Jak otrzymać kredyt bez zaświadczeń?

admin  • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut

Kredyt bez zaświadczeń to finansowanie, które przyznawane jest w oparciu o uproszczone zasady. Skrócone procedury oznaczają krótszy czas oczekiwania na wydanie decyzji przez bank oraz wypłatę środków. Między innymi z tego powodu cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kredytobiorców.

Jak otrzymać kredyt bez zaświadczeń

Zaświadczenie a oświadczenie o dochodach

Kredyt gotówkowy wydawany na oświadczenie o dochodach jest zupełnie innym produktem niż kredyt oferowany na zaświadczenie. Na czym polega różnica?

  • Oświadczenie o dochodach to dokument, w którym kredytobiorca przekazuje informacje o wysokości miesięcznego wynagrodzenia.
  • Zaświadczenie o dochodach to dokument wydawany przez pracodawcę na potrzeby kredytu, o który ubiega się pracownik.

Kredyt bez zaświadczeń – kto może go otrzymać?

Na kredyt bez zaświadczeń RRSO 26,2% mają szansę wyłącznie te osoby, które wpiszą się w konkretne kryteria. Aby go otrzymać, trzeba:

  • mieć stałe źródło dochodów,
  • wykazywać odpowiednią zdolność kredytową,
  • mieć dobrą historię kredytową.

Znaczenie ma także to, na jaką kwotę ma opiewać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Często jest tak, że uproszczone formalności obowiązują na określone kwoty – nieprzekraczające ustalonego przez bank limitu. Jeżeli kredytobiorca potrzebuje większego zastrzyku gotówki, musi liczyć się z koniecznością dostarczenia zaświadczenia o dochodach od pracodawcy.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach – jak się o niego ubiegać?

W związku z uproszczonymi formalnościami ubieganie się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń sprowadza się do zaledwie kilku kroków.

  • Oszacuj swoje możliwości finansowe

To niezwykle ważny punkt, od którego będzie zależeć m.in. terminowość dokonywanych przez ciebie wpłat. Warto o to zadbać także w kontekście przyszłych kredytów, ponieważ na podstawie aktualnie zaciąganego zobowiązanie, budujesz swoją wiarygodność kredytową.

  • Złóż wniosek

Kiedy już wiesz, ile pieniędzy chcesz i możesz pożyczyć, złóż wniosek kredytowy w wybranym banku. Jeśli ubiegasz się o szybki kredyt online bez zaświadczeń, o finansowanie możesz starać się dowolnym momencie.

We wniosku należy podać wysokość osiąganych dochodów. Najlepiej wyliczyć to na podstawie historii rachunku bankowego – wystarczy, że wyciągniesz średnią z kilku ostatnich miesięcy.

Pamiętaj! Mimo że bank nie weryfikuje wysokości osiąganych dochodów, lepiej nie zawyżać swoich możliwości finansowych. Aby „podnieść” zdolność kredytową, lepiej wydłużyć okres finansowania lub zaciągnąć niższą kwotę kredytu.

  • Czekaj na decyzję kredytową

Ostatni etap ubiegania się o kredyt gotówkowy to oczekiwanie na decyzję banku. Po krótkiej analizie – nawet tego samego dnia – dowiesz się, czy udało ci się uzyskać takie finansowanie. Jeśli tak, wówczas pieniądze mogę trafić na twój rachunek bankowy nawet w ciągu kilkunastu minut.

Pamiętaj! Kredyt bez zaświadczeń dostępny jest w wielu bankach. Jeżeli zależy ci na wyborze najbardziej dopasowanej oferty, zanim złożysz wniosek, porównaj dostępne na rynku tego typu produkty. Zwróć uwagę nie tylko na koszty, ale również na maksymalną kwotę, o którą możesz ubiegać się bez zaświadczeń.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły