Odstąpienie od umowy HapiPożyczki

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
odstąpienie od umowy z firmą hapipożyczki

Odstąpienie od umowy HapiPożyczki

Pozabankowe pożyczki na raty nazywane są często alternatywą dla kredytów oferowanych w bankach. Jedną z firm udostępniających taki produkt swoim klientom są HapiPożyczki. Brak limitów kwot obowiązujących nowych klientów sprawia, że jest to naprawdę atrakcyjna oferta. Mimo wielu zalet może się zdarzyć sytuacja, kiedy z jakiegoś powodu będziemy chcieli zrezygnować z wsparcia finansowego już po jego otrzymaniu lub zatwierdzeniu warunków. W takich momentach przydaje się znajomość prawa, a także zapisów zawartych w podpisywanej przez nas umowie. Każdy z nas może zrezygnować z pożyczki. Gwarantuje nam to Ustawa o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Jednak należy spełniać kilka warunków. Jakich?

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy HapiPożyczki?

Jako osoby korzystające z usług firm pożyczkowych otrzymujemy status konsumenta. Z kolei pożyczki pozabankowe spełniają wszelkie przesłanki ku temu, aby nazywać je kredytem konsumenckim. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że wszystkie prawa zawarte w ustawie z dnia 12 maja 2011 roku obowiązują zarówno nas, jak i pożyczkodawców. Aby odstąpienie od umowy chwilówki było możliwe, należy złożyć odpowiedni dokument w terminie do 14 dni. Według rozporządzeń obowiązek dostarczenia wzoru wymaganego oświadczenia spoczywa na pożyczkodawcy. Jednak co zrobić, kiedy nie mamy do niego dostępu? W takiej sytuacji obowiązek sporządzenia odpowiedniego pisma spada na pożyczkobiorcę. Bez wątpienia dla osób niedoświadczonych w pisaniu oficjalnych dokumentów będzie to duże wyzwanie. Dlatego poniżej przedstawiamy naszym użytkownikom gotowy wzór, który usprawni procedurę odstąpienia od umowy w wielu instytucjach.

Wypowiedzenie umowy HapiPożyczki

Jeżeli wiemy już, że jako klienci firm pożyczkowych, nosimy miano konsumentów, powinniśmy również mieć świadomość możliwości wypowiedzenia umowy. Z takiego rozwiązania może skorzystać zarówno pożyczkobiorca, jak i pożyczkodawca. Jeśli otrzymamy wypowiedzenie od HapiPożyczki, termin wykonalności wynosi 14 dni. Oznacza to, że w tym czasie powinniśmy zgromadzić pieniądze potrzebne na spłatę. W innym przypadku zostaną naliczone nie tylko odsetki za opóźnienie, ale także inne koszty związane z nieterminowym wywiązaniem się z zobowiązań. Dodatkowo pożyczkodawca zastrzega sobie prawo do wypowiedzenia w trybie natychmiastowym, jeżeli wnioskodawca dopuścił się złamania przepisów. Gdy sprawa zostanie przekazana do sądu, wszelkie koszty ponosi klient.

Zobacz:

Odstąpienie od umowy HapiPożyczki – konsekwencje

Decydując się na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy pożyczki, powinniśmy wiedzieć, że jedną z podstawowych konsekwencji będzie konieczność zwrócenia pożyczonych pieniędzy w trybie natychmiastowym. W praktyce oznacza to termin nie dłuższy niż 30 dni. Jeżeli złożymy oddamy pieniądze przed upływem miesiąca, wówczas nie zostaniemy zobowiązani ani do zapłaty odsetek kapitałowych za czas dysponowania pieniędzmi, ani prowizji. Dodatkowo kiedy HapiPożyczki nie otrzyma oświadczenia w wyznaczonym terminie, ale pożyczkobiorca zwróci kwotę zgodnie z warunkami, wówczas odstąpienie od umowy zostanie uznane.  W przypadku opóźnień zostaną nam naliczone adekwatne odsetki za zwłokę.

Odstąpienie od umowy HapiPożyczki – jak dostarczyć pismo?

Niezbędne informacje dotyczące procesu odstąpienia od pożyczki znajdziemy w umowie. Według zapisów oświadczenie należy przesłać listem poleconym na podany adres lub zeskanować i dołączyć jako plik w wiadomości e-mail. Nie zapomnijmy, że w obu przypadkach wymagany jest czytelny podpis wnioskodawcy. Szczegółowe dane adresowe znajdziemy nie tylko w umowie, ale także poniżej, pod nagłówkiem “Dane HapiPożyczki”. Odpowiedni formularz znajdziemy na stronie internetowej w zakładce dokumenty w pliku “ lub jako załącznik po dokonaniu wszelkich formalności związanych z zaciąganiem pożyczki.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z HapiPożyczki

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy HapiPożyczki

IPF Polska sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa
KRS 0000333174
Tel. 22 395 85 87
Adres e-mail: bok@hapipozyczki.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły