Pożyczki dla rencistów przez Internet – zobacz, gdzie dostaniesz?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 12 minut

Osoby powyżej 64 roku życia to grupa, która wciąż przybiera na sile. Nie bez powodu specjaliści od badań demograficznych oraz śledzenia przemian społecznych wprowadzili określenie “srebrne tsunami”. Udział seniorów w polskiej gospodarce wciąż rośnie, a wraz z nim ich aktywność w sektorze finansowym. Jednak nie zapominajmy, że wśród osób pobierających rentę znajdują się również młodzi. Takie świadczenie z tytułu niezdolności do pracy mogą otrzymywać nawet osoby w wieku 20 czy 30 lat. Nie da się ukryć, że przyznawana kwota pozostawia wiele do życzenia. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy obecne na rynku firmy oferują pożyczki dla rencistów przez internet? Jeśli tak, to gdzie je można dostać?

pożyczki dla rencistów przez internet

Pożyczki gotówkowe dla rencistów powyżej 64 roku życia

Poniżej prezentujemy oferty uwzględniające wnioski składane przez seniorów. Jeżeli zdecydujemy się na jedną z nich, mamy szansę na otrzymanie pożyczki. Aby przejść na stronę pożyczkodawcy, wystarczy kliknąć “Złóż wniosek”. Sprawdź oferty firm udzielających pożyczek rencistom. Wszystkie z nich przy wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględniają dochody pochodzące z renty.

500 - 20 000 zł
Kwota
5 - 48 miesięcy
Okres spłaty
98%
1 000 - 80 000 zł
Kwota
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
98%
1 000 - 12 500 zł
Kwota
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
89%
200 - 20 000 zł
Kwota
3 - 48 miesięcy
Okres spłaty
89%
600 - 50 000 zł
Kwota
2 - 36 miesięcy
Okres spłaty
88%
1 000 - 60 000 zł
Kwota
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
92%
500 - 20 000 zł
Kwota
2 - 48 miesięcy
Okres spłaty
84%
1 000 - 30 000 zł
Kwota
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
83%
1 000 - 15 000 zł
Kwota
36 miesięcy
Okres spłaty
76%

Wysokość renty

Tak jak w przypadku emerytur, wysokość renty zależy między innymi od stażu ubezpieczenia. Trudno oczekiwać od młodych osób, że w wieku 25 lat będą one dysponowały okresami składkowymi i nieskładkowymi wystarczającymi do otrzymania świadczenia, które można by uznać za realne źródło utrzymania. Dlatego też drugim czynnikiem decydującym o wysokości świadczenia jest kwota bazowa, czyli wartość zapewniona przez państwo każdemu renciście. Jak wyglądają proporcje tych składowych? Informacje na ten temat znajdziemy między innymi w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1383, z późn. zm.).

Renta składa się z 24% kwoty bazowej, 1,3% podstawy wymiaru za każdy rok okresów składkowych, 0,7%podstawy wymiaru za każdy rok okresów nieskładkowych. W przypadku osób powyżej 60 roku życia wlicza się również po 0,7% kwoty podstawy za każdy rok, którego brakuje do osiągnięcia wymaganego pełnego stażu 25 lat okresów składkowych i nieskładkowych.

Jaka wysokość renty mi przysługuje? Praktyka

Tak wygląda sytuacja rencistów w teorii, jednak co to oznacza w praktyce? Jak wysokie są kwoty świadczeń? Kwota bazowa jest to ustalane przez Główny Urząd Statystyczny przeciętne wynagrodzenie Polaków  za ubiegły rok. Warto zaznaczyć, że brana jest pod uwagę wartość po odliczeniu składek. Tak więc ta obowiązująca od 1 marca 2019 roku wynosi 4 003,88 zł. Widać tendencję wzrostową, ponieważ do 28 lutego 2019 roku wynosiła ona niemal 300 zł mniej. Bez wątpienia taka kwota może robić wrażenie, jednak spójrzmy wyżej, że tak naprawdę wliczane jest jedynie 24% tej sumy, czyli 960,93 zł. Z kolei podstawa wymiaru to wyrażony w wartości procentowej stosunek wynagrodzenia otrzymywanego przez 10 kolejnych lat kalendarzowych do kwoty bazowej. Warto również zaznaczyć, że świadczenia otrzymywane przez osoby częściowo niezdolne do pracy zostaje pomniejszone o 25%. Spójrzmy na przykład.

Najniższa gwarantowana wysokość renty

W rzeczywistości trudno osiągnąć wysoką wartość renty. Nie bez powodu została ustalona najniższa gwarantowana wysokość świadczenia, a renciści nie ukrywają, że czasami trudno związać koniec z końcem. Musimy również wiedzieć, że są osoby pobierające renty rodzinne, co często stanowi jedno z głównych źródeł dochodu. Jakie kwoty gwarantuje państwo? Renta z tytułu:

  • częściowej niezdolności do pracy: 1003,83 zł
  • całkowitej niezdolności do pracy: 1606,13 zł
  • częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową: 1204,60 zł
  • całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową: 1606,13 zł
  • rodzinna: 1588,44 zł.

Warto zaznaczyć, że są to kwoty brutto.

Więcej informacji na temat świadczeń emerytalno-rentowych znajdziesz w artykule Waloryzacja emerytur

Pożyczki dla rencistów przez internet

Patrząc na te kwoty, nie powinno nas dziwić, że wielu emerytów i rencistów sięga po wsparcie finansowe ze strony banków czy też firm pożyczkowych. Być może sytuacja zmieni się na lepsze dzięki wprowadzeniu 13. emerytury i renty. Jednak jest to jednorazowy bonus, który wiele osób odłoży na zakup węgla na zimę czy też tzw. “czarną godzinę”, kiedy pojawią się nieplanowane wydatki. Według danych Biura Informacji Kredytowej osoby powyżej 65 roku życia coraz częściej sięgają po produkty kredytowe.

Bardzo wielu emerytów i rencistów z tej grupy wiekowej posiada pożyczki pozabankowe, a ich średnie zadłużenie to ponad 10 000 zł. Jak widać, większą popularnością cieszą się wyższe kwoty wsparcia finansowego. Warto tutaj zaznaczyć, że tendencja ta dotyczy nie tylko starszych osób, ale również młodych. Można również zauważyć  wśród seniorów zjawisko zaciągania zarówno kredytów, jak i pożyczki dla rencistów przez internet.

Czy pożyczkodawcy akceptują renty jako główne źródło dochodu?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, wśród osób pobierających świadczenie rentowe są zarówno seniorzy, jak i młodzi ludzie. Na niektóre sytuacje nie mamy wpływu i nie możemy przewidzieć, co spotka nas w życiu. Dlatego też aby każdy miał szansę na znalezienie właściwej oferty, podzielimy analizę firm pożyczkowych na te, które uwzględniają wysokie górne limity wieku oraz te przeznaczone dla osób młodszych. Zacznijmy jednak od ogólnych warunków udzielania pożyczki. Jednym z głównych czynników wpływających na ocenę naszej zdolności kredytowej jest źródło dochodu. Powinno ono odpowiadać wybranym przez nas parametrom pożyczki w taki sposób, aby jej spłata nie była dla nas problemem, a pożyczkodawca nie miał wątpliwości, że uda nam się podołać zobowiązaniu.


Bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy osoby utrzymujące się głównie z renty zostają odrzucane przez banki. Jednak nie można się załamywać, ponieważ na polskim rynku znajdują się również inne instytucje finansowe, takie jak firmy pożyczkowe. W ofertach pozabankowych spotkamy się z mniej wymagającymi kryteriami wobec wnioskodawców. Dzięki nim szansę na wsparcie finansowe mają zarówno seniorzy, jak i młodzi utrzymujący się przede wszystkim ze świadczenia rentowego. Jeżeli więc zastanawiamy się, czy pożyczkodawcy akceptują renty jako główne źródło dochodu, odpowiedź brzmi tak. Jednak pamiętajmy o rozsądnym wyborze parametrów pożyczki. Powinniśmy kierować się przede wszystkim zasadą: Mierz siły na zamiary!

Długo czy krótkoterminowe pożyczki gotówkowe dla rencistów?

Przed przejrzeniem dostępnych ofert powinniśmy również podjąć decyzję o tym, czy chcemy złożyć wniosek o chwilówki, a może lepsze byłyby pożyczki długoterminowe. Musimy wiedzieć, że te dwa produkty różnią się w podstawowych kwestiach. Poniżej prezentujemy zestawienie, które być może pomoże wybrać odpowiednie wsparcie finansowe. Zasada jest jedna. Jeżeli mamy wątpliwości, czy w ciągu miesiąca lub dwóch zgromadzimy środki potrzebne na spłatę pożyczki, powinniśmy wybrać produkt długoterminowy uwzględniający spłatę ratalną.

PożyczkodawcaMaksymalna kwota pierwszej pożyczkiMaksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki 
Termin spłatyTradycyjnie maksymalny termin spłaty wynosi 30 dni, jednak zdarzają się pożyczkodawcy przedłużający ten termin nawet do 65 dni.Najczęściej można spotkać się z maksymalnym terminem spłaty do 24 miesięcy. Jednak coraz więcej firm proponuje dłuższy okres kredytowania  nawet do 36, 48 i 60 miesięcy.
Forma spłatyWraz z upływem okresu kredytowania pożyczkobiorca jest zobowiązany do jednorazowej wpłaty pieniędzy na konto pożyczkodawcy.
Pożyczając 2000 zł na 30 dni, po upływie miesiąca zwracamy kwotę pożyczki wraz z kosztami.
Spłata realizowana jest według ustalonego i zaakceptowanego harmonogramu wpłat. Oznacza to, że spłacamy zadłużenie w ratach. Jeżeli okres kredytowania wynosi 24 miesiące, zostaniemy zobowiązani do uregulowania 24 rat miesięcznych.
Wysokość pożyczkiStandardowo nie przekracza kilku tysięcy złotych. Jako nowi klienci możemy wnioskować zazwyczaj maksymalnie o 1000, 2000 czy 3000 zł. Jednym z wyjątków jest oferta, gdzie pierwsza pożyczka może wynosić nawet 6000 zł. Jednak wiąże się to z dużym ryzykiem.Ze względu na spłatę ratalną mamy szansę na znacznie wyższe kwoty. Jako nowi klienci możemy wnioskować nawet o 10 000, 15 000 czy 25 000 zł. Jednak pamiętajmy: MIERZ SIŁY NA ZAMIARY!
PromocjaJako nowi klienci mamy szansę na otrzymanie pierwszej pożyczki za darmo. W takiej sytuacji RRSO 0% gwarantuje nam, że pożyczając 1000 zł na 30 dni, po miesiącu oddajemy dokładnie tyle samo.
Jednak jeżeli nie jesteśmy w stanie oddać takiej kwoty w ciągu miesiąca, lepiej skorzystać z pożyczki na raty.
W przypadku pożyczki na raty promocje są jedynie okazjonalne, a ich aktywność można śledzić w zakładce „Promocje” na naszej porównywarce.

Pożyczka na rentę – jak znaleźć odpowiednią ofertę?

Rynek firm pożyczkowych obfituje w coraz więcej nowych firm, które gwarantują swoim potencjalnym klientom, że nigdzie nie znajdą lepszej oferty. Jednak czy to możliwe, aby każdy pożyczkodawca był tym najlepszym? Tak naprawdę to, jaki produkt uznamy za najbardziej atrakcyjny, zależy od indywidualnej sytuacji finansowej. Dlatego też przed rozpoczęciem poszukiwań powinniśmy przeanalizować nasz budżet domowy. Co to oznacza? Porównajmy nasze miesięczne wydatki oraz przychody, a następnie wyznaczmy na tej podstawie wysokość brakującej kwoty i środków, które możemy przeznaczyć na spłatę zobowiązania każdego miesiąca. Jeżeli uzyskamy już takie informacje, przejdźmy do etapu właściwych poszukiwań pożyczki dla rencistów przez internet.


W tym celu warto skorzystać z porównywarek pożyczek, takich jak nasza platforma, ponieważ gromadzą one w jednym miejscu wiele wartych uwagi ofert. Dzięki temu nie musimy dodatkowo poświęcać czasu na przejrzenie strony każdego pożyczkodawcy osobno. Wystarczy określić potrzebną kwotę oraz interesujący nas okres kredytowania, a w odpowiedzi otrzymamy listę produktów wraz z potencjalnymi kosztami i wysokością raty. Następnie warto również zajrzeć na stronę opinii pożyczki, aby zapoznać się ze szczegółowymi warunkami. Będzie to istotne zwłaszcza dla seniorów, ponieważ nie każdy pożyczkodawca zaakceptuje wniosek od osoby powyżej 64 roku życia. Listę takich firm znajdziesz również poniżej.

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy kilkoma ofertami pożyczki dla rencistów przez internet, zajrzyjmy również do zakładki “Rankingi”, gdzie znajdziemy zestawienie najlepszych ofert w różnych kategoriach, między innymi pożyczki dla seniorów.

Pożyczki dla rencistów przez internet

W tym miejscu znajdziemy firmy akceptujące rentę jako główne źródło dochody. Jednak ograniczenia wieku wykluczają osoby, które przekroczyły 64 lata. Tak jak w poprzednim przypadku aby zapoznać się ze szczegółami oferty oraz dopełnić formalności, wystarczy kliknąć “Złóż wniosek”.

Jak wnioskować o pożyczki dla rencistów online?

Złożenie wniosku o pożyczkę przez internet przebiega sprawnie. Z kolei dzięki formalnościom ograniczonym do minimum nie zajmie nam więcej niż kilkanaście minut. Nie będziemy potrzebować żadnych zaświadczeń czy druków potwierdzających otrzymywane świadczenie. Naszym obowiązkiem jest jedynie udostępnienie pożyczkodawcy niezbędnych informacji, poprawne uzupełnienie formularza oraz przejście przez weryfikację tożsamości.


1.Pierwszym krokiem jest przejście na stronę pożyczkodawcy  oferującego pożyczki dla rencistów przez internet i wybranie za pomocą suwaków interesującej nas kwoty oraz okresu kredytowania. ZAPOZNAJMY SIĘ Z KOSZTAMI POŻYCZKI!
2.Następnie klikamy “Złóż wniosek”, “Weź pożyczkę” itd., co przeniesie nas na stronę zawierającą formularz.
3. Po trzecie pamiętajmy, że do uzupełnienia wniosku będą nam potrzebne: podstawowe dane osobowe, ważny dowód osobisty, numer konta bankowego oraz telefonu komórkowego, adres e-mail, adres zamieszkania i dane dotyczące sytuacji finansowej.
4.Następnie po uzupełnieniu wszystkich rubryk czytamy wymagane zgody i jeżeli wszystko akceptujemy, przechodzimy dalej.
5. Na koniec, w jednym z ostatnich etapów, zostaniemy poproszeni o weryfikację tożsamości. Możemy spotkać się z następującymi metodami:

  • przelew weryfikacyjny w wysokości 1 gr, 10 gr lub złotówka – polega to na realizacji standardowego przelewu online przesłanego na wskazany przez pożyczkodawcę numer rachunku,
  • przelew weryfikacyjny BlueCash – realizowany za pośrednictwem platformy przelewów ekspresowych, pozwala na szybsze zaksięgowanie wpłaty i otrzymanie decyzji kredytowej. Przebiega niemal w taki sam sposób jak zwykły przelew. Natomiast zlecenie zostaje przyjęte przez platformę BlueMedia,
  • aplikacja weryfikacyjna – to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów weryfikacji. Wystarczy zalogować się na swoje konto bankowe za pośrednictwem wskazanej strony internetowej. Następnie program pobierze nasze podstawowe dane oraz informacje na temat historii przelewów i gotowe!

6.Ostatecznie jeżeli przejdziemy przez proces weryfikacji poprawnie, zostaniemy poproszeni o chwilę cierpliwości. W tym czasie pożyczkodawca sprawdzi nas w bazach dłużników, a następnie wyda decyzję. Kiedy będzie ona pozytywna, środki z pożyczki dla rencistów przez internet znajdą się na naszym koncie najpóźniej w ciągu jednego dnia roboczego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły