Bonus 50 zł z Twisto: rejestracja krok po kroku!

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 10 minut
Twisto to jedna z firm oferujących swoim klientom nie tylko możliwość odroczenia terminu płatności za zakupy nawet o 45 dni, ale również atrakcyjną kartę! Jak założyć konto Twisto Free? Zrobiliśmy test: Twisto rejestracja krok po kroku. Sprawdź razem z nami, jak to działa!
twisto rejestracja

Spis treści:

Czym jest Twisto? Krótka charakterystyka

Zacznijmy od tego, że zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku w jakiejkolwiek instytucji finansowej, powinniśmy ją lepiej poznać. Fintech Twisto wywołała wiele dyskusji, wchodząc na polski rynek. Jest to spowodowane ofertą, w ramach której możemy otrzymać za darmo kartę debetową z dołączonym limitem kredytowym. Twisto oferuje swoim klientom limit wynoszący od 1 000 zł do 10 000 zł. Dodatkowo mamy możliwość robienia zakupów z odroczonym terminem płatności nawet do 45 dni. Wszystko to otrzymujemy, nie płacąc ani złotówki pod warunkiem spłaty w wyznaczonym w umowie terminie. Jeżeli nie spóźnimy się z uregulowaniem należności, wówczas jedynym kosztem będą udostępnione przez nas dane osobowe. 

Mimo wątpliwości warto zaufać Twisto. Jest to doświadczony Fintech, który do 2018 roku działał przede wszystkim na czeskim rynku. Jednak dzięki wsparciu ING Banku Śląskiego rozpoczął działalność również w Polsce. Aktualnie ING posiada 20% udziałów Twisto, co bez wątpienia zwiększa jego wiarygodność.  

Promocja Twisto: 50 zł za założenie darmowej karty

Obecnie Twisto udostępnia swoim klientom promocję, w ramach której mogą otrzymać 50 zł za założenie darmowej karty. Mogłoby się wydawać, że w tym rozdawaniu pieniędzy nie ma żadnego sensu. Nic bardziej mylnego! Bonus 50 zł otrzymamy w formie 50 punktów do wykorzystania na koncie Twisto – według przelicznika 1 pkt to 1 zł. Aby skorzystać z bonusu trzeba tak naprawdę kupić coś, a następnie spłacić ten zakup wspomnianymi punktami. Należy przy tym podkreślić, że jest to oczywiście realna korzyść dla nas jako klientów. Nie dostaniemy 50 zł na prywatne konto, ale w postaci dopłaty do zakupów lub całkowitej zapłaty zobowiązania. Dzięki temu możemy wypróbować, jak działa Twisto, bez udziału naszych pieniędzy oraz nadszarpnięcia przyznanego limitu.

Twisto rejestracja w pigułce!

Limit kredytowy Twisto: Wnioskowaliśmy o najniższy dostępny limit kredytowy Twisto, czyli 1000 zł. 

Ile czasu zajmuje złożenie wniosku Twisto? Twisto zapewnia, że średnio wypełnienie wniosku zajmuje 2 minuty. Jednak powinniśmy zarezerwować na dopełnienie wszelkich formalności co najmniej 10 minut. 

Termin obowiązywania umowy Twisto: na czas nieokreślony

Wniosek złożony we wtorek, popołudnie.

O której godzinie wniosek został wysłany? 12.24.

Okazuje się, że złożenie wniosku w Twisto zajmuje więcej czasu niż zapewniają właściciele firmy. Rozpoczynając wypełnianie wniosku, musimy być przygotowani na szczegółowe pytania. Jednak warto zaznaczyć, że po uzupełnieniu pierwszej części możemy w każdej chwili zrezygnować ze składania wniosku i wrócić do tego później. Być może kredytodawca miał na myśli wyłącznie pierwszą część formularza, mówiąc o tym, że jej wypełnienie zajmuje średnio 2 minuty

12:14 – początek składania wniosku

12:24 – wniosek wysłany

12:30 – zlecenie przelewu weryfikacyjnego

17:03 – otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej oraz bonusu 50 zł

Przysłanie karty Twisto – nadal czekamy

Twisto ING – test

Przeglądając Twisto opinie, mogliśmy zauważyć, że wiele osób chciałoby skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Jednak nieznana dotąd firma oferująca tak korzystne warunki wzbudza u niektórych niepewność. Jak już wspomnieliśmy, część jej udziałów należy do ING Banku Śląskiego. Wpływa to na wiarygodność czeskiego fintechu oraz zachowanie zgodne z wszelkimi normami prawnymi i etycznymi. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, postanowiliśmy złożyć wniosek oraz przekonać się na własnej skórze, jak działa Twisto limit kredytowy

Rejestracja Twisto – I etap 

Postanowiliśmy podzielić rejestrację Twisto na dwa etapy. Pierwszy z nich dotyczył uzupełnienia podstawowych danych w celu założenia konta z możliwością zalogowania się na nie w każdej chwili. Zakładała ona uzupełnienie kilku rubryk. Zanim do nich przejdziemy, warto przygotować się na to, że strona Twisto wita surowością. Znajduje się na niej przede wszystkim: informacja o etapie wnioskowania, rubryki do uzupełnienia danych oraz małe logo z ikonką czatu.

1.Pierwszy krok polega na wpisaniu adresu e–mail oraz ustawieniu hasła, jakim będziemy logować się w przyszłości. W tym momencie nasz kod promocyjny o wartości 50 złotych, czyli 50 pkt, został aktywowany, a my przechodzimy do kolejnego kroku. 

Zwróćmy uwagę, że już na tym etapie możemy wyjść z formularza i dokończyć rejestrację w innym czasie.

zrzut ekranu źródło: www.twisto.pl

2.Kolejnym krokiem będzie udzielenie niezbędnych zgód. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

  • Pierwsza z nich dotyczy oświadczenia o zapoznaniu się oraz zaakceptowaniu regulaminu, zasad przetwarzania danych osobowych oraz regulaminu poleceń.
  • Druga dotyczy przetwarzania danych w celu oceny zdolności kredytowej oraz udostępnienie ich uczestnikom Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej.
  • Kolejna zawiera oświadczenie o przesłaniu danych z wniosku do Krajowego Biura Informacji Gospodarczej S.A..
  • Czwarte oświadczenie zawiera zgodę na kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych przez Twisto. Natomiast ostatnia dotyczy działań marketingowych Twisto.

zrzut ekranu źródło: www.twisto.pl


W tym miejscu należy podkreślić, że z powyższych zgód wynika, iż fintech Twisto nie współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej. Dlatego też otrzymanie produktu Twisto limit nie wiąże się z obniżeniem zdolności kredytowej oraz wpisem w BIK.

3.Dopiero po udzieleniu wszystkich zgód przechodzimy do podania pozostałych danych osobowych takich jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, szczegóły dowodu osobistego oraz numer telefonu.

zrzut ekranu źródło: www.twisto.pl

Dla wielu osób podawanie informacji z dowodu osobistego to zbyt dużo. Jednak pamiętajmy, że składamy wniosek w wiarygodnej firmie, która współpracuje z bankiem. Jeżeli czytamy wszelkie informacje na temat tego, co podpisujemy, nie powinniśmy mieć sobie nic do zarzucenia ani firmie Twisto.

Wniosek Twisto karta a dodatkowe informacje

Po uzupełnieniu danych osobowych możemy przejść do wypełnienia dodatkowych informacji, które posłużą do oceny zdolności kredytowej. Pamiętajmy, że składa się ona z analizy ilościowej oraz jakościowej. Dlatego też niezbędne będą nie tylko liczby, ale również odpowiedź na pytania dotyczące sytuacji osobistej.

zrzut ekranu źródło: www.twisto.pl

1.Twisto wymaga od swoich klientów wskazania poziomu wykształcenia, stanu cywilnego, liczby dzieci. Są to informacje na temat sytuacji osobistej, które pozwolą określić liczbę osób na utrzymaniu, potencjalne szanse na większe zarobki itd.

2.Następnie zostaniemy poproszeni o wskazanie głównego źródła dochodu. Warto zaznaczyć, że nie zostało wyróżnione umowy o pracę oraz umowy cywilno–prawne. Wszystkie kryją się pod określeniem “zatrudnienie”. 

3.Kolejne informacje pomogą Twisto przeanalizować naszą zdolność kredytową pod kątem ilościowym. Musimy podać miesięczny dochód netto, koszty stałe.

4.Ostatnią informacją będzie wpisanie limitu Twisto, jaki chcemy otrzymać. Minimalna kwota wynosi 1 000 zł. Z kolei maksymalna 10 000 zł.

Twisto karta za darmo!

Następnym etapem będzie podjęcie decyzji o zamówieniu karty za darmo. Twisto umożliwia nam nawet wybór koloru między czarną a żółtą. Warto dodać, że możemy nawet uzupełnić swój pseudonim na karcie!

Karta Twisto to gwarancja: 

  • najlepszych kursów wymiany walut, 
  • pełną kontrolę nad budżetem, w każdej chwili możemy zablokować kartę lub ją aktywować. 

Ponadto karta Twisto pozwala trzymać wszystkie informacje w jednym miejscu. Możemy nią płacić zarówno w polskich, jak i zagranicznych sklepach stacjonarnych oraz online. Warto zaznaczyć, że Twisto gwarantuje darmową dostawę karty pod adres wpisany podczas wnioskowania. Instrument płatniczy powinien być do nas dostarczony już w ciągu 14 dni roboczych.

zrzut ekranu źródło: www.twisto.pl

Trzeci i ostatni etap wnioskowania o kartę Twisto

1.Ostatnim etapem będzie podsumowanie wpisanych przez nas danych. W tym miejscu możemy jeszcze zmienić podane wcześniej informacje. 

zrzut ekranu źródło: www.twisto.pl

2.Następnie należy przeczytać wszystkie ważne dokumenty, takie jak: Umowa Twisto Free, Formularz Informacyjny, Pełnomocnictwo do zawarcia Umowy, Regulamin świadczenia usług płatniczych. 

3.Jeżeli zapoznamy się z tymi informacjami, możemy przejść do weryfikacji tożsamości za pomocą przelewu bankowego w wysokości 1 zł. Możemy to zrobić przez platformę Blue Media lub ręcznie. Problem pojawia się, kiedy naszego bank nie ma na liście wskazanej przez usługodawcę. W takim przypadku mimo realizacji płatności przez platformę przelewów ekspresowych będziemy musieli wpisać dane ręcznie i czekać na akceptację w godzinach sesji Elixir. Ponadto Twisto informuje, że w przypadku wykonania przelewów ręcznie ich zaksięgowanie trwa nawet trzy dni! 

Czas oczekiwania na decyzję karta Twisto

Mimo ręcznego wpisywania danych do formularza przelewu nie czekaliśmy aż trzech dni roboczych, aby został on zaakceptowany. Informację o decyzji kredytowej otrzymaliśmy o godzinie 17:03. Od wysłania przelewu weryfikacyjnego minęły 4 godziny 33 minuty.  Odpowiedź Twisto dotarła do nas w formie wiadomości na podany wcześniej we wniosku adres e-mail. Wraz z nią pojawiła się również informacja o przydzielonym bonusie 50 zł do wydania oraz podsumowanie ustaleń dotyczących karty kredytowej, które zostały zawarte w umowie.

Jak zamknąć Twisto?

Jeżeli zdecydujemy się na zamknięcie konta Twisto i zakończenie korzystania z tej usługi całkowicie, mamy do dyspozycji dwie możliwości:

  • odstąpienie od umowy – w takiej sytuacji musimy dotrzymać terminu 14 dni od podpisania umowy lub otrzymania karty Twisto (jeśli nie została użyta). Możemy to zrobić, przesyłając formularz odstąpienia od umowy umieszczony w umowie Twisto Free jako załącznik nr 1. Należy wysłać go na adres ul. Zgody 3/8, 00-018 Warszawa. Dokument musi być podpisany własnoręcznie. Inną możliwością jest wysłanie dokumentu w formie elektronicznej z podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu. Dokument należy wysłać na adres e-mail kontakt@twisto.pl. Jednak pamiętajmy, że w takiej sytuacji firma ma prawo obciążyć nas kosztami związanymi z wydaniem karty zgodnie z Tabelą opłat i prowizji.
  • wypowiedzenie umowy – możemy złożyć odpowiednie oświadczenie w dowolnym momencie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Odpowiednie oświadczenie należy wysłać w formie pisemnej lub elektronicznej tak jak w przypadku odstąpienia od umowy.

Wzór umowy udostępniany na stronie Twisto nie uwzględnia informacji o możliwości wypowiedzenia umowy telefonicznie (Biuro Obsługi Klienta), która pojawiła się w dokumentach wyświetlonych w ostatnich etapach wnioskowania. Ponadto pamiętajmy, aby sprecyzować,  z jakiego produktu chcemy zrezygnować.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 19 listopada 2021

1 komentarz

Jolka

Korzystam z odroczonej płatności Twisto dość często. Jest to dla mnie wygodna forma płatności za zakupy online (a głównie w ten sposób robię zakupy). Zawsze mam czas na obejrzenie zakupionych rzeczy i zdecydowanie czy chcę je zostawić czy też odesłać, bez blokowania własnych pieniędzy. Bonus 50 zł – to bardzo miły dodatek do pozostałych korzyści.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły