Jak wypłacać pieniądze BLIK-iem z bankomatu?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut

Standardowe karty płatnicze powoli odchodzą do tzw. lamusa, czyli po prostu stają się coraz rzadziej używane przez osoby posiadające swoje rachunki indywidualne lub firmowe w bankach? Dlaczego? Wszystko za sprawą rozwoju nowoczesnych technologii związanych z płatnościami zbliżeniowymi smartfonami oraz innymi urządzeniami mobilnymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wypłacić pieniądze BLIK-iem, koniecznie przeczytaj poniższy poradnik.

bankomat

Wypłata BLIK-iem z bankomatu – jak to wygląda w praktyce? Krok po kroku

Technika realizowania płatności metodą BLIK jest naprawdę innowacyjna, gdyż pozwala nie tylko na szybką wpłatę lub wypłatę środków na konto, ale także realizowanie szybkiego transferu środków do innych osób, np. na numer telefonu czy nawet płatności online. Wypłata BLIK-iem z bankomatu staje się już standardem, szczególnie wśród osób, które cenią sobie dostęp do innowacyjnych metod płatności i zarządzania finansami. Możesz to zrobić zarówno w urządzeniach należących do banków, jak i sieczi Euronet i Planet Cash. Jeśli zastanawiasz się, jak wpłacić pieniądze BLIK-iem, oto krótki poradnik:

  1. Udaj się do dowolnie wybranego bankomatu/wpłatomatu – obecnie większość urządzeń pozwala na zrealizowanie transakcji BLIK.
  2. Wybierz opcję wypłaty gotówki BLIK-iem.
  3. Pobierz kod w swojej aplikacji mobilnej do banku – wystarczy, że zalogujesz się w aplikacji i wygenerujesz nowy kod BLIK.
  4. Wpisz 6 cyfr kodu na ekranie bankomatu.
  5. Ustal kwotę do wypłaty.
  6. Potwierdź transakcję przez aplikację mobilną w swoim telefonie – najczęściej ustalonym kodem PIN.
  7. Odbierz pieniądze.

Transakcje BLIK w bankomatach i wpłatomatach – jakie są limity i prowizje?

Jeśli chodzi o bankomat – BLIK pozwala na ekspresową wypłatę środków z konta bankowego – bez konieczności posiadania karty bankomatowej. Warto jednak wiedzieć, że limit transakcji może być z góry ustalony na rachunku bankowym, np. w ustawieniach aplikacji lub w serwisie transakcyjnym. Limity najczęściej można określić indywidualnie – warto ustalić je tak, aby zabezpieczyć swoje interesy na wypadek, np. kradzieży telefonu z dostępem do aplikacji bankowej. 

Dowiedz się też, czy przelew bez konta jest w ogóle możliwy oraz jakie technologie pozwalają na wysłanie środków pieniężnych do drugiej osoby – bez użycia karty. Przeczytaj więcej pod adresem: https://pozyczkowy-portal.pl/przelew-bez-konta/.

Wypłata BLIK-iem z bankomatu wiąże się nie tylko z limitami ustalonymi na indywidualnym koncie, ale także limitami związanymi z konkretnie wybranym bankomatem. W zależności od urządzenia, możesz wybrać od 1000 do kilku tysięcy złotych w ramach jednorazowej transakcji bez użycia karty. 

Prowizje w ramach transakcji BLIK zależne są od oferty banku, który prowadzi rachunek bankowy i umożliwia realizowanie wpłat i wypłat gotówki tą metodą. Standardowo prowizja wynosi 0 zł za wypłaty z bankomatów własnych danej instytucji. Jeśli chodzi o wypłatę BLIK-iem z bankomatu innego banku – tutaj mogą pojawić się drobne opłaty w wysokości do kilku złotych lub kilku procent wartości transakcji. Najczęściej jednak operacje BLIK są w pełni darmowe, co przekłada się na stale rosnącą popularność takich rozwiązań. Można więc powiedzieć, że nawet wypłata z obcego bankomatu z użyciem aplikacji mobilnej i kodu BLIK bywa w 100% darmowa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły