Kredyt na remont domu lub mieszkania. Pożyczki i kredyty remontowe

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut
Czas mija, a przedmioty codziennego użytku zaczynają się psuć. Nie inaczej jest również w przypadku domu oraz mieszkań. Średnio raz na 10-15 lat przychodzi czas na odnowienie poszczególnych pomieszczeń. W takich przypadkach może okazać się niezbędny kredyt na remont domu lub mieszkania. Jak wybrać odpowiedni produkt? Czy pożyczka na remont mieszkania lub domu opłaca się tylko w banku? Odpowiadamy.
kredyt na remont domu

Kredyt na remont domu – kiedy warto?

Kredyt na remont domu to dla niektórych ostateczność, a dla innych ostatnia deska ratunku. Nie każdy dysponuje niestety budżetem, który wystarczy na realizację planowanych zmian. Zdarza się, że koszty przewyższają znacznie oszczędności. W takim przypadku warto pomyśleć, o jaki kredyt na remont domu lub mieszkania złożyć wniosek. Zanim przejdziemy do wyboru konkretnego produktu, powinniśmy zastanowić się, czy aby na pewno dodatkowe wsparcie finansowe jest nam niezbędne i w jakiej wysokości.

Dlatego też zanim kredyt na remont domu lub mieszkania stanie się naszą rzeczywistością, powinniśmy wykonać wycenę. Najlepiej poprosić w tym przypadku o pomoc specjalisty. Można też spróbować samodzielnie ocenić koszt takiej inwestycji. Zadajmy sobie więc pytanie: ile kosztuje remont domu lub mieszkania? Nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwanych efektów.

Aby wiedzieć, jak wysoki kredyt na remont domu będzie potrzebny, musisz wziąć pod uwagę nie tylko zakres prac, ceny materiałów, ale również koszty związane z “robotą”, czyli ekipą remontową oraz metrażem nieruchomości.

O czym musisz pamiętać, szacując kredyty na remont domu?

Jeżeli zastanawiasz się, czy kredyty na remont domu będą niezbędne, musisz przeanalizować dokładnie, czego tak naprawdę potrzebujesz. Podczas tworzenia wyceny musisz przygotować szczegółowy harmonogram prac. Na jego podstawie będziesz w stanie oszacować, jak wysoki kredyt na remont domu będzie niezbędny. Dzięki tym informacjom możesz również określić, którą z opcji wybrać: kredyt hipoteczny na remont domu, gotówkowy, a może wystarczy niewielka pożyczka ratalna.

Eksperci szacują, że niemal 1/3 kosztów wiąże się z wynajęciem ekipy remontowej. Dlatego już na tym etapie powinieneś zapoznać się z ofertami dostępnymi w okolicy. Na podstawie cen rynkowych będziesz w stanie oszacować widełki, które uchronią Cię przed niedoszacowaniem inwestycji. Kredyty na remont domu wymagają więc szczegółowego researchu. Jaką opcję i kiedy warto wybrać?

Kredyt hipoteczny na remont domu

Wiele osób zastanawia się, czy kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania jest w ogóle możliwy. Często mylnie kojarzony jest wyłącznie z zakupem nieruchomości. Okazuje się jednak, że może występować również jako kredyt remontowy. Warunki pozostają jednak niezmienne. Należy pamiętać, że wnioskodawca musi posiadać przede wszystkim nieruchomość, która będzie stanowiła zabezpieczenie zobowiązania. Co ważne, nieruchomość musi być wolna od zobowiązań w instytucjach finansowych.

Dlaczego kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania może okazać się trafionym wyborem? Po pierwsze umożliwia otrzymanie wyższego wsparcia finansowego niż klasyczne produkty. Minimalna kwota może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po drugie kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania wiąże się zazwyczaj z niższym oprocentowaniem ze względu na formę zabezpieczenia.

Jednocześnie należy pamiętać, że kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania wiąże się z koniecznością udokumentowania wydatków, posiadania wkładu własnego oraz wyceny nieruchomości pod zabezpieczenie. Jednym słowem czeka Cię więcej formalności niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Jaki kredyt na remont domu wybrać?

Ze względu na szeroką gamę produktów do wyboru pojawia się pytanie, jaki kredyt na remont domu wybrać. Podstawą do podjęcia rozsądnej decyzji będzie bez wątpienia wycena. Musisz również wziąć pod uwagę, czy interesuje Cię wyłącznie kredyt remontowy, a może chcesz sfinansować w ten sposób remont oraz zakup nieruchomości.

Jeżeli koszty będą wysokie, rzędu kilkudziesięciu złotych, kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania może okazać się niezbędny. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wiąże się z większymi formalności. Kiedy zależy Ci na czasie, Twoja zdolność kredytowa jest dobra, możesz otrzymać kredyt na remont domu lub mieszkania bez zabezpieczenia w formie hipoteki..

Pamiętaj jednak, że gotówkowy kredyt na remont mieszkania lub domu może wiązać się z wyższym oprocentowaniem.

Kredyt na remont mieszkania – kalkulator

Jeżeli zastanawiasz się, ile będzie Cię kosztował kredyt na remont mieszkania, kalkulator dostępny na stronie instytucji finansowej pomoże Ci rozwiać te wątpliwości. Po przejściu na stronę banku lub firmy pożyczkowej otrzymasz dostęp do narzędzia, za pomocą którego musisz określić kwotę zobowiązania oraz okres kredytowania. W odpowiedzi na wysłane zapytanie otrzymasz szczegółowe informacje na temat prognozowanych kosztów.

Na tej podstawie możesz również porównać dostępne kredyty na remont domu lub mieszkania. Pamiętaj jednak, by zawsze stosować tę samą kwotę i okres kredytowania w przypadku różnych instytucji.

Krok po kroku: pożyczka na remont domu

Jeżeli interesuje Cię pożyczka na remont domu, którą możesz otrzymać w firmie pożyczkowej, wniosek złożysz bez problemu przez stronę internetową instytucji. Jak to zrobić? Czy pożyczka na remont domu online jest naprawdę możliwa?

  1. Krok pierwszy polega na przejściu na stronę wybranego pożyczkodawcy.
  2. Następnie należy określić kwotę i okres kredytowania.
  3. Trzecim krokiem jest weryfikacja kosztów. Jeżeli wszystko jest dobrze, możesz przejść dalej.
  4. Czwarty krok to wypełnienie wniosku dostępnego na stronie pożyczkodawcy. Zazwyczaj wymagane są: dane kontaktowe, finansowe, osobowe oraz adresowe.
  5. Teraz przychodzi czas na weryfikację tożsamości oraz oczekiwanie na decyzję pożyczkodawcy, czy pożyczka nna remont domu trafi na Twoje konto lub nie.
Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 stycznia 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły