Odstąpienie od umowy Ekassa

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
odstąpienie od umowy z firmą ekassa

Odstąpienie od umowy Ekassa

Ekassa charakteryzuje się wyjątkową i bogatą w produkty oferty. Możemy wnioskować zarówno o pożyczki krótkoterminowe do 30 dni, jak i z dłuższym terminem do 3 miesięcy oraz konsolidację chwilówek. Przy tak dużym wyborze nietrudno jest o pomyłkę czy zbyt pochopną decyzję. Pamiętajmy, że składając wniosek o wsparcie finansowe, powinniśmy dokładnie sprawdzić warunki umowy, a także przeanalizować swój budżet domowy. Mimo to każdemu człowiekowi zdarza się popełniać błędy. Dlatego też jeśli po podpisaniu wszystkich dokumentów zdecydujemy, że jednak nie potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego, istnieje pewne rozwiązanie. Gwarantuje nam je ustawa o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). O co dokładnie chodzi?

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy chwilówki Ekassa?

Przytoczony wyżej fragment ustawy daje prawo do odstąpienia od pożyczki każdemu klientowi pozabankowej firmy finansowej. Bez względu na to, o jaką kwotę chodzi i ile wynosi okres kredytowania, możemy rozwiązać umowę w ciągu 14 dni od powstania zobowiązania. Jak to zrobić? Do naszych obowiązków należy jedynie dostarczenie pożyczkodawcy  w odpowiednim czasie oświadczenia o odstąpieniu. Według ustawy to wierzyciel powinien nam zagwarantować dostęp do wymaganego formularza. Mimo to zdarzają się firmy, które nie egzekwują w należyty sposób zapisów zawartych w rozporządzeniu. W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni do samodzielnego stworzenia odpowiedniego dokumentu. Dlatego też poniżej przedstawiamy gotowy do wypełnienia wzór, który usprawni przejście przez procedurę odstąpienia od umowy.

Wypowiedzenie umowy Ekassa

Jako konsumenci otrzymujemy również możliwość złożenia wypowiedzenia. Jednak warto pamiętać, że w razie szkody na rzecz pożyczkodawcy ma on do tego takie samo prawo jak my. Standardowo okres wypowiedzenia na wniosek pożyczkobiorcy wynosi 1 miesiąc. Jeśli natomiast takie kroki podejmie pożyczkodawca, czas na zgromadzenie pieniędzy na spłatę zobowiązania wydłuża się do dwóch miesięcy. Jednak na ogólnodostępnej stronie firmy Ekassa nie znajdziemy szczegółowych informacji dotyczących tego rozwiązania. Być może będą one dostępne dopiero po złożeniu wniosku lub przejściu do panelu klienta.

Zobacz:

Odstąpienie od umowy Ekassa – konsekwencje

Bez wątpienia jedną z podstawowych konsekwencji złożenia wniosku o odstąpienie od umowy jest obowiązek zwrotu pożyczonych pieniędzy w trybie natychmiastowym. W praktyce otrzymujemy miesiąc na dokonanie wszelkich formalności. Pamiętajmy, że do dnia spłaty zobowiązania będą naliczane ustawowe odsetki kapitałowe. Natomiast jeżeli spóźnimy się z oddaniem pożyczonych pieniędzy, wówczas musimy pokryć również odsetki za zwłokę. Takie warunki należą do tych standardowych, a prawo gwarantuje nam darmowy dostęp do tego rozwiązania. Jednak podkreślamy raz jeszcze, że nie mamy dostępu do szczegółów umowy ramowej, a co za tym idzie nie jesteśmy w stanie przytoczyć dokładnych zasad i zapisów.

Odstąpienie od umowy Ekassa – jak dostarczyć pismo?

Według informacji umieszczonych na stronie pożyczkodawcy ramowa umowa będzie dostępna po złożeniu wniosku lub została umieszczona w panelu klienta. Jednak jako nowi użytkownicy nie mamy do niej dostępu. Jeżeli umowa otrzymana po pozytywnej decyzji kredytowej nie będzie zawierała gotowego oświadczenia, warto skorzystać z tego dostępnego poniżej. Po otrzymaniu dokumentów zalecamy ich szczegółowe przeczytanie, ponieważ tam znajdziemy wszystkie niezbędne dla nas informacje. Zalecamy kontaktować się bezpośrednio z Biurem Obsługi Klienta.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z Ekassa

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy Ekassa

Colorfull Management Ltd
Quijano Chambers, P.O. Box 3159, Road Town, Tortola, VG1110,
KRS 0000401570
Tel. 22 873 85 86
Adres e-mail: info@ekassa.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły