Bank Handlowy sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Bank Handlowy sesje ELIXIR

Bank Handlowy sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Bank Handlowy sesje ELIXIR: 

  • 10:30
  • 14:30
  • 17:30

Bank Handlowy sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Bank Handlowy sesje ELIXIR:

  • 8:00
  • 12:15
  • 15:30

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Elektroniczna Izba Rozliczeniowa miała ułatwić nam korzystanie z bankowości elektronicznej i wysyłania przelewów do innych instytucji. Jest efektem zmian wprowadzonych przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Realizacja zleceń wychodzących oraz przychodzących została podzielona na trzy sesje: poranną, popołudniową oraz wieczorną. Powinniśmy regularnie kontrolować wszelkie informacje dostępne na stronach banków, ponieważ godziny te mogą ulec zmianie. Z pewnością pozwoli nam to zaoszczędzić wiele nerwów.

Pamiętajmy o tym w szczególności podczas wnioskowania o pożyczki online. W wielu przypadkach pożyczkodawca pozostawia nam do wyboru nie tylko parametry pożyczki, ale również metodę weryfikacji. Jeśli zdecydujemy się na mikroprzelew, wówczas sesje międzybankowe mogą spowodować opóźnienia w zaksięgowaniu wpłaty. Bez zakończonej weryfikacji pożyczkodawca nie może przejść do kolejnego etapu, czyli podjęcia decyzji o akceptacji lub odrzuceniu wniosku.

Jaki kod IBAN Bank Handlowy w Warszawie SA?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Bank Handlowy w Warszawie SA jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Bank Handlowy w Warszawie SA?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT:  CITIPLPX

Czym jest IBAN?

IBAN to skrót tłumaczony na język polski jako międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się on ze standardowego 26- cyfrowego identyfikatora konta oraz dwóch dodatkowych znaków. Podlegają one regulacjom zapisanym w ISO 3166-1. Umożliwia to kontrolowanie tego, czy na pewno każdy symbol jest unikalny. Według normy oznaczenie powinny tworzyć dwie litery, a dopiero po nich ma pojawić się numer rachunku bankowego. Do Polski identyfikowana jest symbolem PL. Wchodzi również w skład kodu SWIFT przypisywanego każdej instytucji bankowej.

Co to jest SWIFT?

SWIFT to kod mający na celu ułatwienie identyfikacji danej instytucji bankowe, która jest jedną ze stron w transakcji międzynarodowej. Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej przydziela każdemu bankowi unikalny identyfikator. Zazwyczaj składa się on z 8 znaków alfanumerycznych. Jednak Bank Handlowy w Warszawie SA posiada w kodzie SWIFT wyłącznie litery. Co one oznaczają? Cztery pierwsze są identyfikatorem instytucji, dwie kolejne to dwuliterowy symbol kraju (PL), z kolei ostatnie dwie utożsamiane są z lokalizacją banku. Może się zdarzyć, że kod zawiera 11 znaków. W takim przypadku trzy opcjonalne znaki pozwalają wskazać dane konkretnego oddziału.

Bank Handlowy w Warszawie SA infolinia i kontakt

TELEFON:
+48 22 657 72 00
+48 22 362 24 84
+48 22 69224 84
Pon.- Pt. od 8.00 do 18.00

EMAIL:
listybh@citi.com

ADRES:
Bank Handlowy w Warszawie S.A
ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa

REGON: 000013037
NIP: 526-030-02-91
KRS: 0000001538

Bank Handlowy w Wasrszawie S.A., czyli Citi Handlowy, powstał w 2001 roku wskutek połączenia najstarszego komercyjnego banku w Polsce z Citibank (Poland) S.A.. Aktualnie należy do globalnej grupy Citi wiodącej w sektorze produktów finansowych. W ten sposób instytucja zyskała nie tylko leżące u podstaw doświadczenie, ale również możliwość dalszego rozwoju oraz wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych oraz instytucjonalnych. Wśród dostępnych produktów każdy ma możliwość znalezienia odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Każdy z klientów banku ma możliwość skorzystania z innowacyjnych produktów i dostosowania rozwiązania do własnych potrzeb.

Dodatkowo dzięki wprowadzaniu najnowszych technologii i udostępnianiu strony na urządzeniach stacjonarnych oraz mobilnych otrzymujemy możliwość stałego dostępu do konta oraz innych produktów bankowych. Dodatkowo Citi angażuje się w działania społeczne, czego efektem jest Fundacja Kronenberga mająca na celu dbanie o edukację finansową wśród klientów banków. Warto zaznaczyć, że również na swojej stronie udostępnia wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferowanych usług. Wśród produktów znajdziemy: karty kredytowe, konta bankowe, pożyczki i kredyty, możliwości inwestowania, ubezpieczenia i wiele innych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły