Konsolidacja pod hipotekę – czy to dobre rozwiązanie?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut

Popularna forma finansowania w formie konsolidacji to nic innego, jak połączenie kilku aktualnych zobowiązań w jedno większe, ale z mniejszą miesięczną ratą. Pamiętaj o tej podstawowej informacji, zanim złożysz wniosek do banku. Kredyt hipoteczny konsolidacyjny jest jak najbardziej dostępny dla wszystkich osób, które znajdują się chwilowo w kłopotliwej sytuacji finansowej. Sprawdź, jak działa konsolidacja kredytu hipotecznego w praktyce.

wolnosc

Konsolidacja pod hipotekę – na czym to polega?

Konsolidacja pod hipotekę to nic innego, jak udzielenie finansowania, dla którego zabezpieczeniem jest np. nieruchomość. Najczęściej są to mieszkania, domu oraz działki budowlane o odpowiedniej wartości. Jeśli bank zaakceptuje taką formę zabezpieczenia, masz szansę uzyskać o wiele lepsze warunki finansowania. Kiedy zastawisz swoją nieruchomość pod kredyt hipoteczny z konsolidacją, zyskasz wiarygodność w oczach banku.

Kto może skorzystać z opcji kredytu konsolidacyjnego pod hipotekę?

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest dostępny dla wszystkich osób, które wykazują odpowiednio wysoką zdolność finansową oraz nie mają negatywnych wpisów w BIK. Oczywiście nie jest to reguła bez odstępstw. W niektórych sytuacjach otrzymanie finansowania przez bank w ramach kredytu hipotecznego z konsolidacją jest możliwe nawet przy niższych dochodach. Kiedy wartość nieruchomości jest znaczna, bank prawdopodobnie chętnie wyda pozytywną decyzję kredytową, wpisując rzeczoną nieruchomość, jako zabezpieczenie pożyczonej kwoty.

Ogólnie rzecz biorąc, z kredytu hipotecznego konsolidacyjnego mogą skorzystać bez problemu osoby, które mają wiele zobowiązań finansowych i nie radzą sobie z ich spłatą. Kiedy połączysz kilka kredytów w całość, zyskasz mniejszą miesięczną ratę i zwiększysz swoją ogólną zdolność kredytową.

Konsolidacja pod hipotekę – jakie dokumenty są wymagane przez banki?

Banki wymagają przede wszystkim posiadania:

  • dokumentu tożsamości np. dowodu osobistego;
  • zaświadczenia o zarobkach;
  • dokumentów potwierdzających aktualne zobowiązania oraz ich terminową spłatę;
  • numeru konta bankowego;
  • wyciągów z konta z trzech miesięcy;
  • aktu własności danej nieruchomości, która ma być zastawem;
  • odpis z księgi wieczystej nieruchomości;
  • wycenę nieruchomości.

Kiedy skompletujesz wszystkie powyższe dokumenty, bez problemu otrzymasz kredyt konsolidacyjny w większości banków. Sprawdź wcześniej, jakie instytucje finansowe posiadają w swojej ofercie taką formę finansowania. Oto kilka popularnych banków, które pozwalają na konsolidację kredytu hipotecznego z zastawem nieruchomości.

PKO BP – kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny bez problemu zaciągniesz w banku PKO BP. Wystarczy, że udasz się do dowolnego oddziału banku lub porozmawiasz z doradcą na infolinii, a otrzymasz szczegóły oferty. W ramach kredytowania masz opcję pozyskania dodatkowych środków z okresem spłaty 20 lat i do 60% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem finansowania. W ramach tej oferty możesz wybrać finansowanie ze zmienną lub stałą stopą na 5 lat.

ING – kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Czy połączenie kredytu gotówkowego z hipotecznym jest możliwe? Jak najbardziej tak. Wystarczy, że wykazujesz odpowiednio wysoką zdolność kredytową oraz masz nieruchomość o znacznej wartości. W ramach oferty ING określasz swój cel, wybierasz przedstawioną ofertę i to wszystko. Pamiętaj, że do konsolidacji kredytu hipotecznego z nową nieruchomością potrzebujesz odpisu aktu własności i innych dokumentów potwierdzających Twoje prawa do nieruchomości. Po złożeniu wniosku bank przeanalizuje Twoje dokumenty i wyda decyzję kredytową.

Alior Bank – kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny w Alior bank dostępny jest do kwoty nawet 200 000 złotych. W Alior możesz zastawić nieruchomość, jako zabezpieczenie finansowania. Ostateczne warunki poznasz jednak dopiero po dokładnej analizie wniosku oraz wyceny nieruchomości przez bank. Pamiętaj, że minimalna kwota finansowania w postaci konsolidacji dla Alior Banku wynosi 10 000 złotych.

Bank Millennium – kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Kredyt konsolidacyjny z hipoteką w Millennium dostępny jest na atrakcyjnych warunkach. Jako zabezpieczenie finansowania bez problemu wykorzystasz hipotekę. Bank udzieli Ci kredytu konsolidacyjnego hipotecznego nawet do 80% wartości nieruchomości z maksymalnym okresem spłaty do 30 lat.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – czy to dobra opcja?

Zastanawiasz się, czy konsolidacja z wykorzystaniem zabezpieczenia w postaci nieruchomości to dobry wybór? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli nie radzisz sobie ze spłatą aktualnych zobowiązań finansowych i chcesz np. skonsolidować chwilówki, ale jesteś osobą zadłużoną.

Złóż wniosek do dowolnie wybranego banku, skompletuj niezbędne dokumenty i poczekaj na decyzję instytucji finansowej. W ramach kredytu hipotecznego konsolidacyjnego możesz maksymalnie wydłużyć okres spłaty zobowiązania, dzięki czemu miesięczna rata będzie o wiele niższa, niż dotychczas spłacane kredyty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły