenie – wady i zalety
Trzeba mieć na uwadze fakt, że pożyczki dla firm bez oświadczenia pomimo tego, iż są łatwiej dostępne, to jednak ryzyko dla firm ich udzielających jest znacznie większe. Głównie ze względu na mocno uproszczone procedury analizy kredytobiorcy, a co za tym idzie, ma to odzwierciedlenie w wysokości udzielonej pożyczki. W niektórych przypadkach pożyczka na oświadczenie dla firm może być nawet kilkadziesiąt tysięcy niższa aniżeli w przypadku złożenia wniosku z normalną procedurą bankową. Dużym plusem tej formy finansowania jest na pewno:
- Szybkość realizacji transakcji;
- Minimum formalności;
- Brak konieczności przedstawiania dokumentów księgowych firmy do wglądu.
Są też jednak pewne minusy pożyczek dla firm na oświadczenie, do których zaliczamy:
- Niższą kwotę finansowania;
- Większe ryzyko dla firmy udzielającej pożyczki;
- Większe koszty związane z oprocentowaniem i prowizją na rzecz kredytodawcy.
Jak widać, jest wiele wad, jak i zalet tego rozwiązania. Czy pożyczka na oświadczenie dla firm to dobra decyzja? Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że przedsiębiorstwo nie ma innych nieco atrakcyjniejszych propozycji finansowania w zanadrzu. Bardzo podobnym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych są pożyczki bez BIK, co oznacza, że udzielane są bez sprawdzania historii kredytowej i finansów wnioskodawcy. Dla osób, które dopiero otworzyły własną działalność lub potrzebują szybko pozyskać dodatkowe środki na inwestycję, jest to doskonałe rozwiązanie!