BPS sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
BPS sesje ELIXIR przychodzące

BPS sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w BPS sesje ELIXIR przychodzące

  • 8:20
  • 12:20
  • 15:20

BPS sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w  BPS sesje ELIXIR przychodzące

  • 14:30-15.00

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Sesje ELIXIR powstały w celu poprawienia organizacji obsługi przelewów międzybankowych. Krajowa Izba Rozliczeń podjęła decyzję o wprowadzeniu trzech sesji (poranna, popołudniowa i wieczorna) przychodzących i wychodzących.  W zależności od banku, w którym posiadamy konto dokładne godziny mogą się różnić. Niektóre instytucje podają jedynie godzinę, do której zlecenie musi zostać złożone, aby zostało zrealizowane tego samego dnia. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku przelewów wychodzących BPS. Odpowiadają również za czas oczekiwania na realizację zlecenia. Warto więc wiedzieć, w jakich godzinach zostaną zrealizowane nasze zlecenia, aby uniknąć problemów z brakiem terminowej spłaty zobowiązań.

Wiedza ta może się również przydać podczas wnioskowania o pożyczkę. W sytuacji kiedy zdecydujemy się na weryfikację przelewem, wówczas godziny sesji ELIXIR będą dla nas kluczowe, ponieważ od nich będzie zależeć czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy. Otrzymamy ją dopiero po zaksięgowaniu wpłaty i przejściu przez kolejne etapy procesu.

Jaki kod IBAN Bank Polskiej Spółdzielczości?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Bank Polskiej Spółdzielczości jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Bank Polskiej Spółdzielczości?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: POLUPLPR

Czym jest IBAN?

Jeśli chcemy zrealizować przelew zagraniczny, musimy pamiętać o kilku dodatkowych informacjach. Wśród nich znajduje się między innymi obowiązkowy IBAN (International Bank Account Number). W polskim tłumaczeniu jest to międzynarodowy numer konta bankowego. Dzięki niemu otrzymujemy gwarancję szybszej realizacji zlecenia, ponieważ umożliwia on sprawną identyfikację instytucji finansowej, do której został nadany przelew. Podstawą do stworzenia IBAN jest standardowy numer konta. Aby uzyskać poprawny ciąg znaków, należy wpisać odpowiedni symbol kraju. W przypadku Polski mowa tu o dwóch literach: PL. Powinny znajdować się przed 26 cyframi, tworząc ciąg 28 znaków. Ich pominięcie może spowodować opóźnienie w zaksięgowaniu wpłaty lub zwrot pieniędzy na konto nadawcy.

Co to jest SWIFT?

Kod Swift został wprowadzony w celu ułatwienia identyfikacji instytucji bankowej, w której odbiorca przelewu posiada konta bankowe. Nad prawidłowym nadawaniem identyfikatorów oraz ich rejestrowaniem czuwa Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Każda instytucja finansowa w Polsce oraz na świecie otrzymuje unikalny kod. Najczęściej składa się on z 8 znaków:

  • pierwsze cztery to identyfikator instytucji,
  • dwie następne to symbol kraju, czyli PL,
  • ostatnie zaś to lokalizacja banku.

Jednak może również wystąpić w rozszerzonej formie. Jeśli składa się z 11 znaków,  jest to równoznaczne z uwzględnieniem konkretnego oddziału.

Bank Polskiej Spółdzielczości infolinia i kontakt

TELEFON:
801 321 456
(+48) 86 215 50 00

EMAIL:
kontakt@bankbps.pl

ADRES:
Bank Polskiej Spółdzielczości
ul. Grzybowska 81,
00-844 Warszawa

REGON: 930603359
NIP: 8960001959
KRS: 0000069229

Bank Polskiej Spółdzielczości z siedzibą w Warszawie istnieje od 1992 roku. Na początku swojej działalności nosił nazwę Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni, a jego centrala znajdowała się we Wrocławiu. W obecnej postaci funkcjonuje od 2002 roku. W skład BPS wchodzi aż 347 banków spółdzielczych. Dzięki temu tworzy on największą tego typu grupę w Polsce. Dlatego też jednocześnie pełni on dwie funkcje. Jest reprezentantem zrzeszenia instytucji spółdzielczych oraz bankiem komercyjnym. Posiada 35 oddziałów na terenie całego kraju, oferując atrakcyjne produkty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych czy małych i średnich przedsiębiorstw. Dodatkowo w ofercie znajdują również coś dla siebie przedstawiciele sektora rolniczego, handlu, turystyki czy nawet samorządy.

W ofercie znajdziemy również wyjątkowe promocje oraz konkursy organizowane przez współpracujące z Grupą BPS instytucje. Jako klienci mamy możliwość skorzystania z szerokiej gamy usług, w których można znaleźć: konta bankowe, kredyty, karty płatnicze oraz kredytowe, produkty oszczędnościowe czy inwestycyjne, ubezpieczenia i wiele innych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły