Revolut – jak to działa i ile kosztuje?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Przeczytasz w ciągu 8 minut

Revolut to usługa mająca na celu ułatwić swoim użytkownikom zarządzanie finansami. Dzięki niej można zyskać dostęp do środków oraz pełną kontrolę nad pieniędzmi z każdego miejsca na świecie za niewielką opłatą lub bez żadnych kosztów. Jak działa Revolut? Zebraliśmy najważniejsze informacje. Sprawdź to!

karta revolut

Na czym polega Revolut?

Revolut rozpoczął swoje działanie już w lipcu 2015 roku. Jest to usługa stanowiąca idealne połączenie nowoczesnych technologii oraz finansów. Założyciele kierują swoją propozycję do osób, którym zależy na swobodzie, łatwym dostępie do finansów, a także przelewach i płatnościach międzynarodowych bez wysokich opłat. Aplikacja na smartfona Revolut umożliwia wymianę obcych walut jednym kliknięciem, nie naliczając odsetek oraz gigantycznych kosztów. Nic więc dziwnego, że Revolut znalazło poparcie wśród takich inwestorów jak: Point Nine The Angel CV, Index Ventures, Seedcamp, Balderton Capital czy Ribbit Capital.

Aktualnie z usługi Revolut korzysta ponad 8 milionów użytkowników na całym świecie, którzy wykonali ponad 350 milionów transakcji, a ich wartość sięga nawet 40 bilionów £. Warto zaznaczyć, że wśród klientów Revolut znajdują się nie tylko klienci indywidualni, ale również firmy. Jak działa Revolut karta wirtualna? 

Jak działa Revolut? Krok po kroku

Pobierz aplikację: Aby rozpocząć korzystanie z Revolut, niezbędne jest pobranie specjalnej aplikacji. Bez problemu znajdziemy ją zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z niej również w zegarkach Apple Watch, tabletach iPad z iOS 10 czy telefonach z systemem Android 6.0 lub nowszym. Jak widać, aplikacja jest obsługiwana niemal przez każde urządzenie. Jednak wyjątek stanowią tablety z systemem Android. 

Rozpocznij korzystanie i dodaj pieniądze na konto Revolut: W celu rozpoczęcia korzystania z usługi Revolut należy wpisać w aplikacji swój numer telefonu. Jeżeli jesteśmy nowymi użytkownikami, musimy utworzyć specjalny kod dostępu, a także udzielić kilku najważniejszych informacji na swój temat. Warto zaznaczyć, że aby móc założyć konto Revolut, niezbędne jest ukończenie co najmniej 18 lat. 

Revolut weryfikacja tożsamości: Nie można zapominać również, że o obowiązku potwierdzenia swoich danych. Korzystanie w pełni z Revolut bez weryfikacji jest nie możliwe, ponieważ firma działa zgodnie z regulacjami bankowymi: “Poznaj swojego klienta” (Know Your Customer) oraz “Należyta staranność wobec klienta” (Customer Due Diligence). Dzięki temu możliwe jest uniknięcie nadużyć. 

Jak zweryfikować tożsamość w Revolut? Zrobimy to bez problemu z poziomu aplikacji po przejściu do zakładki Dane osobowe. Tam otrzymamy wskazówki na temat weryfikacji tożsamości Revolut. Okazuje się, że klienci mają obowiązek wysłać firmie zdjęcie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem twarzy. Dodatkowo może być również konieczne przekazanie kopii dokumentu potwierdzającego legalne przebywanie w kraju. Podczas weryfikacji należy pamiętać o tym, że zdjęcie powinno być wyraźne, zrobione w dobrze oświetlonym miejscu, bez lampy błyskowej, a dokument musi być ważny jeszcze przez co najmniej 3 miesiące!

Dodaj pieniądze na konto Revolut i korzystaj z aplikacji: Następnie należy dodać środki na Konto Revolut i gotowe! Można to zrobić za pośrednictwem: przelewu bankowego, karty, Apple Pay, Google Pay.  Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję. 

Jak doładować Revolut?

Doładowanie Revolut może przebiegać na kilka różnych sposobów. Jeżeli wybierzemy Revolut przelew na konto, wówczas należy przejść do zakładki Dane konta w aplikacji. Następnie w sekcji Profil konieczne jest wybranie odpowiedniej waluty, którą użytkownik chce dodać do swojego konta. W tym przypadku należy wybrać walutę funkcjonującą w kraju, gdzie posiadamy konto. Nie można również zapomnieć o wprowadzeniu odpowiednich danych, które umożliwią dotarcie pieniędzy do naszego Revolut. Są to dla:

  • GBP: przelew z konta w Wielkiej Brytanii z użyciem danych lokalnego konta lub danych IBAN z numerem referencyjnym,
  • PLN: konto bankowe w Polsce z danymi lokalnego konta lub dane SWIFT,
  • EUR: płatność SEPA i SWIFT z użyciem własnego numeru IBAN i BIC REVOGB21. 
  • inne waluty: 8-cyfrowy numer referencyjny.
UWAGA! Numer IBAN swojego konta Revolut oraz wszystkie niezbędne dane do przelewu można znaleźć w zakładce Dane konta! 

Jeżeli wybierzemy doładowanie za pomocą karty, cały proces nie różni się od tego, który obowiązuje podczas każdej transakcji online. Po przejściu do aplikacji i kliknięciu “Dodaj pieniądze” należy wpisać dane karty (numer karty, datę ważności, CVC i kod pocztowy).  Pieniądze trafią na konto natychmiast po wykonaniu poprawnej transakcji. Natomiast w przypadku Apple Pay lub Google Pay należy przejść do tej samej zakładki Dodaj pieniądze. W tym przypadku konieczne jest posiadanie zainstalowanej aplikacji wybranego systemu płatności.

Jak Revolut wysyła kartę?

Aby otrzymać fizyczną kartę Revolut, należy wcześniej dodać środki na swoje konto. Jeżeli to zrobiliśmy, wystarczy przejść do sekcji Karty, a następnie wybrać interesującą opcję. Jednak nie można zapomnieć o wprowadzeniu odpowiedniego adresu dostawy. W innym przypadku karta nie dotrze. Jeżeli zamówienie zostało złożone poprawnie, wówczas w ciągu maksymalnie 9 dni roboczych powinna nadejść przesyłka. Szczegółowe informacje na temat czasu dostawy można znaleźć w aplikacji. 

Jeżeli zdecydujemy się na zamówienie produktu Revolut karta wirtualna, wówczas proces zamawiania przebiega w taki sam sposób jak powyżej. Jednak będzie ona dostępna natychmiast po zgłoszeniu zamówienia w aplikacji. Należy również pamiętać, że jest ona dostępna wyłącznie do płatności w internecie! Jak aktywować kartę Revolut?

Aktywacja karty

Wirtualna karta Revolut pojawi się w aplikacji natychmiast po potwierdzeniu zamówienia. Jednak aby móc z niej korzystać, należy zweryfikować swoją tożsamość. W tym celu konieczne będzie pokazanie dokumentu tożsamości, wysłanie własnego zdjęcia oraz potwierdzenie miejsca zamieszkania. 

Jeżeli korzystamy z karty fizycznej, wówczas aktywacja będzie możliwa dopiero po wykonaniu pierwszej transakcji lub po ręcznym włączeniu w aplikacji. Pojawia się również pytanie: z jakich bankomatów można korzystać? Okazuje się, że można korzystać z wszystkich bankomatów, które obsługują kartę Visa lub Mastercard. Jednak opłaty zależą od stawek operatorów bankomatów. Firma również zaznacza, że zawsze należy wybierać opcję “bez przeliczenia”. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy.

Ile to kosztuje?

Konto oraz karta Revolut gwarantują brak dużych opłat. Dzięki nim otrzymujemy dostęp do najkorzystniejszych kursów walut, możliwości wykonywania przelewów na całym świecie oraz wypłat pieniędzy. Jednak jak przedstawiają się opłaty Revolut? Jako klienci mamy możliwość wyboru jednego z czterech następujących pakietów:

Usługi i Karta Revolut – cennik

 STANDARDPLUSPREMIUM METAL
Opłata za miesiąc0,00 zł14,99 zł29,99 zł49,99 zł
Konto w Wielkiej Brytanii
Konto Euro IBAN
Płacenie w ponad 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany
Wymiana w 30 walutach narodowychdo 5 000 zł miesięcznie
do 5 000 zł miesięcznie
bez limitu miesięcznegobez limitu miesięcznego
Darmowe wypłaty z bankomatudo 800 zł miesięcznie
lub 5 x miesięcznie
do 800 zł miesięczniedo 1 600 zł miesięcznie do 3 000 zł miesięcznie
Ubezpieczenie medyczne za granicą
Ubezpieczenie od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu
Ekspresowa dostawa na całym świecie
Priorytetowa obsługa klienta
Natychmiastowy dostęp do 5 kryptowalut
Karty Premium o ekskluzywnym designie
Jednorazowe karty wirtualne
Dostęp do karty LoungeKey
Ekskluzywna karta Revolut Metal
Zwrot pieniędzy w wysokości 0,1% w Europie i 1% poza Europą od wszystkich płatności kartą

Dostęp do usług concierge, które pomogą Ci zarządzać swoim stylem życia

Warto również pamiętać o usłudze revolut buisness przeznaczonej dla firm. Dzięki niej można zyskać dostęp do kart prepaid przeznaczonych dla pracowników oraz monitorować wydatki. Ponadto istnieje możliwość połączenia z innymi popularnymi programami dla firm, na przykład XERO, Slack. Można również zintegrować swoje oprogramowanie z platformą Revolut. Dodatkowo firma zyskuje dostęp do tańszych przelewów bankowych w 28 walutach. 

revolut

Jak zrobic przelew Revolut?

Jeżeli chcemy wykonać przelew Revolut  na konto bankowe, wystarczy w sekcji Płatności wybrać opcję przelew bankowy. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie nowego odbiorcy wraz z najważniejszymi danymi banku. Po wpisaniu kwoty, waluty oraz numer referencyjnego zatwierdzamy transakcję i gotowe!

Warto dodać, że jeżeli nie znamy danych osoby, której chcemy wykonać Revolut przelew na konto, wówczas można wysłać odbiorcy specjalny link. Po przejściu do odnośnika może on uzupełnić własne dane. Jeśli nie zrobi tego w ciągu 24 godzin, pieniądze trafią z powrotem na nasze konto. 

1 komentarz

Danie

chciałbym uzyskać kredyt

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły