Bank Pocztowy sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Bank Pocztowy sesje ELIXIR

Bank Pocztowy sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Bank Pocztowy sesje ELIXIR:

  • 11:00
  • 15:00
  • 17:30

Bank Pocztowy sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Bank Pocztowy sesje ELIXIR:

  • 9:00
  • 13:00
  • 15:00

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Każdy bank wprowadza do swojego systemu rozliczeń godziny realizacji przelewów międzybankowych. Jest to system wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeń. Jego celem było usprawnienie przepływu transakcji krajowych. W konsekwencji  w każda instytucja finansowa wyznacza trzy sesje wychodzące i przychodzące, które odpowiadają za czas oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty. Informacje na ten temat mogą być przydatne podczas zlecania opłat za rachunki czy wpłacania rat za kredyt. Aby uniknąć nerwów oraz konsekwencji wynikających z nieterminowej płatności, warto śledzić na bieżąco godziny sesji oraz zachodzące w nich zmiany.

Jeśli podczas wnioskowania o pożyczkę zdecydowaliśmy się na weryfikację przelewem, wówczas godziny sesji ELIXIR mogą spowodować dłuższy czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy. Dalsze kroki zostaną realizowane dopiero po zaksięgowaniu wpłaty. Warto zwracać na nie szczególną uwagę zwłaszcza podczas składania wniosku w godzinach wieczornych lub w trakcie weekendu. Kiedy nie mamy pewności, że wpłata trafi na konto pożyczkodawcy tego samego dnia, warto skorzystać z innych dostępnych metod weryfikacji tożsamości.

Jaki kod IBAN Bank Pocztowy?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Bank Pocztowy jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Bank Pocztowy?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: POCZPLP4

Czym jest IBAN?

IBAN, czyli międzynarodowy numer konta bankowego pozwala na szybką identyfikację instytucji finansowej, do której został nadany przelew. Opiera się on na standardowym numerze rachunku, który w Polsce składa się z 26 cyfr. Aby uzyskać poprawny kod IBAN, wystarczy wpisać przed nim dodatkowo symbol kraju. W przypadku Polski mowa tu o dwóch literach: PL. Po ich dodaniu powinniśmy otrzymać ciąg 28 znaków. W przeciwieństwie do kodu SWIFT jest to zawsze obowiązkowa informacja podczas zlecania przelewów zagranicznych. Jeśli o nich zapomnimy, wówczas transakcja zostanie zrealizowana z opóźnieniem lub pieniądze wrócą na konto zleceniodawcy.

Co to jest SWIFT?

SWIFT to jeden z kodów umożliwiających sprawną identyfikację instytucji bankowej, która ma być odbiorcą złożonej dyspozycji. Jest informacją opcjonalną przy realizacji przelewów zagranicznych. Organizacją systemu zajmuje się Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Nadaje ono każdej instytucji finansowej w Polsce oraz na świecie unikalny kod, który standardowo składa się z 8 znaków:

  • pierwsze cztery to identyfikator instytucji,
  • dwie następne to symbol kraju, czyli PL,
  • ostatnie zaś to lokalizacja banku.

Możemy spotkać się również z kodem składającym się z 11 znaków. Oznacza to, że zostało w nim uwzględnione miejsce konkretnego oddziału.

Bank Pocztowy infolinia i kontakt

TELEFON:
+48  52 34 99 499 (tel. komórkowe)
801 100 500 (tel. stacjonarne)
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

EMAIL:
Formularz kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie banku.

ADRES:
Bank Pocztowy
ul.Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz

REGON: 002482470
NIP: 5540314271
KRS: 0000010821

Bank Pocztowy to jedna z polskich instytucji finansowych, która gwarantuje proste w obsłudze, bezpieczne usługi w dobrych cenach. Jej partnerem jest Poczta Polska SA, dzięki czemu klienci otrzymują dostęp około 4,6 tys. placówek sprzedających produkty finansowe oraz umożliwiających szybką realizację zleceń. Wśród nich znajdują się miejsca dedykowane wyłącznie klientom banku, mikrooddziałów oraz Pocztowych Stref Finansowych. Wśród podmiotów posiadających akcje Banku Pocztowego jest również PKO BP. Gwarantuje nam to działania opierające się na wieloletnim doświadczeniu połączone z wykorzystaniem najnowszej technologii.

Oferta skierowana jest zarówno dla podmiotów detalicznych, w tym również właścicieli działalności gospodarczych, jak i instytucjonalnych. Bank Pocztowy może pochwalić się zaufanie ponad 1,1 mln klientów. W ofercie znajdziemy konta bankowe, karty kredytowe, ubezpieczenia, kredyty, produkty oszczędnościowe, takie jak lokaty oraz fundusze inwestycyjne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły