Velo Bank sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut

Velo Bank to instytucja, która będzie następcą dla klientów Getin Banku. Warto dodać, że to ogromna sieć stworzona z największych polskich banków komercyjnych, a także Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Bank Velo jest doceniany przede wszystkim przez wielu ekspertów z branży finansowej, głównie ze względu na mocne podwaliny pozwalające na ciągły rozrost marki, a także zapewnienie klientom usług i produktów jak najlepszej jakości.

elixir velo bank

W tym przypadku oferta banku jest skierowana głównie do klientów indywidualnych, ale także do małych i średnich firm, samorządów, a nawet dużych korporacji. Kompleksowe podejście do każdego klienta oraz innowacje proponowane w ramach produktów bankowych to niejedyne kwestie wyróżniające. Warto też wspomnieć o uproszczonych procedurach weryfikacji klientów na etapie ubiegania się o kredyty, a także pełna obsługa posprzedażowa.

Velo Bank sesje ELIXIR przychodzące

Sesje ELIXIR dotyczą przede wszystkim tego, kiedy przelewy wychodzące oraz przychodzące zostaną zaksięgowane na rachunku bankowym. Jeśli chodzi o przelewy przychodzące na konto w Velo Banku, wyróżniamy następujące godziny księgowania:

  • I sesja ELIXIR: 10:00
  • II sesja ELIXIR: 14:00
  • III sesja ELIXIR: 17:00

Velo Bank sesje ELIXIR wychodzące

W przypadku Velo Banku sesje wychodzące są dobrze ustalone względem innych instytucji finansowych w Polsce, dzięki czemu przelewy wysłane z rana mają szansę dotrzeć do odbiorcy nawet w ten sam dzień. Godziny księgowania przelewów wychodzących wyglądają następująco:

  • I sesja ELIXIR: 8:15
  • II sesja ELIXIR: 12:15
  • III sesja ELIXIR: 14:30

Jaki kod IBAN Velo Bank?

Numer IBAN to po prostu międzynarodowy numer konta bankowego, który składa się z ciągu cyfr oraz dwóch liter poprzedzających docelowy numer konta. Litery są oznaczeniem kraju, gdzie prowadzony jest rachunek w banku.

W Velo Baku kod IBAN wygląda następująco: PL + pełny numer rachunku.

Jaki kod SWIFT Velo Bank?

Kod BIC/SWIFT składa się z 8 lub 11 znaków w zależności od instytucji. Używany jest do identyfikacji banku w przypadku transakcji międzynarodowych.

BIC/SWIFT dla Velo Banku to ciąg liter: GBGCPLPK.

Ile kosztują przelewy w Velo Bank?

Przelewy w Velo Banku można realizować w ramach konta osobistego lub firmowego zgodnie z aktualną tabelą opłat i prowizji. Warto zaznaczyć, że klienci tego banku mogą realizować przelewy do US całkowicie za darmo z wyjątkiem przelewów odroczonych. Pozostałe koszty przelewów wyglądają następująco:

  • przelew zwykły (także do ZUS): 10 przelewów za darmo, a każdy kolejny to opłaca 1,20 zł za transakcję,
  • przelew złotówkowy ekspresowy: 10 zł za jedną transakcję.

Co ciekawe, przelewy wewnętrzne są darmowe dla wszystkich klientów, natomiast realizacja przelewu zlotowego w systemie ELIXIR za pośrednictwem infolinii to koszt 5 zł za jedną transakcję. Nieco inne opłaty obowiązują w przypadku konta oszczędnościowego – w tym przypadku jeden przelew w miesiącu jest darmowy, a każdy kolejny płatny 9 zł.

Express Elixir w Velo Bank

Natychmiastowe przelewy w Velo Banku są realizowane wyłącznie do kwoty 10 tys. zł jednorazowo. Pozytywy płynące z takiego rozwiązania to przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji, szybkość działania oraz dowolna liczba zleconych przelewów. Ekspress Elixir w Velo Banku są realizowane przez 7 dni w tygodniu od północy do godziny 23:00. Koszt zrealizowania pojedynczego przelewu Express Elixir to wydatek 10 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły