Koniec pożyczek społecznościowych Kokos! Co dalej?

Kuba  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
Decyzja o zamknięciu serwisu Kokos.pl mogła zaskoczyć wiele osób. Jednak 11 grudnia 2019 roku stała się faktem. Marka, która umożliwiała pożyczanie i inwestowanie online, zakończyła swoją działalność.
koniec pożyczek społecznościowych kokos

Spis treści:

Rezygnacja z udzielania pożyczek społecznościowych Kokos

Kokos.pl to serwis, który jako pierwszy w Polsce, umożliwiał użytkownikom skorzystanie z pożyczek społecznościowych. Oznaczało to pośrednictwo w kontaktach między inwestorem a osobą potrzebującą wsparcia finansowego. Aktualnie przechodząc na stronę serwisu Kokos.pl, nie mamy już możliwości złożenia wniosku o pożyczki społecznościowe. Jest to niemożliwe już od 11 grudnia 2019 roku. Serwis należał do Blue Media, czyli platformy umożliwiającej dostęp do systemu przelewów ekspresowych. Właściciele Kokos.pl argumentują swoją decyzję chęcią skupienia się na innych projektach. 

Koniec pożyczek społecznościowych Kokos. Co z aktualnymi klientami pożyczek społecznościowych Kokos?

Klienci, którzy posiadają aktywne zobowiązania w serwisie Kokos.pl, nie mają powodów do zmartwień. Każdy użytkownik może nadal zalogować się do swojego panelu klienta i w dowolnym momencie usunąć lub zaktualizować znajdujące się w nim dane. Wszyscy pożyczkobiorcy mają obowiązek spłaty zaciągniętych pożyczek zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Dzięki temu również inwestorzy mają gwarancję stałego dostępu do dokumentów dotyczących pożyczek i otrzymaniu pożyczonego kapitału wraz z ustalonymi na początku odsetkami. Z kolei cesjonariusze mają możliwość pobrania wszystkich dokumentów związanych z posiadanymi wierzytelnościami.

Jednak wyklucza się możliwość rejestracji nowych klientów oraz zlecenia windykacji polubownej przez inwestorów.

Co dalej z Kokos.pl?

Koniec pożyczek społecznościowych Kokos nie oznacza, że klienci nie mają szans na wsparcie finansowe. Przechodząc na stronę serwisu, otrzymujemy dostęp do oferty Banovo. Dzięki niej możemy złożyć wniosek o wsparcie finansowe wynoszące nawet  200 000 zł z okresem spłaty 120 miesięcy. Po kliknięciu “Weź pożyczkę” zostaniemy przekierowani do strony Banovo, która gwarantuje pomoc ekspertów w wybraniu idealnej pożyczki lub kredytu spośród ofert banków i firm pożyczkowych. Jak możemy zobaczyć na stronie dawnej platformy pożyczek społecznościowych, Kokos nie udziela już pożyczek, ale dzięki partnerowi Bancovo ułatwia dostęp do szybkiej gotówki. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły