Pożyczka dla nowych firm

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut

Każdy, kto rozpoczyna własną działalność gospodarczą, musi mieć na uwadze fakt, iż na rynku dostępnych jest wiele ofert finansowania przeznaczonych dla przedsiębiorców dopiero rozpoczynających swoją przygodę. Pożyczki dla nowych firm to przede wszystkim wygoda, ale i komfort prowadzenia firmy już od pierwszych dni jej działania. Co ciekawe, zdecydowanie łatwiej jest otrzymać pożyczkę od firmy pozabankowej zajmującej się finansowaniem przedsiębiorców. Dlaczego? Głównie ze względu na znacznie mniejszą ilość formalności oraz większe odstępstwa firm pożyczkowych. Banki nieco mniej chętnie finansują startujących przedsiębiorców. Czy pożyczka dla nowych firm jest możliwa do uzyskania? Jak działają pożyczki pozabankowe dla nowych firm? Czy warto korzystać z takich rozwiązań? Podpowiadamy!

Pożyczka dla nowych firm

Pożyczki dla przedsiębiorców – jak podchodzą do tego banki?

Banki działające na terenie kraju do nowych przedsiębiorców prowadzących swoją działalność mniej niż 12 miesięcy podchodzą ze sporą dawką ostrożności. Wynika to z tego względu, iż według raportów państwowych najwięcej firm zamyka się właśnie w tym okresie. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem braku spłaty zobowiązania ze strony działalności gospodarczej na rzecz banku. 

Pożyczki dla nowych firm od banków udzielane są najczęściej po upływie 12 miesięcy prowadzenia działalności, jednak nie jest to zasada nie do przejścia. Wiele instytucji wydaje pozytywne decyzje kredytowe firmom, które działają od 3 do 6 miesięcy. W skrajnych przypadkach można otrzymać też pomoc finansową od banku od pierwszych dni prowadzenia firmy, ale najczęściej związane jest to z koniecznością potwierdzenia wykonywania wcześniej pracy zawodowej w tej samej lub podobnej branży.

Dzięki temu bank ma pewność, że kredytobiorca prowadzący własną działalność ma już swoją siatkę klientów i będzie terminowo spłacać zobowiązanie. Kolejnym wyjątkiem, kiedy banki udzielą pożyczki dla nowych firm, są sytuacje, kiedy właściciel ma spory majątek i może przekazać go jako formę zabezpieczenia finansowania.

Pożyczki dla nowo otwartych firm – kredyt na start dla każdego?

Rozpoczęcie prowadzenia własnej firmy wiąże się ze sporymi kosztami początkowymi. Wiele osób uznaje zasadę, że aby zacząć zarabiać trzeba wcześniej zainwestować. Jest to prawda, jednak co zrobić w sytuacji, kiedy środków na inwestycje brakuje? Pożyczki dla nowych firm na start to ciekawa opcja, z której może skorzystać praktycznie każda firma spełniająca kryteria banku lub firmy pożyczkowej. Trzeba mieć na uwadze fakt, że większość instytucji niechętnie udziela tego typu zobowiązań, ale istnieją też takie, które chętnie współpracują z nowo powstałymi firmami. Większość z nich udziela pożyczek dla firm na samo oświadczenie.

Szybka pożyczka dla nowych firm – jak to działa?

Pożyczki pozabankowe dla nowych firm to coraz częściej wybierana forma finansowania przez wielu przedsiębiorców. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż taką pożyczkę o wiele łatwiej uzyskać i nie trzeba spełniać rygorystycznych wymogów odnoszących się do czasu prowadzenia firmy. Warto mieć na uwadze jednak warunki, jakie są proponowane przez firmy tego typu. Pożyczki dla nowych firm udzielane przez instytucje pozabankowe często wiążą się z wysokim oprocentowaniem, drakońskimi karami za opóźnienia w spłacie zobowiązania oraz nieco niższymi kwotami w stosunku do kredytów bankowych. 

Pożyczki dla nowych firm najczęściej można uzyskać przez internet, wysyłając wniosek bezpośrednio przez stronę konkretnej instytucji. Firma zweryfikuje autentyczność danych, oceni zdolność kredytową, a następnie wyda decyzję kredytową. Przed ostatecznym wyborem danej formy finansowania, warto skorzystać z rankingu kredytów dla firm, przy pomocy którego podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze. W ten sposób można też wybrać najciekawszą formę finansowania dla nowo powstałej firmy.

Kto może otrzymać pożyczkę dla nowych firm?

Wbrew pozorom otrzymanie pożyczki dla nowych firm online nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Kredyt tego typu mogą uzyskać osoby, które:

  • Są pełnoletnie;
  • Posiadające pełnię czynności prawnych;
  • Mające konto bankowe;
  • Nie widniejące w bazach dłużników.

Co ciekawe, kredyty są o wiele łatwiej dostępne dla osób niezadłużonych, aniżeli dla tych, którzy w przeszłości mieli jakiekolwiek problemy ze spłatą zobowiązania. Dodatkowo, aby otrzymać szybką pożyczkę dla nowych firm, należy przedstawić do firmy pożyczkowej lub banku takie informacje, jak:

  • Numer NIP i REGON;
  • Zaświadczenia ZUS i US;
  • Zaświadczenia finansowe;
  • Dane dotyczące wpisu do CEIDG.

Pożyczki dla nowych firm bez BIK, są ogólnodostępne jednak przed ich zaciągnięciem, warto się dobrze zastanowić, czy rzeczywiście taka forma finansowania będzie w dłuższym rozrachunku opłacalna dla przedsiębiorstwa. Jeśli mamy pewność, że nasza działalność gospodarcza będzie przynosić zyski w krótkim czasie pożyczki dla nowych firm na start można zaciągnąć bez żadnych obaw.

Pożyczka dla firm od Pekao

Przykładowo w Banku Pekao można dostać pożyczkę dla firm pod nazwą Pożyczka Przekorzystna Biznes. Jest ona dostępna dla stosunkowo nowych firm, które funkcjonują od co najmniej 18 miesięcy. Co istotne Pożyczka Przekorzystna Biznes nie wymaga żadnych zabezpieczeń rzeczowych i może być przeznaczona na dowolny cel związany z działalnością firmy. Pekao dopuszcza stosowanie gwarancji de minimis, co znacząco podwyższa atrakcyjność finansowania biznesu w tym banku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły