Kredyt dla młodych małżeństw? Gdzie znajdziemy najlepszą ofertę?

natalia  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 6 minut
Młode małżeństwa należą do grupy klientów, która najczęściej wnioskuje o kredyty bankowe. Dlaczego tak się dzieje? Związane jest to oczywiście z planowaniem wspólnego życia, budowy domu, zakupu mieszkania lub remontu i przystosowania warunków domu dla większej rodziny. Osoby te stają przede wszystkim przed dylematem, gdzie szukać najlepszej oferty kredytu i wątpliwością – czy w ogóle otrzymają kredyt dla młodych małżeństw. Sprawdź najważniejsze informacje o kredycie dla młodych i zobacz, gdzie znajdziemy najlepszą ofertę.
Kredyt dla młodych małżeństw

Z artykułu dowiesz się:

Kiedy wnioskujemy o kredyt dla młodych?

Kredyt dla młodych małżeństw jest popularnym zapytaniem wśród osób, które szukają swojego pierwszego, wspólnego mieszkania. Nie oszukujmy się – jeśli młode osoby nie otrzymają wsparcia finansowego od bliskich, w większości przypadków mają spore trudności, aby kupić mieszkanie za gotówkę. Nawet wspólne wysokie zarobki nie sprawią, że szybko odłożymy odpowiednią sumę na zakup mieszkania. W takiej sytuacji pomocny będzie kredyt bankowy, który nie traci na popularności wśród młodych osób.

Kredyt małżeński – na co zwrócić uwagę?

Kredyt małżeński to wielkie wyzwanie dla młodych ludzi, którzy rozpoczynają wspólne życie.  Muszą zdecydować się na wybór odpowiedniego mieszkania, miejsca do życia, a następnie stworzyć bilans zysków i comiesięcznych kosztów. Oszacowanie rodzinnego budżetu w skali miesiąca, czyli wpływów z wynagrodzenia za wykonywaną pracę oraz dokładne rozpisanie wydatków powinno być podstawą zanim zaczniemy ubiegać się o kredyt. Należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Pierwszym będzie analiza naszej historii kredytowej. Jeśli jeden z małżonków zalega ze spłatą jakichkolwiek zobowiązań finansowych, powinien jak najszybciej je uregulować. Tak, aby móc przystąpić do procedury ubiegania się o kredyt z pozytywną historią kredytową.

Jaki jest kolejny etap ubiegania się o kredyt na mieszkanie dla młodych małżeństw?

Kolejnym etapem będzie wyliczenie szacunkowej wysokości raty kredytu, czyli comiesięcznego kosztu, który małżonkowie będą musieli ponosić po związaniu się z bankiem umową kredytową. Oczywiście trudno przewidzieć, jakie sytuacje zawodowe mogą nas czekać w przyszłości, zwłaszcza gdy ubiegamy się o kredyt np. na 20 lat. Mimo wszystko należy przeanalizować własne możliwości w zakresie uzyskiwanego wynagrodzenia. Poza tym możemy być pewni, że bank również sprawdzi naszą zdolność kredytową, na którą ogromny wpływ będzie miał charakter zatrudnienia oraz wysokość otrzymywanej pensji. Kredyt na lata o wysokiej wartości to ogromna odpowiedzialność. Dlatego tego typu decyzję musimy podejmować świadomie.

Zapoznaj się z ofertami instytucji udostępniających ofertę kredyt na dom dla młodych małżeństw

Nieważne czy potrzebujemy kredyt na budowę domu czy zakup i urządzenie mieszkania – musimy udać się do siedziby banku i przedstawić naszą aplikację u doradcy kredytowego. Czy jednak jest to najlepszy sposób na wnioskowanie o kredyt? Nie warto sugerować się, na przykład naszym stosunkiem do wybranego banku i ślepo odwiedzać wybraną placówkę instytucji finansowej. Najpierw warto przygotować się jak najlepiej do rozmowy z ekspertem od spraw kredytów, z którym przyjdzie nam rozmawiać w banku. Poprzez odpowiednie przygotowanie mamy na myśli między innymi wybór najbardziej korzystnej finansowo oferty, stworzenie zestawienia kilku banków, w których warto spróbować ubiegać się o kredyt dla młodych małżeństw.

Poniżej przedstawiamy oferty pożyczek gotówkowych w bankach, które również można nazwać jako wsparcie finansowe kredyt dla młodych małżeństw. Jeżeli jedna z tych ofert Cię zainteresuje, wystarczy że klikniesz przycisk „Złóż wniosek”, a trafisz na stronę kredytodawcy. 

Kredyt dla młodych małżeństw – gdzie szukać najlepszych ofert?

Najszybszym sposobem na znalezienie ofert kredytów będą porównywarki, które w jednym miejscu gromadzą większość propozycji kredytów hipotecznych. Na tego typu serwisach bardzo łatwo porównamy kilka ofert wybranych banków, dzięki czemu poznamy czekające nas koszty, co z kolei ułatwi nam wstępny wybór. Na co zwrócić uwagę podczas porównywania ofert kredytów w porównywarkach?

Podczas wyboru kredytu sprawdzamy przede wszystkim:

  • oprocentowanie – ich maksymalną wartość określa Kodeks Cywilny. Nie może ona przekraczać dwukrotności sumy stopy referencyjnej NBP oraz 2,5 punktów procentowych, czyli na dzień 20.03.2019 rok – 10%. Jednak banki zazwyczaj gwarantują oprocentowanie na poziomie odsetek ustawowych, czyli aktualnie 5%.
  • stopa WIBOR – stopa oprocentowania na rynku międzybankowym. Od tej wartości zależy wysokość raty, która będzie dostosowana do obowiązujących stawek. Jeżeli dany produkt jest oznaczony symbolem WIBOR 3M, oznacza, że co 3 miesiące wysokość naszych rat może ulec zmianie. Im wyższa wartość WIBOR, tym więcej będziemy musieli płacić bankowi.
  • marża banku
  • wysokość comiesięcznych rat (wynika z oprocentowania i marży)
  • wysokość własnych środków (kapitał własny)
  • LtV – wysokość kredytu w stosunku do wartości zabezpieczenia 

Przedstawiciel banku podczas rozmowy związanej  z wnioskowaniem o kredyt, powinien rzetelnie odpowiadać na wszystkie nasze pytania i wątpliwości. Będziemy mieć również wgląd w umowę kredytową, dlatego warto wcześniej przyswoić sobie podstawowe pojęcia z zakresu kredytów bankowych, tak aby tekst był dla nas jak najbardziej zrozumiały. Jeśli niektóre punkty umowy po wyjaśnieniach pracownika banku nadal są dla nas niejasne, możemy skonsultować się z radcą prawnym wykwalifikowanym w zagadnieniach kredytu lub niezależnym doradcą kredytowym

Alternatywne rozwiązania finansowe

Zdarza się, że otrzymaliśmy kredyt na zakup mieszkania, ale podczas urządzania miejsca do życia przeliczyliśmy się z kosztami. Przed dalszymi pracami powstrzymuje nas stan konta. Wtedy możemy pomyśleć o pożyczkach ratalnych, jeśli chcemy rozłożyć spłatę na wiele rat. W przypadku chwilówek sprawdzi się mała kwota oczekiwanej pożyczki. Chwilówka będzie dobrą alternatywą na bieżące potrzeby, zwłaszcza, że wiele z nich możemy otrzymać bez oprocentowania. Trzeba jednak pamiętać o krótkim terminie spłaty zobowiązania.

Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw

Kredyt dla młodych małżeństw jest tematem, który pojawia się bardzo często w kontekście planowania wspólnego życia. Kredyt na wiele lat to bardzo odpowiedzialna decyzja, warto więc podejmować ją po wcześniejszym rozeznaniu rynku kredytów bankowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły