Pożyczki ratalne dla firm

Aktualności na blogu

Mieszkanie – marzenie, czy coś na wyciągnięcie ręki?

Własne cztery kąty to marzenie wielu Polaków, bez względu na wiek. Piszemy „Polaków”, ponieważ w naszym kraju opcja dofinansowań od państwa nie działa jeszcze tak…

Zobacz więcej

Już nie zrobimy zakupów w niedzielę… – zakaz handlu

Wielkimi krokami zbliża się diametralna zmiana w polskim handlu. Już od marca nie w każdą niedzielę zrobimy zakupy. Zdania na temat zakazu handlu są podzielone.…

Zobacz więcej

Misselling – co to jest i jak się przed nim chronić?

Coraz większa świadomość konsumencka sprawia, że nieuczciwi sprzedawcy zmuszeni są przejść na dobrą stronę mocy i ograniczyć swoje nieetyczne praktyki. Firmy, również w sektorze finansów…

Zobacz więcej
Kredyt dla firm

Prawie każdy, kto zakłada swoją działalność dociera w pewnym momencie do ściany. Kontrahenci nie płacą faktur w terminie, rachunki piętrzą się, a pracownicy czekają na pensje. Innym razem, chciałbyś inwestować, ale nim zebrałbyś niezbędny kapitał minęłyby wieki. Wtedy rozpoczynasz poszukiwania źródeł dodatkowego finansowania. Kredyt dla firm lub pożyczka to czasem jedyny sposób, by zrealizować zaplanowany cel lub by rozwiązać przejściowe problemy z płynnością finansową.

Dlaczego korzystamy z kredytu dla firm?
– by rozpocząć swój biznes;
– by rozwinąć skrzydła;
– by uniknąć kłopotów z płynnością finansową.

Każdy, kto chce otrzymać kredyt dla firm, musi liczyć się z tym, że banki wymagają licznych zabezpieczeń oraz zmuszają nas do dopilnowania wielu formalności.
Kredyt dla firma ma wiele twarzy. Możemy wybierać spośród licznych propozycji.
– KREDYT INWESTYCYJNY – służy finansowaniu inwestycji. Można go przeznaczyć na zakup sprzętu, materiałów, maszyn lub na restrukturyzację. Banki często wymagają dodatkowo biznesplanu pokazującego na co mają być przeznaczone pieniądze. Bywa, że kredyt dla firm pod inwestycję wypłacany jest w transzach, a kredytodawca sprawdza czy na odpowiedni cel zostały wykorzystane pieniądze.
OKRES SPŁATY – od roku do 15 lat.
SPŁATA – jednorazowa lub w ratach.
ZABEZPIECZENIE KREDYTU:
* wpis do hipoteki nieruchomości,
* weksle in blanco,
* blokada rachunku bankowego,
* cesja wierzytelności.
– KREDYT OBROTOWY – zaciągany, kiedy potrzebne są środki na finansowanie bieżącej działalności firmy. Za otrzymane pieniądze możemy kupić towary, usługi lub zapłacić za faktury, których termin płatności jeszcze nie minął.
WYSOKOŚĆ KREDYTU – zależy od częstotliwości oraz wysokości obrotów na rachunku firmowym. Kredyt dla firm zwany “obrotówką” uzależniony bywa od zrealizowanej przez przedsiębiorstwo sprzedaży.
WARUNKI DO SPEŁNIENIA:
* złożenie odpowiednich dokumentów (NIP, REGON, wpis do ewidencji, KRS),
* dostarczenie dokumentów finansowych firmy za ostatni rok.
SPŁATA – jednorazowa lub w ratach. Odsetki naliczane co miesiąc.
OPROCENTOWANIE – 5-10% + prowizja za rozpatrzenie wniosku / za udzielenie kredytu / za zwiększenie kredytu w trakcie trwania umowy / za prolongatę terminu spłaty/ za zmianę warunków.

– KREDYT NA RACHUNKU BIEŻĄCYM = limit debetowy – to my decydujemy na jaki cel chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze.
WYSOKOŚĆ KREDYTU – wyliczana na podstawie wysokości obrotu na rachunku bieżącym, poziomu zdolności kredytowej lub proponowanego zabezpieczenia.
WARUNKI DO SPEŁNIENIA:
* trzeba posiadać rachunek firmowy minimum 3 miesiące.
SPŁATA – wszystkie wpływy zmniejszają zadłużenie. Odsetki naliczane są od aktualnego wykorzystania limitu i pobierane co miesiąc z rachunku. Spłata jest automatyczna, jesli na konto wpływają środki.
OPROCENTOWANIE – według stałej lub zmiennej stopy procentowej z uwzględnieniem stawki WIBOR i marży banku. +/- 5-10% w skali roku.

– LINIA KREDYTOWA – ma charakter limitu debetowego, ale prowadzona jest na oddzielnym rachunku bankowym.
SPŁATA – środki wpłacane na rachunek bankowy nie stanowią automatycznej spłaty długu.
OPROCENTOWANIE – według stałej lub zmiennej stopy procentowej z uwzględnieniem stawki WIBOR i marży banku. +/- 5-10% w skali roku.
Kredyt dla firm może występować jeszcze w postaci kredytu płatniczego, kredytu pomostowego, kredytu preferencyjnego z dopłatą, kredytu technologicznego lub kredytu hipotecznego.

Kredyt dla firm online

Jeśli potrzebujesz dodatkowego finansowania Twojego przedsięwzięcia, ale nie masz czasu odwiedzać każdej placówki banku. Naszą porównywarkę kredytów stworzyliśmy właśnie z myślą o Tobie. Bez wychodzenia z domu i całkowicie za darmo masz możliwość przejrzenia ofert: kredyt dla firm, kredyty dla firm na start, pożyczka dla firm oraz pożyczka dla firm na start.
Wpisz wartość kredytu, jaki chciałbyś zaciągnąć.
Określ liczbę miesięcy potrzebnych do spłaty.
Nasza porównywarka znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę.

Kredyt dla firm na start
Masz pomysł, biznesplan, ale brak Ci kapitału. Boisz się, że na początku prowadzenia własnego biznesu oszczędności szybko stopnieją, a Ty będziesz miał kłopot z realizacją celu. Z pomocą przychodzi oferta banków i kredyt dla firm na start.

Banki nie lubią ryzyka, dlatego też niechętnie udzielają kredytu nowym firmom. Często wymagają minimalnego okresu prowadzenia działalności, co pozwala na weryfikację czy przedsięwzięcie jest rentowne, a dochody pozwolą na spłatę zadłużenia. Dlatego kredyt dla nowych firm jest tak trudny do uzyskania. Choć z roku na rok oferta banków się powiększa, jest ona jednak cały czas bardzo wąska.
Kredyt dla firm na start – jak to zrobić?
Pomocna okazuje się pozytywna historia kredytowa przedsiębiorcy jako osoby fizycznej oraz inne formy zabezpieczeń (nieruchomość, poręczenie, itp.).

Jak ubiegać o kredyt dla nowych firm?
Należy złożyć wniosek kredytowy i dostarczyć wymagane przez bank dokumenty (np. zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami do ZUS i US biznesplan, ewentualnie wpis do ewidencji gospodarczej działalności gospodarczej).
Uważaj na!
Przy zawieraniu umowy z bankiem musisz zwrócić uwagę na:
opłaty i warunki kredytu dla firm na start;
okres kredytowania;
„gratisy” dodawane przez bank (polisa na życie, opłaty za zabezpieczenie prawne, opłatę za utratę wartości nieruchomości, dodatkowe ubezpieczenie nieruchomości, inwestowanie w fundusze, usługi wirtualnego księgowego, konto firmowe w banku udzielającym kredytu) – zazwyczaj wybierana jest jedna z powyższych propozycji.

Możesz skorzystać!

By przyciągnąć klienta, banki prześcigają się w dorzucaniu korzyści w postaci:
roku bez opłat za ZUS;
umorzenia kwoty pożyczki pod pewnymi warunkami;
weekendowego wyjazdu;
elektroniki;
odroczenia spłaty;
nagrody pieniężnej.
Po analizie ofert okazuje się, że kredyt dla firm jest poza Twoim zasięgiem. Masz szansę pozyskać dodatkowe środki. Pożyczka dla firm jest w Twoim zasięgu.

Czym różni się kredyt od pożyczki?
Wielu wydaje się, że kredyt i pożyczka to synonimy. Klient może nie zauważać różnicy, ale w rzeczywistości różnice są.
Kredytu udzielają wyłącznie banki. Podpisana umowa zawiera termin jego zwrotu oraz cenę, na która składają się różne opłaty, prowizje i odsetki.
Pożyczki może udzielić każdy, posiadający wolne środki. Jeśli kwota nie przekracza 500 zł nie jest konieczna pisemna forma umowy. Nie trzeba określać ceny pożyczki ani terminu jej zwrotu. Umowa pożyczki regulowana jest przepisami kodeksu cywilnego.

Finansowanie poza bankowe
Parabanki, pożyczki pozabankowe, chwilówki, fundusze pożyczkowe są rozwiązaniami dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą skorzystać z kredytowania w banku. Pożyczka dla firm to podobnie jak kredyt, pieniądze na dowolny. Można nią finansować inwestycje lub bieżącą działalność. Oferta pozabankowa skierowana jest głównie do mikro i małych przedsiębiorstw.

ZALETY POŻYCZKI DLA FIRM A KREDYT DLA FIRM

KREDYT DLA FIRM:

Ocena zdolności na podstawie kalkulacji komputerowych i procedur.
Dostęp do bazy BIK.
Zazwyczaj brak oferty dla nowych firm.
Wymagane zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami do Zus-u i US.
Informacja o kredycie w BIK.

POZYCZKA DLA FIRM

Ocena zdolności na podstawie weryfikacji potencjału firmy i szans jej rozwoju.
Brak dostępu do bazy BIK.
Weryfikacja bazy BIG i KRD
Oferta pożyczki dla firm rozpoczynających działalność.
Brak obowiązku dostarczenia zaświadczeń o niezaleganiu do ZUS-u i US.
Pożyczka dla firm bez BIK.

Zakładając firmę, poza nakładami finansowymi inwestujesz również swój czas i energię. Jesteś nastawiony na sukces. Masz motywację do działania, bo widzisz cel. Pożyczki dla firm pozwalają nie wyhamowywać rozwojowi przedsiębiorstw, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych. Decyzja o przyznaniu pożyczki jest bardzo szybka. Jeśli zależy Ci na szybkim sprawdzeniu Twojego wniosku powinieneś sprawdzić naszą ofertę pożyczkową.

Oprocentowanie pożyczki dla firm zaczyna się już od 2%.
Wymogi. Co trzeba przedstawić, by otrzymać pożyczkę dla firm.
Przedstaw Twój staż działalności.
Nie możesz mieć zadłużenia w BIG i KRD.
Przedstaw wyniki finansowe.
Przedstaw zabezpieczenie pożyczki (samochód, nieruchomość, poręczyciel w postaci np. pracującego małżonka).

Pożyczka dla firm bez BIK, co to oznacza dla Ciebie?

Jeśli nie masz nieposzlakowanej przeszłości kredytowej, a potrzebujesz gotówki na realizację swojej wizji, banki odmówiły Ci kredytu dla firm, bo widniejesz w BIK, pożyczka dla firm jest dla Ciebie rozwiązaniem. Fundusze pożyczkowe sprawdzają Twój potencjał i szanse rozwoju oraz to jak umotywujesz swój pomysł. Dlatego chętniej niż banki wspierają nowe inicjatywy. Jeśli nie znalazłeś atrakcyjnej oferty kredytu dla firm na start, z pewnością pożyczka jest w Twoim zasięgu.