Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Santander Bank Polska sesje ELIXIR

Santander Bank Polska sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Santander Bank Polska sesje ELIXIR

  • 11:00
  • 15:00
  • 18:00

Santander Bank Polska sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w  Santander Bank Polska sesje ELIXIR

  • 8:15
  • 12:15
  • 15:00 (zlecenia złożone do 14:45)

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

ELIXIR to system wprowadzony wskutek decyzji Krajowej Izby Rozliczeń. W efekcie instytucje bankowe wprowadziły godziny realizacji przelewów międzybankowych. Można je znaleźć na stronie każdego banku w postaci trzech sesji (porannej, popołudniowej oraz wieczornej) przychodzących oraz wychodzących. Dzięki nim otrzymujemy informacje, ile czasu zajmie zaksięgowanie naszej transakcji.

Informacje na ten temat mogą się przydać nie tylko podczas dokonywania standardowych opłat, ale również w procesie wnioskowania o pożyczkę online. Jeśli podczas wnioskowania wybierzemy weryfikację przelewem, wówczas godziny sesji ELIXIR mogą mieć wpływ na dłuższy czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy oraz otrzymanie pieniędzy.

Jaki kod IBAN Santander Bank Polska?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Santander Bank Polska jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Santander Bank Polska?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: WBKPPLPP

Czym jest IBAN?

IBAN (International Bank Account Number) to międzynarodowy numer konta bankowego. Został on wprowadzony wskutek podjęcia decyzji przez Związek Banków Polskich o standaryzacji rachunków. Pozwala on – tak samo jak kod SWIFT – na szybką identyfikację instytucji finansowej, do której został nadany przelew. Składa się on z tradycyjnego numeru konta (26 cyfr) oraz odpowiedniego symbolu kraju. Aby uzyskać poprawny ciąg znaków, w przypadku polskiego rachunku wystarczy przed ciągiem 26 cyfr wpisać PL. Po ich dodaniu kod IBAN powinien składać się z 28 znaków.

Co to jest SWIFT?

Kod SWIFT (BIC) został stworzony w celu ułatwienia identyfikacji instytucji bankowej, do której realizowany jest przelew zagraniczny. Dzięki temu jako klienci mamy szansę na skrócenie czasu oczekiwania na pieniądze. Nad organizacją systemu nadawania oraz rejestrowania kodów czuwa Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Dzięki temu mamy pewność, że każda instytucja finansowa posiada unikalny kod. Standardowo składa się on z 8 znaków:

  • pierwsze cztery to identyfikator instytucji,
  • dwie następne to symbol kraju, czyli PL,
  • ostatnie zaś to lokalizacja banku.

Zdarza się, że liczba znaków wzrasta do 11. W takiej sytuacji trzy ostatnie wskazują konkretny oddział.

Santander Bank Polska infolinia i kontakt

TELEFON:
tel. stacjonarne: 1 9999
tel. komórkowe: 781 119 999
z zagranicy: +48 61 81 1 9999
numer dla klientów przejętych przez Santander Bank Polska:  801 18 18 18

EMAIL:
kontakt@santander.pl

ADRES:
Santander Bank Polska S.A. (dawniej BZ WBK)
ul. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

REGON: 930041341
NIP: 8960005673
KRS: 0000008723

Santander Bank Polska pod tą nazwą istnieje dopiero od 7 września 2018 roku. Wcześniej funkcjonował jako Bank Zachodni WBK. Jest to jedna z najważniejszych informacji w tym przypadku, ponieważ nadal niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, poszukując oferty pod dawną nazwą. Aktualnie jest to jeden z trzech największych banków w naszym kraju. Jego produkty charakteryzuje uniwersalność, dzięki czemu każdy ma możliwość znalezienia usługi dopasowanej do swoich potrzeb i możliwości. Wśród klientów instytucji znajdują się zarówno osoby fizyczne, jak i mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa czy korporacje działające na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. W 2018 rok Santander Bank przejął również
Deutsche Bank.

Dzięki licznej sieci placówek klienci mają swobodny dostęp do oferty. W razie problemów czy wątpliwości bez problemu znajdziemy oddział, gdzie możemy porozmawiać z doradcą. Santander Bank Polska to nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale również gwarancja wykorzystania nowoczesnych technologii. Konsumenci mają do dyspozycji bankowość internetową oraz mobilną w postaci aplikacji. W ofercie znajdziemy: konta bankowe, karty płatnicze, kredyty, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, ubezpieczenia oraz atrakcyjne promocje.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły