Bank Ochrony Środowiska sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Bank Ochrony Środowiska sesje ELIXIR

Bank Ochrony Środowiska sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Bank Ochrony Środowiska sesje ELIXIR:

  • 11:00
  • 15:00
  • 17:30

Bank Ochrony Środowiska sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Bank Ochrony Środowiska sesje ELIXIR:

  • 9:30 (zlecenia złożone do 8:35)
  • 13:30 (zlecenia złożone do 12:35)
  • 16:00 (zlecenia złożone do 15:00)

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Większość z nas korzysta na co dzień z systemu bankowości elektronicznej. Dlatego warto wiedzieć, czym tak naprawdę są sesje ELIXIR i jak wpływają na nasze zlecenia. Krótko mówiąc, jest to system, który pozwolił na usprawnienie realizacji przelewów krajowych. Umożliwiło to wprowadzenie w każdym banku trzech sesji odpowiadających również za czas oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty. Jeśli zależy nam na jak najszybszej finalizacji przelewu, warto wiedzieć, jakie godziny sesji ELIXIR zostały wprowadzone w danym banku. Jeśli podczas wnioskowania o pożyczkę zdecydujemy się na weryfikację przelewem, wówczas będzie to dla nas kluczowa informacja, ponieważ to od nich będzie zależał czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy. Dalsze etapy procesu udzielania pożyczki zależą od zaksięgowania wpłaty.

Jaki kod IBAN Bank Ochrony Środowiska?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Bank Ochrony Środowiska jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Bank Ochrony Środowiska?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: EBOSPLPWXXX

Czym jest IBAN?

IBAN (International Bank Account Number), czyli  międzynarodowy numer konta bankowego, pozwoli na szybszą identyfikację instytucji finansowej, do której został nadany przelew. Składa się on ze standardowego numeru konta, czyli 26 cyfr oraz symbolu danego kraju.  Aby uzyskać poprawny ciąg znaków, wystarczy wpisać przed nim odpowiednie litery. W przypadku Polski mowa tu o dwóch literach: PL. Po ich dodaniu kod IBAN powinien składać się z 28 cyfr. W zależności od kraju może być on dłuższy lub krótszy. Warto zaznaczyć, że czasami wymagane są również inne parametry, jak przykładowo opcjonalny kod SWIFT.

Co to jest SWIFT?

Realizując transakcje zagraniczne, możemy spotkać się z prośbą o podanie SWIFT instytucji bankowej. Celem takiego działania jest ułatwienie identyfikacji banku oraz usprawnienie realizacji transakcji. Nadawaniem kodu oraz ich rejestracją zajmuje się Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Każda instytucja otrzymuje unikalny kod. Zazwyczaj składa się on z 8 znaków:

  • pierwsze cztery to identyfikator instytucji,
  • dwie następne to symbol kraju, czyli PL,
  • ostatnie zaś to lokalizacja banku.

W niektórych przypadkach możemy spotkać się z kodem składającym się z 11 znaków. Oznacza to, że zostało w nim uwzględnione miejsce konkretnego oddziału.

Bank Ochrony Środowiska infolinia i kontakt

TELEFON:
Infolinia Klienci Indywidualni
+48 22 543 34 34
801 355 455

Infolinia Przedsiębiorstwa
+48 22 543 34 88

EMAIL:
Formularz kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie banku

ADRES:
BOŚ S.A.
ul. Żelazna 32,
00-832 Warszawa

REGON: 006239498
NIP: 5270203313
KRS: 0000015525

Bank Ochrony Środowiska został założony w 1997 roku. W swoich działaniach łączy ofertę produktów bankowych z edukacją o ochronie środowisk. Jak czytamy na stronie instytucji, jej celem jest pokazanie, jak dzięki ekologii można wydawać mniej i zarabiać więcej. Do innowacyjnej oferty zostają dodane również tzw. zielone korzyści, które polegają na atrakcyjnie oprocentowanych kontach oszczędnościowych czy jak w EKOkredyty możliwość otrzymania dopłat pokrywających nawet 40% kwoty zobowiązania. Dotyczy to takich inwestycji, jak instalacje kolektorów słonecznych, wymiana kotła węglowego na gazowy i wiele innych.

Klienci korporacyjni mają możliwość otrzymania kredytu na dobrych warunkach w celu realizacji przedsięwzięcia związanego z ochroną środowiska. Do tej pory na sfinansowanie projektów ekologicznych Bank Ochrony Środowiska przeznaczył około 18,6 mld zł. Warto również wspomnieć, że korzystając z lokat oraz kont oszczędnościowych w tej instytucji otrzymujemy ochronę w postaci Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw, przedsiębiorstw czy finansów publicznych.

1 komentarz

Waldemar

Wziąłem razem z żoną EKOkredyt na fotowoltaikę. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ kredyt mam na 10 lat i sfinansowaliśmy całość tej inwestycji.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły