Odstąpienie od umowy Visset

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
odstąpienie od umowy z firmą visset

Odstąpienie od umowy Visset

Visset to firma pożyczkowa oferująca swoje pożyczki zarówno klientom indywidualnym, jak i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Bez względu na to, w jakiej formie występujemy jako jedna ze stron umowy, przed podjęciem decyzji o chwilówce musimy przeanalizować swoją sytuację finansową. W ten sposób zmniejszamy ryzyko nieterminowej spłaty. Jednak zdarza się, że z jakiegoś powodu wsparcie z instytucji pozabankowej okazuje się niepotrzebne. W takiej sytuacji warto mieć świadomość praw, jakie nam przysługują jako konsumentom. Jednym z nich jest możliwość odstąpienia od umowy pożyczki. Gwarancję takiego rozwiązania otrzymujemy na podstawie zapisów w ustawie o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Brzmią one następująco:

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy chwilówki Visset?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że pożyczki oferowane przez firmy pozabankowe w świetle prawa są kredytami konsumenckimi. Tak więc, jak mogliśmy przeczytać w powyższym fragmencie ustawy, każdy z pożyczkobiorców otrzymuje prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od dnia jej zawarcia. Jednak aby to zrobić, musimy dostarczyć pożyczkodawcy odpowiedni dokument. Według dalszych rozporządzeń to na firmę spada obowiązek dostarczenia konsumentom odpowiedniego wzoru oświadczenia. Mimo to zdarzają się sytuacje, że z jakiegoś powodu pismo nie zostało dostarczone lub przez pomyłkę trafiło do kosza. W takich przypadkach musimy samodzielnie sporządzić odpowiednie pismo, a następnie dostarczyć je pożyczkodawcy. Dlatego też poniżej zamieszczamy stworzony przez naszych specjalistów wzór dokumentu, który umożliwi nam dopełnienie wszelkich formalności.

Wypowiedzenie umowy Visset

W ogólnych warunkach umowy Visset znajdziemy również informacje na temat wypowiedzenia umowy. Jeżeli otrzymamy dokument o rozwiązaniu umowy przez pożyczkodawcę, musimy wiedzieć, że zostaniemy zobowiązani do natychmiastowej spłaty zobowiązania w standardowej formule. Oznacza to, że rabat udzielony na początku będzie anulowany. Warto zaznaczyć, że w umowie nie została uwzględniona możliwość podjęcia takiego kroku przez pożyczkobiorcę.

Zobacz:

Odstąpienie od umowy Visset – konsekwencje

Odstąpienie od umowy wiąże się przede wszystkim z obowiązkiem spłaty pożyczki w trybie natychmiastowym, co oznacza termin wynoszący nie więcej niż 30 dni. Oprócz pierwotnej kwoty wsparcia finansowego musimy dostarczyć również odpowiednią wysokość ustawowych odsetek kapitałowych. Ich dokładna wartość zależy od sumy pożyczonych pieniędzy. Dodatkowo pamiętajmy, że w przypadku opóźnień będziemy musieli pokryć również kwotę związaną z maksymalnymi odsetkami za zwłokę. Oprócz opłat uwzględnionych w umowie nie zostaniemy obciążeni żadnymi dodatkowymi kosztami.

Odstąpienie od umowy Visset – jak dostarczyć pismo?

Jeżeli szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dostarczyć pismo, warto zajrzeć do umowy. Znajdziemy tam informację o obowiązku przesłania odpowiedniego oświadczenia drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną na adres pożyczkodawcy lub pośrednika. Niezbędne dane uwzględnione zostały w umowie. Możemy również skorzystać z informacji podanych poniżej. Gotowy wzór dokumentu zostanie nam przesłany w formie załącznika do umowy. Znajdziemy go również po przejściu do stopki w sekcji “Dokumenty”.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z Visset

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy Visset

VISSET sp. z o.o.
ul. Głogowska 31/33, 60-702 Poznań

KRS  0000321413
Tel. 61 64 94 400
Adres e-mail: info@visset.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły