RBS BANK sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
RBS BANK sesje ELIXIR

RBS BANK sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w RBS BANK sesje ELIXIR:

  • 9:30
  • 13:30
  • 16:00

RBS BANK sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w RBS BANK sesje ELIXIR:

  • 9.30
  • 13.30
  • 16.00

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

ELIXIR (Elektroniczna Izba Rozliczeniowa) to system rozliczeń międzybankowych, w których wyeliminowano konieczność przesyłania dokumentów papierowych między bankami. Wszystkie dane potrzebne dla prawidłowego opracowania i zaksięgowania zlecenia (tj. przelewu) klienta przekształcone zostały w zapis elektroniczny przesyłany do banku odbiorcy zlecenia. W większości banków w Polsce mamy trzy sesje, w których odbywa się przetwarzanie zleceń – sesja poranna, południowa i popołudniowa. Szczegółowe godziny, o których to następuje, dostępne są na oficjalnych stronach banków. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ będziemy wtedy wiedzieć, kiedy możemy spodziewać się otrzymania na konto ważnego przelewu z wynagrodzeniem z pracy lub z zaciągniętej pożyczki.

Jaki kod IBAN RBS BANK?

IBAN: PL + polski numer rachunku bankowego (Polska)
IBAN: GP + zagraniczny numer rachunku bankowego (Wielka Brytania)

Jaki kod SWIFT RBS BANK?

SWIFT/BIC: RBOSGB2LXXX

Czym jest IBAN?

IBAN, czyli International Bank Account Number to Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego, którego zadaniem jest usprawnienie transakcji bankowych. Aby go otrzymać, wystarczy do standardowej formy numeru konta dodać z przodu dwa dodatkowe znaki. W Polsce jest to “PL” dodawane do początku numeru rachunku bankowego.

Co to jest SWIFT?

SWIFT, albo inaczej kod BIC (ang. Business Identifier Code), to międzynarodowy kod identyfikujący instytucję finansową. Za pomocą SWIFT dokonamy transakcji w każdej walucie i do każdego banku na świecie. Realizacja takiego przelewu trwa ok. 3 dni roboczych. Koszt takiego przelewu jest uzależniony od tego ile banków będzie pośredniczyło w danej transakcji.

Kod SWIFT składa się z 8 znaków (liter i cyfr), które są nadane każdej instytucji bankowej w Polsce i za granicą. Czasem numery są także rozszerzane do 11 znaków po to, by wskazać konkretny oddział banku.

RBS BANK infolinia i kontakt

TELEFON:
+48 22 573 0 573

EMAIL:
client.service.poland@rbs.com

ADRES:
RBS Bank (Polska) S.A.
ul. 1 Sierpnia 8 A
02-134 Warszawa

REGON: 140284612
NIP: 1070023751
KRS: 0000235983

RBS Bank (Polska) S.A. to polska filia grupy bankowej Royal Bank of Scotland Group, która wraz z bankiem NatWest obsługuje bankowość detaliczną w Wielkiej Brytanii. RBS posiada około 700 oddziałów, głównie w Szkocji jak również w większych miastach Anglii i Walii. Polski oddział ma swoją siedzibę w Warszawie na ul. 1 Sierpnia 8 A. W lutym 2015 r. Royal Bank of Scotland ogłosił zmiany w swojej strukturze organizacyjnej, stawiając na zrównoważone rozwój w dłuższej perspektywie czasowej oraz na skoncentrowanie swojej działalności na terenach Wielkiej Brytanii i Irlandii. Oznacza to, że RBS zaczyna wycofywać się ze świadczenia globalnych usług transakcyjnych, w tym prowadzenia rachunków bankowych, płatności, bankowości elektronicznej, usług zarządzania gotówką poza Wielką Brytanią i Irlandią. W tym celu została uruchomiona specjalna linia komunikacji z klientem, która ma usprawnić cały proces zakończenia międzynarodowego funkcjonowania banku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły