Bankomat Euronet — prowizje i opłaty

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut

Na terenie Polski działa ponad 20 tys. bankomatów i wpłatomatów, z czego kilka tysięcy urządzeń należy do popularnej sieci Euronet. Warto mieć na uwadze fakt, iż wszystkie urządzenia należące do Eurocash obsługują klientów praktycznie wszystkich banków na terenie Polski i nie tylko. Są jednak pewne restrykcje, które dotyczą prowizji od zrealizowanych transakcji. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego, jaka jest prowizja za wypłatę z bankomatu Euronet i kiedy można jej uniknąć.

bankomaty i człowiek

Prowizja za wypłatę z bankomatu Euronet – co warto wiedzieć?

W przypadku urządzeń Euronet, prowizja pobierana jest zgodnie z tabelą opłat i prowizji wynikających z usług bankowości w danej instytucji. Na tę chwilę w Polsce działa ok. 7300 punktów obsługi gotówkowej Eurocash, gdzie standardowe pojedyncze transakcje w postaci wypłaty gotówki mogą być realizowane na kwotę 800 zł, choć niektóre urządzenia pozwalają na wypłatę nawet do 1000 zł. Chcesz dowiedzieć się, jakie banki współpracują z Eurocash w ramach dostarczania urządzeń do wpłat i wypłat gotówki? Oto kilka instytucji:

  • Alior Bank,
  • mBank,
  • Credit Agricole,
  • Bank Pocztowy,
  • Citi Handlowy,
  • Nest Bank,
  • DNB,
  • SKOK.

To, ile można wypłacić z danego bankomatu, zależy przede wszystkim od dostępności środków w maszynie, a także ogólnym restrykcjom nałożonym na klientów. W przypadku sieci Euronet, dostępne kwoty oscylują najczęściej w granicy 1000 zł.

Prowizja za wypłatę z bankomatu Euronet zależy przede wszystkim od tego, w jaki banku klient posiada swój rachunek indywidualny. W poniższej tabeli przedstawiamy informacje o aktualnych prowizjach i opłatach związanych z wypłatą gotówki w urządzeniach należących do sieci Euronet.

BankProwizja
Alior Bank0 złotych dwie pierwsze transakcje w miesiącu, każda kolejna 5 zł
Credit Agricole0 złotych dla wszystkich transakcji
BNP Paribas7 zł oraz darmowe transakcje dla osób poniżej 26. roku życia
Getin Bank3,5% kwoty transakcji, ale nie mniej niż 5 zł i darmowe operacje BLIK
ING0 zł za pierwszą wypłatę, każda kolejna 2,5 zł oraz darmowa pierwsza operacja BLIK – każda kolejna 2,5 zł
mBank0 zł dla wypłat powyżej 100 zł, 2,5 zł prowizji dla transakcji poniżej 100 zł (także w innych bankomatach)
Millennium5 zł lub 0 zł po spełnieniu warunków promocyjnych
PKO BP10 zł za pojedynczą transakcję oraz brak kosztów za operacje BLIK
Santander5 zł za pojedynczą transakcję oraz darmowe operacje BLIK

Wiedząc jakie banki są obsługiwane przez bankomaty Euronet, można o wiele łatwiej podjąć decyzję, np. o założeniu konta indywidualnego. Aby mieć pewność, że prowizja za wypłatę z bankomatu Euronet będzie jak najniższa, warto zapoznać się z tabelą opłat w swoim banku w ramach konkretnej oferty rachunku bankowego. 

A może chcesz dowiedzieć się, co zrobić w sytuacji, kiedy bankomat nie wypłaci Ci należnych środków, a te zostaną zablokowane na koncie? Przeczytaj ten artykuł: https://pozyczkowy-portal.pl/bankomat-nie-wyplacil/.

Czy warto korzystać z opcji wypłaty środków w urządzeniach Euronet?

Jest wiele czynników, które zachęcają do tego, aby korzystać z maszyn sieci Euronet. Prowizja na niskim poziomie (w większości banków) to niejedyny pozytywny aspekt. Warto też dodać, że bankomaty należące do tej sieci często położone są w galeriach handlowych i miejscach użytku publicznego, co znacznie ułatwia realizowanie transakcji gotówkowych. Warto też wspomnieć o tym, że wypłata z obcego bankomatu w tym przypadku wcale nie musi generować wysokich kosztów – posiadacze konta bankowego, np. w mBanku mogą wybierać dowolne kwoty z konta bez prowizji.

Podsumowując: naprawdę warto zastanowić się nad opcją wypłaty środków z bankomatu Euronet, szczególnie jeśli znajdujesz się w potrzebie i nie masz czasu szukać urządzeń płatniczych należących do swojego banku. Dodatkowo Euronet daje dostęp do nowoczesnych wpłatomatów, w których opłaty również są uzależnione od indywidualnej oferty banku, a najczęściej nie przekraczają kwoty 1% wartości transakcji lub są całkowicie darmowe, np. w mBanku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły