HSBC Bank Polska sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
HSBC Bank Polska sesje ELIXIR

HSBC Bank Polska sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w HSBC Bank Polska sesje ELIXIR:

  • 11:00
  • 15:00
  • 17:00

HSBC Bank Polska sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w HSBC Bank Polska sesje ELIXIR:

  • 8:00 – 9:30
  • 12:00 – 13:30
  • 14:30 – 16:00

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Elixir, to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, oparty na przesyle danych, koordynowanym przez Krajową Izbę Rozliczeniową. W systemie tym, standardowe przelewy międzybankowe realizowane są od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy. W większości banków w Polsce, odbywają się one w trzech sesjach – porannej, popołudniowej i wieczornej. Warto się z godzinami takich przelewów w swoim banku, jeśli chcemy wiedzieć, kiedy na naszym koncie pojawią się środki z przelewu z w wynagrodzenia, z zaciągniętej pożyczki bądź od znajomych.

Jaki kod IBAN HSBC Bank Polska?

IBAN: PL + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 10 1280 7780 4598 0000 3984 1124

Jaki kod SWIFT HSBC Bank Polska?

SWIFT/BIC: HSBCPLPWXXX

Czym jest IBAN?

IBAN (ang. International Bank Account Number) to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Jest on nam potrzebny w momencie odbierania, bądź zlecania przelewu na zagraniczne konto osobiste. W jaki sposób ustalić tego rodzaju numer dla naszego rachunku? Numer IBAN dla polskiego konta bankowego to dokładnie 28 znaków, spośród czego dwa pierwsze znaki to litery, natomiast kolejne 26 stanowią numer naszego rachunku bankowego. To właśnie przed nim umieszczamy wspomniane wcześniej dwie litery – PL.

Co to jest SWIFT?

Kod SWIFT (inaczej kod BIC), to kod identyfikujący dany bank. Jest on unikalny, przypisany do konkretnej instytucji bankowej, przez co ułatwia szybkie wykonywanie i księgowanie przelewu międzynarodowego. Standardowo kod BIC składa się z 8 znaków (cyfr i liter), przy czym w szczególnych przypadkach może to być nawet do 11 znaków – wówczas pomaga wskazać konkretny oddział banku.

HSBC Bank Polska infolinia i kontakt

TELEFON:
+48 22 354 05 00

EMAIL:
Formularz kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie banku.

ADRES:
HSBC Bank Polska S.A.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

REGON: 003871238
NIP: 5260211469
KRS: 0000030437

HSBC Bank Polska S.A. należy do HSBC Holdings plc, czyli do jednego z największych holdingów finansowych na świecie z siedzibą w Londynie. Holding został założony w 1865 r. Z kolei od 1990 roku działa jego oddział polski z siedzibą w Warszawie. HSBC obsługuje ponad 38 mln klientów na całym świecie, świadcząc usługi o zasięgu globalnym. Firma stale się rozwija i otwiera swoje oddziały w wielu krajach. Obecnie może pochwalić się ponad 3800 placówkami na całym świecie. Bank poprzez swoje działania chce umożliwić swoim klientom wykorzystywanie pojawiających się szans, wspierać ich firmy oraz pomagać ludziom w spełnianiu ich marzeń i celów.

HSBC Bank Polska S.A. oferuje kompleksowe usługi finansowe obejmujące bankowość korporacyjną, obsługę handlu międzynarodowego, zarządzanie środkami pieniężnymi i aktywami, a także usługi na rynkach kapitałowych, finansowanie oraz transakcje na rynku papierów wartościowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły