Plus Bank sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Plus Bank sesje ELIXIR

Plus Bank sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Plus Bank sesje ELIXIR

  • 11:00-12:00
  • 14:30-15:30
  • 17:00-18:00

Plus Bank sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Plus Bank sesje ELIXIR

  • 8:00
  • 11:45
  • 17:30

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

ELIXIR to standardowe przelewy bankowe, będące najczęściej realizowanymi przez klientów zleceniami płatniczymi. Są to podstawowe przelewy, które możemy zlecić za pomocą bankowości internetowej, mobilnej lub w stacjonarnym oddziale banku. Ostatnie rozwiązanie często wiąże się z dodatkową prowizją. Pozostałe są bezpłatne. Standardowe przelewy są rozliczane w systemie Elixir prowadzonym przez Krajową Izbę Rozliczeniową, w złotych, w ramach sesji rozliczeniowych. Większość banków ma wyznaczone specjalne godziny dla 3 sesji wychodzących i 3 sesji przychodzących. Warto je znać, jeśli chcielibyśmy wiedzieć, kiedy możemy spodziewać się otrzymania pieniędzy z wynagrodzeniem z pracy lub z zaciągniętej pożyczki.

Jaki kod IBAN Plus Bank?

IBAN: PL + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 03 2270 3303 0000 0045 0322 4077

Jaki kod SWIFT Plus Bank?

SWIFT/BIC: IVSEPLPPXXX

Czym jest IBAN?

IBAN to Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego. Aby go otrzymać, wystarczy do naszego numeru konta dodać z przodu dwa dodatkowe znaki – w Polsce dodajemy PL. W operacjach krajowych stosuje się standard Numer Rachunku Bankowego (NRB), który składa się z 26 znaków. Dla polskiego numeru konta, IBAN stanowi więc 28 znaków, z czego pierwsze dwa są literami, a pozostałe cyframi. Przy transakcjach internetowych należy wpisywać cały kod łącznie – bez spacji. W formularzach papierowych numer dzieli się na grupy po cztery znaki.

Co to jest SWIFT?

SWIFT to organizacja non-profit, której celem jest umożliwianie wiarygodnej i niezależnej komunikacji dla transferów pieniężnych. Z usług tej firmy korzysta około 8 tysięcy podmiotów bankowych na całym świecie. Poprzez kod SWIFT, inaczej zwany kodem BIC (ang. Business Identifier Code), możemy wygodnie i bezproblemowo dokonywać transakcji finansowych pomiędzy bankami. Składa się on z 8 znaków, będących ciągiem liter i cyfr, identyfikujących każdą instytucję bankową w Polsce i za granicą. Zdarza się, że numer ten jest rozszerzany do 11 znaków po to, by wskazać konkretny oddział banku.

Plus Bank infolinia i kontakt

TELEFON:
801 44 55 66 (z telefonu stacjonarnego)
+48 61 8 461 461 (z telefonu komórkowego lub z zagranicy)

EMAIL:
Formularz kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie banku.

ADRES:
PLUS BANK S.A.
aleja Stanów Zjednoczonych 61a,
04-028 Warszawa

REGON: 630520298
NIP: 1080022664
KRS: 7810014345

PLUS BANK S.A. (wcześniej INVEST-BANK S.A.), to jeden z pierwszych, prywatnych banków w Polsce, założony w 1991 roku w Poznaniu przez Piotra Bykowskiego. Obecnie pod nową marką PLUS BANK S.A. (od grudnia 2013), z siedzibą w Warszawie, wykorzystuje swoje dwudziestoletnie doświadczenie w sektorze bankowym i najnowsze rozwiązania technologiczne oferowane we współpracy ze strategicznymi partnerami Banku (tj. Polkomtel Sp z o.o. i Cyfrowym Polsatem), aby zapewniać bezpieczną i korzystną ofertę usług finansowych dla swoich klientów.

PLUS BANK S.A.. jest bankiem komercyjnym, oferującym pełne spektrum usług bankowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. To bank z ofertą bankowości tradycyjnej, a dla klientów ceniących sobie mobilny aspekt bankowości osobistej, również bankowości mobilnej. Dla klientów indywidualnych, bank przygotował możliwość otwarcia rachunku osobistego, skorzystania z lokat, kart płatniczych, kont oszczędnościowych oraz kredytów. W ofercie banku znajdziemy również ubezpieczenia oraz produkty dla firm.

Z usług Banku można korzystać w ponad stu oddziałach PLUS BANK S.A. (wcześniej lokalizacje INVEST-BANK S.A.) oraz w sieci Placówek Partnerskich, a także w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Cyfrowego Polsatu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły