Kredyt dla nauczycieli 2019


Na czym polega kredyt dla nauczycieli? W każdym budżecie domowym mogą pojawić się nieplanowane wydatki czy też inwestycję, które trudno zrealizować z oszczędności. Nie są tutaj wyjątkiem pracownicy oświaty. Jednak niektóre banki umożliwiają wnioskowanie o produkty dedykowane pewnym grupom zawodowym. Charakteryzują się one atrakcyjnymi warunkami, często niedostępnymi w standardowej ofercie. Jak to działa? Spójrzmy.


Spis treści:

Kredyt dla nauczycieli 2019

Wśród klientów banków znajdują się osoby wykonujące zawody, dla których zostały przewidziane preferencyjne warunki kredytowania. Należą do nich przedstawiciele “wolnych zawodów”, takich jak lekarze, prawnicy, notariusze czy też architekci. Dodatkowo na specjalne przywileje mogą również liczyć pracownicy “budżetówek”, czyli między innymi nauczyciele. Jednak warto zaznaczyć, że nie każdy bank oferuje taką możliwość. Dodatkowo pamiętajmy, że przewidziano dla nauczycieli również inne źródła finansowania. Dlaczego są oni inaczej traktowani niż standardowy wnioskodawca? O tym wspomnimy później. Teraz skupmy się na tym, co banki oferują pracownikom oświaty.

Oferta kredyty dla nauczycieli

Nauczyciele mogą również skorzystać z atrakcyjnych kredytów gotówkowych. Sprawdź poniższą ofertę i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie! 

Bank Maksymalna kwota kredytu Maksymalny okres spłaty
150 000 zł 108 miesięcy
credit agricole 150 000 zł 120 miesięcy
150 000 zł 120 miesięcy
santander bank polska 300 000 zł 120 miesięcy

 

Jakie warunki? Kredyt nauczycielski

Jeżeli bank decyduje się na wprowadzenie preferencyjnych warunków kredytowania dla wybranych grup zawodowych, informacje na ten temat znajdziemy na jego stronie internetowej. Na co mogą liczyć osoby korzystające z tych produktów? Kredyt nauczycielski uwzględnia uproszczoną procedurę wnioskowania, co oznacza brak wymagania zaświadczeń z miejsca pracy. W zamian pożyczkobiorca musi przedstawić kopię umowy o pracę lub aktu nadania stopnia. Dodatkowo mogą oni liczyć na niższe koszty prowadzenia kredytu, a także szybszą decyzję kredytową. Kiedy mówimy o kredycie gotówkowym, jest to naprawdę duże ułatwienie dla wnioskodawcy. Jednak jak wygląda sytuacja w przypadku kredytu mieszkaniowego?

Kredyt mieszkaniowy dla nauczycieli

Kredyt hipoteczny dla nauczycieli oraz pozostałych klientów banków rządzi się innymi prawami. Kredytodawcy wymagają od osób wnioskujących zdolności kredytowej na wysokim poziomie, a co za tym idzie wzrastają również pozostałe warunki, które należy spełnić. Takie zobowiązanie wiąże się z dużą odpowiedzialnością zarówno dla klientów, jak i instytucji finansowych. Udzielając wsparcia finansowego na długi okres kredytowania, istnieje ryzyko utraty źródła dochodu. Dlatego też takie decyzje każda ze stron powinna podejmować po dokładnej analizie sytuacji finansowej. Nic więc dziwnego, że w tym przypadku nauczyciele nie mogą liczyć na specjalne traktowanie. Mimo to istnieje jeden wyjątek.

Rozpatrując wnioski o kredyt hipoteczny dla nauczycieli i nie tylko, banki biorą pod uwagę staż pracy oraz okres, przez jaki obowiązuje umowa. Zazwyczaj okres zatrudnienia musi wynosić co najmniej 3 miesiące, a liczba rat spłaty zobowiązania jest dostosowana do terminu rozwiązania stosunku pracy. Oczywiście wyjątkiem są umowy o pracę na czas nieokreślony, o co trudno w przypadku młodych nauczycieli. Jednak zatrzymajmy się przy dotychczasowym stażu. Kredyt mieszkaniowy dla nauczycieli w niektórych bankach dopuszcza pozytywne rozpatrzenie wniosku, kiedy to wnioskodawca pracuje dopiero od miesiąca. W takiej sytuacji należy pamiętać o zachowaniu ciągłości zatrudnienia przez minimum rok. Może być to trudne, ponieważ wielu nauczycieli na początku kariery zatrudnia się na czas określony. W przypadku zastępstw obejmuje on przykładowo jedynie rok szkolny, czyli 10 miesięcy. 

 

Kredyt gotówkowy dla nauczycieli – dlaczego na innych warunkach?

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego akurat nauczyciele mogą liczyć na specjalne przywileje. Odpowiedź znajdziemy w zasadach oceny zdolności kredytowej. Jednym z najważniejszych wymagań jest posiadanie stałego źródła dochodu. Bez wątpienia pracownicy “budżetówek” mogą liczyć na stabilność zatrudnienia, przez co nie muszą dostarczać również zaświadczeń z miejsca pracy. Wyjątek stanowią osoby rozpoczynające swoją karierę, odbywający staż lub zatrudnieni w ramach zastępstw. Jednak wraz z biegiem czasu sytuacja się normuje, a nauczyciel może korzystać z przysługujących mu preferencyjnych warunków kredytowania. 

Gdzie otrzymam kredyt dla nauczycieli 2019?

Jednym z banków, który oferuje kredyt dla nauczycieli jest Credit Agricole. Może skorzystać z niej osoba zatrudniona w:

  • publicznym lub niepublicznym przedszkolu, szkole lub placówce,
  • placówce doskonalenia nauczycieli,
  • zakładzie poprawczym,
  • schronisku dla nieletnich,
  • a także nauczyciele akademiccy, czyli zatrudnieni w szkole wyższej na stanowisku dydaktycznym, naukowo–dydaktycznym lub naukowym.

Dodatkowymi warunkami jest posiadanie konta w banku Credit Agricole lub złożenie wniosku o rachunek w terminie do 31.01.2020 roku. Następnie należy zawrzeć umowę o kredyt gotówkowy, a także zadbać o zabezpieczenie spłaty. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich odbywa się przez umowę ubezpieczenia oraz ustanowienie banku upasożonym na jej podstawie. Natomiast drugi polega na zawarciu innego ubezpieczenia oraz uprawnienie banku do świadczenia z ubezpieczenia na życie, a także pokrycie pozostałej części zadłużenia z ubezpieczenia.

Jeżeli wnioskodawca spełni te wymagania, ma szansę skorzystać z promocji dla nauczycieli. Zwalnia ona kredytobiorcę z obowiązku zapłaty prowizji oraz obniża oprocentowanie nominalne do 9%. Z kolei RRSO wynosi 14.74%. Wnioskując o 21 000 zł na 70 miesięcy, koszt spłaty będzie równy 9 855,97 zł.

 

Kredyt bezprocentowy dla nauczycieli

O kredyt bezprocentowy dla nauczycieli będzie trudno. Jednak istnieje szansa na zwolnienie z prowizji, tak jak w przypadku Credit Agricole lub po prostu niskie koszty prowadzenia kredytu. Warto również wspomnieć, że nauczyciele mogą korzystać ze standardowych ofert banków oraz promocji przeznaczonych dla każdego klienta. Przykładem równie atrakcyjnej propozycji – jak powyższa – może być kredyt gotówkowy pocztowy. Maksymalna kwota kredytu wynosi nawet 200 000 zł, z kolei najdłuższy okres kredytowania to aż 10 lat. Bank nie będzie pytał o to, na jaki cel klient przeznaczy pieniądze. Z kolei niższe kwoty można uzyskać na oświadczenie bez zbędnych formalności.

Oferta kredyt dla nauczycieli

Poniżej prezentujemy kilka wybranych kredytów gotówkowych, z których również chętnie korzystają klienci. Sprawdź to! 

Bank Maksymalna kwota kredytu Maksymalny okres spłaty
200 000 zł 120 miesięcy
200 000 zł 120 miesięcy
120 000 zł 96 miesięcy
millennium 150 000 zł 108 miesięcy

 

Inne możliwości – kredyt dla nauczycieli 

Nauczyciele mają również możliwość wnioskowania o pożyczki NAU stworzone z myślą o pracownikach oświaty. Gwarantują one niski koszt, szybką decyzję podczas rozmowy telefonicznej, brak ukrytych opłat, a także możliwość wnioskowania o kolejną pożyczkę przed spłatą poprzedniej. W tym przypadku wysokość kredytu zależy od wynagrodzenia, jakie uzyskuje kredytobiorca. Pozytywną decyzję kredytową można otrzymać, uzyskując dochody wynoszące do 1500 zł netto. W takiej sytuacji maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi 2 500 zł. Okres kredytowania waha się od 12 do 60 miesięcy. 

Jakie warunki należy spełniać? Po pierwsze konieczne jest posiadanie statusu pracownika oświaty. Po drugie wnioskodawca nie może posiadać zajęć komorniczych. Dodatkowo niezbędne będzie odpowiednie zabezpieczenie w postaci weksla lub pozwolenie na pobranie kwoty na spłatę zobowiązania bezpośrednio z wypłaty oraz weksel.

 

Jak widać, nauczyciele mają wiele możliwości, a czasami warto pomyśleć o skorzystaniu ze standardowych ofert kredytów gotówkowych. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.