Windykacja przez instagram – publikując zdjęcia zdradzasz swój budżet

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 2 minut

Media społecznościowe to fantastyczny wynalazek, dzięki któremu jesteś zawsze w kontakcie z przyjaciółmi i z rodziną. Ale czy wiesz, że stały się ono również narzędziem windykacji? Z mediów społecznościowych można korzystać na wiele sposobów, ale trzeba to robić mądrze. Publikowanie i zdradzanie zbyt wielu informacji na swój temat, może wpędzić Cię w nie lada tarapaty! Dowiedź się więcej co oznacza windykacja przez instagram!

Instagram

Spis treści:

Media społecznościowe

W tej chwili istnieje kilka bardzo popularnych platform mediów społecznościowych. Bez wątpienia są to więc Facebook, Instagram, Twitter i Snapchat. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i firmy, wykorzystuje się je w celach towarzyskich i zawodowych. Ich rola znacząco się rozwinęła w ostatnich latach, a eksperci mówią, że to dopiero początek ery mediów społecznościowych.

Instagram idealny do dzielenia się wspomnieniami

Chociaż Facebook doskonale sprawdza się jako komunikator, to jednak Instagram skradł serca internautów, którzy chętnie dzielą się wspomnieniami i zdradzają szczegóły ze swojego życia za pomocą zdjęć. To faktycznie szybki sposób na przekazanie swoim przyjaciołom, gdzie się jest i co ciekawego robi. Trzeba jednak uważać, bo każdy kij ma dwa końce i z udostępnianych informacji mogą skorzystać osoby i instytucje, o których nie każdy chciałby, żeby wiedziały zbyt wiele.

Windykacja przez Instagram

Z mediów społecznościowych korzysta wiele firm zajmujących się ściąganiem długów. Windykacja przez Instagram to nic nowego, a jest jednocześnie skutecznym sposobem weryfikacji prawdomówności dłużnika twierdzącego, że w żaden sposób nie zarabia i nie stać go na uregulowanie zaległości. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia wstawiane w internecie i analiza ich kontekstu: często wrzucane fotki z wakacji za granicą, wnętrze domu z nowoczesnym sprzętem, regularne odwiedziny w nocnych klubach lub restauracjach i już! Windykacja dowiedziała się wszystkiego, czego potrzebowała o dłużniku!

Skip Tracking a windykacja przez Instagram

Rzadko jest tak, że do pracy nad windykacją przez Instagram lub inne media społecznościowe siada urzędnik lub szeregowy pracownik firmy windykacyjnej. Zajmują się tym albo zawodowi skip – trackerzy, albo specjalne programy łączące ze sobą powiązania pozostawianych przez każdego internautę śladu cyfrowego.

Bez względu na to, czy informacje zbierane są przez żywą istotę, czy sztuczną inteligencję, praktyki te są w pełni legalne, ponieważ korzystają wyłącznie z publicznie dostępnych danych.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 21 października 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły