PayPo – Jak płacić? Płatności odroczone dla zakupów Internetowych

Avatar photo Bartłomiej Węglewski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut

W dzisiejszych czasach handel przeniósł się do Internetu na dobre. Dzięki temu wszelkiego rodzaju firmy zajmujące się płatnościami online mogą stale się rozwijać, oferując coraz to większe możliwości potencjalnym klientom sklepów odzieżowych i nie tylko. W jaki sposób działa PayPo w Polsce? Czym wyróżnia się system PayPo? Sklepy Internetowe w kraju coraz częściej współpracują z tym system, dzięki czemu konsumenci mogą szybko realizować płatności za zamówienia, a dodatkowo skorzystać z odroczonej płatności za zakupy. Sprawdź, jakie to proste!

PayPo – płatności odroczone dla zakupów Internetowych

PayPo – płatności Internetowe dla każdego z opcją odroczenia terminu

PayPo to nic innego jak coraz popularniejszy systempłatności odroczonych. Tego typu usługa pozwala na zakup konkretnych towarów w sklepach online z możliwością płatności za nie dopiero po 30 dniach od daty nabycia. Dzięki temu klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z opóźnieniem zapłaty. Podobne system do PayPo to m.in. Klarna, Allegro Pay czy nawet karta pozabankowa Twisto.

Usługa PayPo nie wymaga rejestracji ani posiadania rachunku bankowego, czy dostępu do karty płatniczej. Do sklepów oferujących taką płatność należy np. Decathlon. PayPo generuje tylko potwierdzenie transakcji poprzez wiadomość SMS, która jest generowana w momencie zamówienia towarów. Stanowi alternatywę wobec tradycyjnych zakupów na raty.

Jak zapłacić Paypo?

Wszelkiego rodzaju odroczone płatności PayPo dostępne są obecnie w ponad 5 tysiącach sklepów Internetowych. Taka ilość sprawia, że coraz większa liczba konsumentów na terenie Polski decyduje się na korzystanie z odroczonych płatności z możliwością zapłaty nawet po 30 dniach od zakupu. Po zakończonym procesie składania zamówienia nie trzeba korzystać natychmiastowo opłacać zakupu. PayPo ureguluje rachunek wobec sprzedawcy, a następnie pozwoli na spłatę zaległości finansowych w ciągu 30 dni od czasu powstania długu.

Procedura korzystania z funkcjonalności usługi PayPo wygląda następująco:

 1. Składasz zamówienie z opcją „Zapłacę później z PayPo”.
 2. Podajesz swoje dane osobowe, a PayPo po weryfikacji ureguluje rachunek wobec dostawcy.
 3. Otrzymujesz zakupione towary.
 4. Ostatecznie masz 30 dni na zapłatę lub zwrot produktów do dostawcy.

Pamiętaj, że zawsze kiedy dokonujesz zwrotu towaru z automatu zmniejsza należną kwotę do zapłaty
o wartość zwróconych produktów.

PayPo dla klientów indywidualnych – czy to dobra alternatywa dla pożyczek ratalnych i gotówkowych?

Zastanawiasz się, czy to dobra alternatywa dla pożyczek ratalnych lub gotówkowych? Zdecydowanie tak! W ramach korzystania z takich rozwiązań nie musisz dopełniać zbyt wielu formalności. Wystarczy, że podczas składania zamówienia wybierzesz odpowiednią formę zapłaty, a następnie podasz swoje dane osobowe do weryfikacji w ciągu kilkunastu sekund. Następnie wypłacane są środki na rzecz dostawcy, a Ty otrzymujesz zakupione towary z możliwością zapłaty za nie w ciągu 30 dni od daty złożenia zamówienia w sklepie online. Płatność możesz też rozłożyć na 4 wygodne raty.

Kiedy nie spłacisz w terminie rat wynikających z umowy, narażasz się na postępowanie windykacyjne. Co ważne, zaległości w płatnościach dla PayPo mogą być widoczne w BIK. Jeśli w tej bazie są negatywne wpisy na Twój temat, możesz mieć problem z korzystanie z usługi. Dlatego koniecznie zadbaj o to, aby Twoja historia kredytowa i scoring BIK były zawsze jak najlepsze.

Wady i zalety Paypo

Oczywiście tak, jak każde inne Internetowe rozwiązanie pozwalające na korzystanie z odroczonych płatności PayPo również ma swoje wady i zalety. Do głównych atutów takiej usługi, zaliczamy:

 • Możliwość złożenia zamówienia w sklepie nawet bez środków na koncie;
 • Stosunkowo długi czas na uregulowanie długu;
 • Opcja sprawdzenia towaru przed opłaceniem. Kiedy ten nie pasuje lub po prostu się rozmyślisz, możesz go odesłać bez dodatkowych kosztów.
 • Dostęp do płatności ratalnych.

Analizując usługę, jaką jest płatność odroczona PayPo, warto nadmienić, iż każdy kupujący towary w sklepach Internetowych może skorzystać z niej w dowolnym czasie. Sklepy, w jakich można realizować zakupy to głównie te odzieżowe takie, jak np. Deezee. PayPo to innowacyjna usługa, która pozwoli Ci na kupno wymarzonych butów, spodni lub kurtki po promocyjnej cenie nawet wtedy, kiedy nie posiadasz na to wystarczających środków.

Czy ta opcja posiada jakiekolwiek wady? Oczywiście, że tak. Jeśli nie potrafisz umiejętnie gospodarować swoimi funduszami, z pewnością narazisz się na pewne konsekwencje, które mogą spowodować nadszarpnięcie Twoich możliwości finansowych. Pamiętaj, że w razie występowania zadłużenia wobec PayPo możesz spodziewać się negatywnego wpisu o długi w Biurze Informacji Kredytowej, co będzie skutkować późniejszym negatywnym scoringiem i możliwością odmowy udzielenia odroczonych płatności w przyszłości.

Usługa Paypo – gdzie płacić?

Jakie sklepy udostępniają płatności Paypo? Ich pełną listę znajdziesz na stronie usługodawcy. Niestety nie jesteśmy w stanie wymienić ich wszystkich, ponieważ ich ilość jest zbyt duża (są ich setki). Z tego powodu podamy nazwy tylko tych najpopularniejszych.

W jakich sklepach można płacić Paypo?

 • 4F,
 • 50style,
 • Beliani,
 • Big Star,
 • C&A,
 • CCC,
 • Decathlon,
 • DUKA,
 • Half Price,
 • Homla,
 • House,
 • InterSport,
 • Inglot,
 • Kazar,
 • Komputronik,
 • Martes Sport,
 • Media Expert,
 • Ryłko,
 • Sizeer,
 • Tous,
 • X-kom.

Jak zapłacić za zakupy przez PayPo?

Po złożeniu zamówienia i wyborze PayPo jak metody płatności, będziesz miał 30 dni na opłacenie zakupów, lub ich zwrot do sklepu. Jak zapłacić za produkty przez PayPo? Na Twoim koncie znajdziesz szczegóły wszystkich swoich transakcji, w tym ich status. Możesz tam opłacić zamówienia, za które jeszcze nie zapłaciłeś. Przypomnienie otrzymasz także na swój adres e-mail. Płatności będziesz mógł dokonać na przykład poza jeden z systemów szybkich przelewów albo BLIK.

4 komentarze

Krzysztof

Świetna jest ta opcja, doskonałe rozwiązanie dla planowania wydatków z głową;)

00 Odpowiedz
Emilia

Mega polecam Paypo, bo za zakupy w wybranych sklepach można płacić w ciągu 30 dni lub w ratach 🙂

00 Odpowiedz
Łukasz

Bardzo przydatna rzecz w dzisiejszych czasach. Chcąc kupić sobie porządne buty trzeba wydać kupę kasy. Dzięki temu że paypo wprowawdziło opcję płatności w ratach to można kupić coś lepszego mając gotówkę w portfelu.

00 Odpowiedz
Patryk

Paypo super śmiga, nie raz już korzystałem, na plus że nie trzeba podawac danych z karty kredytowej.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły