DNB Bank sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
DNB Bank sesje ELIXIR

DNB Bank sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w DNB Bank sesje ELIXIR:

  • 11:00
  • 15:00
  • 17:30

DNB Bank sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w DNB Bank sesje ELIXIR:

  • 8:00
  • 12:00
  • 14:30

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Jedną z metod weryfikacji tożsamości  podczas wnioskowania o pożyczkę online jest przelew w wysokości 1 gr, 10 gr lub złotówki. Wybierając to rozwiązanie, czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy może się wydłużyć. Jest to spowodowane właśnie sesjami elixir. Mają one na celu usprawnić transakcję między poszczególnymi instytucjami. System wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniowa polega na podzielenie realizacji transakcji na trzy sesje (poranną, popołudniową oraz wieczorna) wychodzące oraz przychodzące. Zdarza się, że jedna z nich może być odwołana, dlatego zalecamy na bieżąco śledzić komunikaty na stronie banku.

Jaki kod IBAN DNB Bank?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku DNB Bank jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT DNB Bank?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: MHBFPLPW

Czym jest IBAN?

Kod IBAN będzie nam potrzebny przy zleceniach zagranicznych. Umożliwia on szybszą realizację transakcji. Został on wprowadzony przez Związek Banków Polskich, który podjął decyzję o standaryzacji rachunków bankowych. Jego długość zależy od liczby cyfr składających się na tradycyjny numer konta. W Polsce jest to 26 znaków, co oznacza, że po dodaniu odpowiedniego symbolu kraju, czyli w przypadku naszego kraju PL, kod IBAN będzie liczył ich 28. Warto pamiętać, że należy go wpisywać bez spacji. Jedynie przy zleceniach realizowanych w oddziałach przez wypełnienie formularza papierowego będzie obowiązywał podział na grupy po cztery znaki.

Co to jest SWIFT?

Podczas dokonywania transakcji zagranicznych możemy zostać poproszeni o podanie kodu SWIFT. Umożliwia on poprawną weryfikację banku, do którego ma trafić zlecenie. Każdy bank na świecie posiada unikalny identyfikator składający się z 8 lub 11 znaków. Mogą to być zarówno cyfry, jak i litery. Poprawne podanie kodu pozwoli nam przyspieszyć realizację przelewu. Z czego składa się kod SWIFT? Pierwsze cztery znaki to identyfikator instytucji, dwa następne stanowią symbol kraju (w naszym przypadku PL), ostatnie zaś to lokalizacja banku. Jednak może również wystąpić w rozszerzonej formie. Jeśli składa się z 11 znaków,  jest to równoznaczne z uwzględnieniem konkretnego oddziału.

DNB Bank infolinia i kontakt

TELEFON:
801 301 103

EMAIL:
ok@dnb.pl

ADRES:
DNB Bank Polska S.A.
ul. Postępu 15 C
02-676 Warszawa

REGON: 017296065
NIP: 5252212939
KRS: 0000022156

DNB Bank Polska to instytucja finansowa obecna na polskim rynku od 2002 roku. Patrząc na staż pozostałych, można sądzić, że jest to młody usługodawca. Należy do Grupy DNB, czyli największej norweskiej grupy finansowej, za którą stoi ogromne doświadczenie na rynku międzynarodowym. Zaznaczyła swoją obecność już w 19 krajach, co niewątpliwie stanowi duże osiągnięcie. Swoje oddziały posiada w największych oraz najbardziej wpływowych miastach na poszczególnych kontynentach między innymi w Londynie czy Singapurze. Jest to jedna z nielicznych na polskim rynku finansowym instytucji specjalizujących się obsługą klientów korporacyjnych.

Swoją ofertę kieruje do wybranych przedstawicieli dużych przedsiębiorstw oraz usługodawców publicznych. Wśród nich można znaleźć klientów z sektora energetycznego, telekomunikacji, mediów, technologii czy też motoryzacyjnego. Produkty, jakie oferuje bank, to: karty płatnicze, finansowanie, rachunki powiernicze i zastrzeżone, faktoring, obligacje komunalne i wiele innych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły