Ranking pożyczek dla firm 2021 – najlepsze kredyty firmowe pozabankowe!

ranking pożyczek dla firmKredyt firmowy ranking 2021 to zestawienie najlepszych pozabankowych ofert kredytowych dla firm, które zostało stworzone przez ekspertów Pożyczkowego Portalu. Wielu przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z założeniem działalności gospodarczej na start potrzebuje uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Jedną z opcji jest możliwość uzyskania pieniędzy od firm pozabankowych lub banków. Zobacz nasz ranking pożyczek dla firm. Znajdziesz w nim atrakcyjne oferty wsparcia finansowego dla nowych przedsiębiorców.

Spis treści:

Czym jest ranking pożyczek dla firm?

Firmy pożyczkowe to idealna alternatywa dla banków i pomocy udzielanej przez osoby prywatne. Pozabankowe kredyty dla firm ranking pozwoli nam na wybór odpowiedniej oferty pożyczkowej. Jeżeli chcemy poznać szczegóły ofert, możemy sprawdzić pozabankowy kredyt firmowy ranking. W jednym miejscu możemy zweryfikować nie tylko proponowaną ofertę pożyczkodawców, ale również opinie specjalistów i byłych klientów firm. Przed wyborem warto sięgnąć po opinię i wybrać produkt dopasowany do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Wśród dostępnych ofert znajdziemy tani kredyt dla nowych firm, szybkie pożyczki pozabankowe oraz wiele innych atrakcyjnych rozwiązań.

Proces wnioskowania o oferty z rankingu pożyczek dla firm jest prosty i szybki. Potrzebujemy zaledwie kilku minut, aby wypełnić formularz, bez konieczności wychodzenia z domu. 

 

Dla kogo ranking kredytów dla firm będzie dobrym rozwiązaniem?

Zaproponowany przez naszych specjalistów ranking pożyczek dla firm skierowany jest do wszystkich osób prowadzących zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Pożyczki pozabankowe dla firm obecnie cieszą się ogromną popularnością. Właściciele firm mogą wnioskować o przyznanie pożyczki na bieżące potrzeby przedsiębiorstwa, jeżeli spełniają wszystkie wyznaczone przez firmę pożyczkową kryteria.

Dzięki powyższemu rankingowi możemy zaoszczędzić czas, który w innej sytuacji musielibyśmy przeznaczyć na analizowanie ofert. Powyższy ranking obejmuje wyłącznie sprawdzonych i wiarygodnych pożyczkodawców.

 

Ranking pożyczek dla firm zalety

Czy warto korzystać z rankingów pożyczek dla firm? Spójrzmy na poniższą listę zalet

Najczęściej zadawane pytania o oferty z rankingu pożyczek dla firm

1. Czy można otrzymać pozabankowe pożyczki dla firm z komornikiem?

Jeżeli toczy się wobec nas postępowanie komornicze, nasze szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej są niewielkie. Należy pamiętać, że firmy pożyczkowe również mają względem swoich klientów pewne wymagania i nie zaakceptują wniosku od osoby, która nie wykazuje zdolności do terminowej spłaty.

2. Jakie dokumenty należy dostarczyć, wnioskując o pozabankowe pożyczki dla firm? 

Pożyczkodawcy, którzy zostali uwzględnieni w rankingu pożyczek dla firm, ograniczają formalności do minimum. Oznacza to, że zazwyczaj wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie pożyczkodawcy. Jeżeli nasza firma jest zarejestrowana w CEIDG oraz spełniamy określone warunki, nie powinniśmy mieć problemów z otrzymaniem decyzji kredytowej.

3. Na co możemy przeznaczyć pieniądze z pozabankowej pożyczki dla firm?

Warto zaznaczyć, że środki finansowe otrzymane w ramach pożyczek firmowych mogą być przeznaczone na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością, np. zakup środków trwałych lub zagwarantowanie wynagrodzeń dla pracowników.

Jak wnioskować o pozabankowe pożyczki dla firm online?

pożyczkowy portal

Pozabankowa pożyczka dla firm online to produkt finansowy, o który  możemy starać się  jako przedsiębiorcy. Cały proces wnioskowania odbywa się przez Internet. Dzięki temu możemy szybko otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki na rozwinięcie swojej działalności gospodarczej. Jeżeli znajdujemy się w gronie osób zainteresowanych zaciągnięciem szybkiej pożyczki dla firm, warto przed wypełnieniem wniosku zapoznać się z opiniami na temat danych ofert. Ranking pożyczek pozabankowych dla firm umożliwia nam wybranie odpowiedniej oferty dopasowanej do naszych potrzeb i preferencji.

1. Po wybraniu pożyczkodawcy należy odwiedzić jego stronę internetową w celu wypełnienia formularza online. Pożyczka pozabankowa dla firm dostępna jest po wybraniu odpowiednich parametrów na wirtualnym kalkulatorze znajdującym się na stronie głównej.

2. W tym momencie możemy jeszcze zapoznać się z wszystkimi kosztami, jakie będą kreowały się podczas spłaty zaciągniętego zobowiązania. Pod wirtualnym kalkulatorem często wyszczególnione są koszty pożyczki np. RRSO, odsetki od spłaty pożyczki, wysokość opłaty przygotowawczej, oprocentowanie, oraz miesięczna rata pożyczki.

3. Po wybraniu odpowiadających nas parametrów zostaniemy przekierowani na formularz online. We wniosku należy zawrzeć najważniejsze informacje, takie jak dane osobowe i teleadresowe oraz adres NIP.

4. Pod wnioskiem będą znajdowały się zgody, z którymi należy się zapoznać. Szybka pożyczka dla firm dostępna jest dla osób, których dane osobowe nie znajdują się w rejestrach osób zadłużonych.

5. Po spełnieniu wszystkich warunków stawianych przez pożyczkodawcę, dodatkowy zastrzyk gotówki trafi na konto bankowe klienta.

Jak otrzymać szybki kredyt dla firm?

pożyczkowy portal

Decydując się na złożenie wniosku o pozabankowe kredyty dla firm, bardzo często zależy nam przede wszystkim na krótkim czasie oczekiwania. Nie ulega wątpliwości, że formalności i zasady obowiązujące w bankach przedłużają cały proces nawet do kilku dni, a czasem nawet tygodni, kiedy pojawią się wątpliwości. Aby uniknąć wielu spotkań w oddziale banku oraz obowiązku dostarczenia wielu dokumentów, wiele firm decyduje się na złożenie wniosku o kredyty pozabankowe. Nie zawsze jednak możemy mieć gwarancję, że cała procedura minie szybko i bez problemów. Aby nie narazić się na opóźnienia, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 • Po pierwsze sprawdźmy, w jakich godzinach pożyczkodawca weryfikuje wnioski klientów. Informacje na ten temat przyniosą nam godziny otwarcia umieszczone na stronie pożyczkodawcy lub w opinii o pożyczkach.
 • Następnie dowiedzmy się, jaką metodę weryfikacji tożsamości udostępnia pożyczkodawca. Eksperci zalecają korzystanie przede wszystkim ze specjalnych aplikacji typu Instantor, które umożliwiają natychmiastowe potwierdzenie danych.
 • Drugim atrakcyjnym rozwiązaniem mogą być przelewy ekspresowe z pominięciem sesji Elixir. Wykonuje się je za pośrednictwem specjalnych systemów, na przykład Blue Media lub Express Elixir. Szybki kredyt pozabankowy dla firm powinien obejmować również wypłatę środków pieniężnych tym sposobem.

Warunki pożyczek dla firm dostępnych w rankingu

pożyczkowy portal

Wymagania, jakie stawiają  pożyczkodawcy względem wnioskującego, mogą się nieco różnić. Dlatego przed ostatecznym wysłaniem wniosku, warto zapoznać się dokładnie z wszystkimi informacjami dostępnymi na stronie wybranego pożyczkodawcy. Wiele informacji zawartych jest w sekcji “pytania i odpowiedzi”, gdy nie znajdziemy jednak odpowiedzi na nurtujące nas pytania o kredyt pozabankowy dla firm, możemy śmiało dzwonić do Biura Obsługi Klienta. Numery telefonów dostępne są na stronie pożyczkodawcy w zakładce “kontakt”.

Pożyczkodawcy wymagają od swoich klientów zazwyczaj:

 • odpowiedniego wieku
 • braku wpisów w bazach dłużników
 • stałego miejsca zamieszkania w Polsce
 • aktywnej działalności gospodarczej
 • wpisu w CEIDG.

Czy otrzymam pozabankowe pożyczki dla firm na start? 

Jeżeli znajdujemy się w gronie osób z dobry planem na rozwój ciekawej, innowacyjnej inwestycji, ale brakuje nam odpowiedniej ilości środków finansowych, warto zwrócić się o pomoc do instytucji takich, jak np. firmy pozabankowe lub banki. Instytucje pożyczkowe oferują dla nowo powstałych przedsiębiorstw pozabankowy kredyt na start. Warunkiem otrzymania dodatkowego zastrzyku gotówki będzie wypełnienie odpowiedniego formularza, który znajdziemy na stronie wybranego pożyczkodawcy. Pozabankowy kredyt na start działalności gospodarczej jest dostępny nierzadko już od pierwszego dnia prowadzenia firmy.

Pożyczkę dla firm otrzymamy na dogodnych warunków. Elastyczne raty umożliwią dopasowanie wysokości nowego wydatku do budżetu firmy.  Wniosek o pożyczkę dla nowo otwartych firm można złożyć zarówno stacjonarnie, jak i online.

Jakie dokumenty należy dostarczyć w przypadku pozabankowej pożyczki dla firm na start?

Aby otrzymać pozytywną decyzję w przypadku wniosku o pożyczkę dla nowo powstałych firm oraz tych aktywnych na rynku od lat, należy posiadać kilka istotnych dokumentów. Wśród nich można wymienić:

 • świadczenie o niezaleganiu z płatnościami w ZUS i US
 • wpis do rejestru działalności gospodarczej.
 • Niektórzy pożyczkodawcy mogą poprosić o przesłanie zaświadczenia dotyczącego możliwości zabezpieczenia kredytu np. w postaci zastawienia hipoteki czy gruntu.

Ranking kredytów firmowych pozabankowych przedstawia również oferty, w których dostępna jest pożyczka na start. Pozabankowa pożyczka dla nowej firmy w porównaniu do kredytu nie będzie wymagała od pożyczkobiorcy zaświadczenia z ZUS i może zostać przyznana w bardzo krótkim czasie. Wysokość kwoty uzyskanej w firmie pozabankowej może być nieco niższa, ale istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnej decyzji przyznania produktu, jakim jest pożyczka dla nowych firm. Ostateczna decyzja kredytowa będzie zależała od historii kredytowej klienta i przebiegu analizy złożonego wniosku pożyczkobiorcy. 

Ile kosztują pozabankowe pożyczki dla firm?

Pozabankowe kredyty dla firm ranking uwzględnia wyłącznie renomowane firmy, których oferty bez wątpienia warte są naszej uwagi. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru pożyczkodawcy, warto zapoznać się nie tylko z opiniami byłych pożyczkobiorców, ale również z wszystkimi informacjami dotyczącymi kosztów, jakie będą się kreowały podczas spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Na większości stron internetowych firm pozabankowych znajdziemy informacje o kosztach, w  których uwzględnione będzie m.in.

1. oprocentowanie pożyczek dla firm,

2. wysokość raty pożyczki, prowizja, ubezpieczenie,

3. RRSO, czyli wyrażona procentowo wysokość całkowitej kwoty do spłaty.

W skład kosztów pożyczki wchodzą zarówno opłaty stałe, jak i zmienne, czyli takie, które w trakcie trwania umowy mogą ulec zmianie. Oprocentowanie kredytu dla firm w firmach pożyczkowych jest podobne, a możliwość obniżenia stawki istnieje dopiero w przypadku wysokiej kwoty pożyczki. Warto również zwrócić uwagę, że w przypadku pożyczki pod zastaw oprocentowanie będzie niższe. Dlatego koszt kredytu dla nowych firm oraz aktywnych od paru lat może się różnić od indywidualnej sytuacji wnioskodawcy. Zastanawiasz się nad złożeniem wniosku o dodatkowe środki pieniężne i stajesz przed pytaniem “pozabankowy kredyt dla firm gdzie najlepiej go zaciągnąć”? Bez wątpienia porównywarki finansowe ułatwiają wybór odpowiedniej oferty kredytowej spośród tak wielu propozycji dostępnych na rynku. Co więcej, porównywarka umożliwia dokonanie selekcji produktów finansowych dopasowanych do naszych potrzeb.

Czy możliwa jest pożyczka dla firm bez zaświadczeń?

Najlepsze pożyczki dla firm możemy otrzymać bez wysyłania zaświadczeń, o ile decydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania w firmach pozabankowych. Bez wątpienia proces uzyskania pożyczki gotówkowej w banku będzie wymagał większego zaangażowania ze strony osoby wnioskującej.

Pozabankowe kredyty dla firm ranking umożliwia szybki i prosty wybór wsparcia finansowego. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, środki mogą wpłynąć na nasze konto nawet na drugi dzień.

Pożyczkodawcy posiadający w swojej ofercie szybki pozabankowy kredyt dla firm online umożliwiają otrzymanie pożyczki po wypełnieniu wniosku dostępnego na stronie internetowej. Ważne, aby każdy wnioskodawca posiadał ważny dowód osobisty. Bez niego wnioskowanie będzie niemożliwe. Pożyczka dla firm bez dochodu udzielana jest na bardzo korzystnych warunkach. Każde przedsiębiorstwo spełniające podstawowe kryteria może otrzymać pożyczkę za pośrednictwem Internetu. Pożyczkodawcy nie wymagają żadnych zabezpieczeń i poręczeń w postaci np. gwaranta. Bez wątpienia, kredyty dla firm pozabankowe zagwarantują pomoc w rozwinięciu biznesu. 

Pożyczki dla firm bez BIK? To możliwe!

pożyczkowy portal

Każda firma pozabankowa weryfikuje swoich pożyczkobiorców w bazach osób zadłużonych. Dzieje się to przed podjęciem decyzji o przyznaniu pożyczki. Największymi rejestrami dłużników są m.in. Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Gospodarczej czy również Biuro Informacji Kredytowej. BIK zajmuje się głównie gromadzeniem i przetwarzaniem danych dotyczących zobowiązań kredytowych zaciągniętych zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Pożyczka dla firm bez baz oznacza, że jako osoby posiadające nie najlepszą historię kredytową możemy otrzymać pomoc finansową w postaci pożyczki dla zadłużonych firm.

Pożyczka pozabankowa dla firm bez BIK dostępna jest dla przedsiębiorców z odpowiednią płynnością finansową lub ewentualnym zabezpieczeniem. Pożyczki bez BIK możemy otrzymać między innymi pod zastaw:

 • samochodu,
 • nieruchomości,
 • gruntu lub
 • gdy posiadamy osobę, która zadeklaruje się zostać naszym gwarantem.

Pozabankowa pożyczka dla firm pod zastaw dotyczy w szczególności mieszkania, domu lub biura. Przed ostatecznym wyborem pożyczkodawcy, warto zapoznać się z opiniami byłych pożyczkobiorców. Pożyczki pod zastaw dla firm (np. Ascot) to oferty przybliżone do tych oferowanych przez banki. Wysoka kwota pożyczki na długi okres spłaty może trafić również do nas. 

Alternatywa dla pożyczki pozabankowej dla firm oraz kredytów

Oprócz pożyczek i kredytów dla firm możemy starać się również o uzyskanie dodatkowego wsparcia finansowego w innych instytucjach. Dofinansowanie dla małych firm oferowane jest także w formie dotacji z Urzędu Pracy i Unii Europejskiej lub dzięki skorzystaniu z pomocy skierowanej od Venture Capital czy Aniołów Biznesu.