Odstąpienie od umowy Ferratum Money

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
odstąpienie od umowy z firmą ferratum money

Odstąpienie od umowy Ferratum Money

Ferratum Money to jedna z większych instytucji pożyczkowych, działająca na terenie Polski. Firma zajmuje się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych – chwilówek – oraz pożyczek ratalnych. Bogata oferta sprawia, że coraz więcej osób korzysta z ich usług. Warto wiedzieć, że każdy pożyczkobiorca ma prawo zrezygnowania z zaciągniętej pożyczki. Taką możliwość daje nam obowiązujące prawo, a dokładniej ustawa o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku, która regulują działalność pozabankowych firm pożyczkowych. Czytając ustawę, warto zwrócić szczególną uwagę na poniższy zapis:

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy chwilówki Ferratum Money?

Załączony artykuł ustawy o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku reguluje, że każdy pożyczkobiorca ma prawo do odstąpienie od umowy. Termin w którym należy złożyć stosowne oświadczenie wynosi 14 dni. To właśnie w tym czasie, bez podania przyczyny możemy zdecydować o zwrocie pożyczonych pieniędzy.
Aby odstąpienie od umowy miało pewną podstawę, należy w wyznaczonym terminie  poinformować pożyczkodawcę o rezygnacji z umowy za pomocą właściwego oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Ze względu, że Farratum Money udziela pożyczek online, takie oświadczenie powinno znajdować się na oficjalnej stronie internetowej firmy. W razie problemów z odnalezieniem wniosku, eksperci finansowi Pożyczkowego-Portalu przygotowali uniwersalny formularz odstąpienia, który znajdziemy poniżej. Jest on dostępny w formacie PDF oraz DOC.

Wypowiedzenie umowy Ferratum Money

W umowie ramowej pożyczki Farratum Money znajdziemy również informacje dotyczące wypowiedzenia umowy. Zamieszczone tam regulacje informują, że każdy z nas ma prawo rozwiązać umowę pożyczki z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia, który liczony jest od dnia otrzymania przez pożyczkodawcę oświadczenia o wypowiedzeniu. Wraz z poinformowaniem pożyczkodawcy o zamiarze odstąpienia od umowy, mamy obowiązek zwrócenia w ciągu 30 dni całego zobowiązania, wraz z kosztami zawartymi w umowie.

Zobacz:

Odstąpienie od umowy Ferratum Money – konsekwencje

Niektóre firmy pożyczkowe naliczają dodatkowe konsekwencje finansowe wynikające z rezygnacji zaciągniętego zobowiązania. Po odstąpieniu od umowy w Ferratum Money, oprócz kwoty pożyczki jesteśmy zobowiązani do spłaty odsetek kapitałowych, które narosły przez okres wynoszący liczbę dni, w których korzystaliśmy z pożyczki, tzn. od daty otrzymania przelewu do czasu rzeczywistej spłaty.

Odstąpienie od umowy Ferratum Money – jak dostarczyć pismo?

Skorzystanie z prawa do odstąpienia od umowy następuje poprzez wysłanie stosownego oświadczenia na piśmie na adres pożyczkodawcy, na numer faksu lub adres e-mail. Wzór oświadczenia o odstąpieniu powinien być dołączony do umowy pożyczki. Znajdziemy go również na stronie internetowej ferratum.pl. Dodatkowo mamy możliwość poproszenia o przesłanie wzoru drogą elektroniczną (na adres e-mail). W razie jakichkolwiek problemów związanych z odstąpieniem od umowy lub zwrotem pieniędzy mamy możliwość kontaktu z firmą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z Ferratum Money

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy Ferratum Money

Ferratum Bank p.l.c., ST Business Centre 120
The Strand, Gzira 14 High Street, Sliema SLM 1551, Malta.
Tel.: (71) 716 22 22 (Polska); +356 2092 7700 (Malta),
Faks: 71 716 43 75
E-mail: info@ferratum.pl
VAT: MT 2101-8613

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5 listopada 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły