Odstąpienie od umowy LendUp

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
odstąpienie od umowy z firmą lendup

Odstąpienie od umowy LendUp

Pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością. Znalezienie alternatywy dla kredytów w bankach umożliwiło otrzymanie potrzebnych pieniędzy wielu osobom, których wnioski zostało odrzucone przez kredytodawców. Po podpisaniu umowy otrzymujemy nie tylko pieniądze, ale również harmonogram spłaty. W tym momencie może się okazać, że jednak nie jesteśmy w stanie sprostać takiemu wyzwaniu lub po prostu nie potrzebujemy tak dużego finansowania. Jeżeli wystąpi taka sytuacja, istnieje rozwiązanie, które umożliwi nam bezpłatną rezygnację z długoterminowego zobowiązania. Gwarantuje nam to Ustawa o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Mówi ona, że:

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy LendUp?

Jak widać, każdy konsument ma prawo do odstąpienia umowy. Warunkiem jest jedynie przestrzeganie terminu 14 dni od dnia zawarcia umowy. Aby tego dokonać, musimy dostarczyć swojemu pożyczkodawcy odpowiedni dokument. Gdzie go znaleźć? Według kolejnych zapisów w ustawie to firma pożyczkowa ma obowiązek udostępnienia swoim klientom wzoru wymaganego oświadczenia. Jednak nie wyklucza się sytuacji, kiedy z jakiegoś powodu nie otrzymamy pisma. Jeśli wystąpi taki problem, jesteśmy zobowiązani do samodzielnego stworzenia dokumentu i dostarczenia go w odpowiednim terminie. Dlatego też poniżej nasi użytkownicy znajdą gotowe oświadczenie, które należy jedynie wypełnić odpowiednimi danymi.

Wypowiedzenie umowy LendUp

Na stronie LendUp w zakładce “Dokumenty” nie znajdziemy umowy ramowej. Jednak standardem jest, że pożyczkodawcy udostępniają swoim klientom również możliwość wypowiedzenia umowy. Możemy to zrobić w każdej chwili, a okres wykonalności wynosi 1 miesiąc. W tym czasie jesteśmy zobowiązani do zgromadzenia odpowiedniej kwoty do zwrotu i przesłania jej na konto pożyczkodawcy. Jeżeli jednak to pożyczkodawca wypowie nam umowę, wówczas czas ten przedłuża się do 2 miesięcy.

Zobacz:

Konsekwencje odstąpienia od umowy LendUp

Jak już wspomnieliśmy, odstąpienie od umowy LendUp jest bezpłatne. Każdy z nas może skorzystać z tego rozwiązania w odpowiednim terminie 14 dni od podpisania umowy. Jednak konsekwencją takiej decyzji jest obowiązek zwrócenia pożyczonych pieniędzy w terminie 30 dni od przystąpienia do procedury, o czym zostaniemy również poinformowaniu przez pożyczkodawcę. Dodatkowo do tej sumy należy również doliczyć odsetki kapitałowe za czas, kiedy dysponowaliśmy pożyczką. Są one naliczane według wartości odsetek ustawowych. Jeżeli spóźnimy się z oddaniem należności, wówczas należy spodziewać się obowiązku zapłaty maksymalnych ustawowych odsetek za opóźnienie w stosunku dziennym za każdy dzień zwłoki.

Odstąpienie od umowy LendUp – jak dostarczyć pismo?

Czytając regulamin LendUp dowiemy się, że pożyczkodawca gwarantuje swoim klientom dostarczenie pisma. Znajdziemy je jako załącznik do umowy przesłany na podany we wniosku adres e-mail. W tym samym dokumencie możemy przeczytać, że dokładne informację na temat rozwiązania pożyczki znajdziemy w umowie zawartej między klientem a Profi Credit. Tam należy szukać wskazówek, w jaki sposób dostarczyć pismo. Zazwyczaj pożyczkodawcy udostępniają możliwość przesłania go pocztą czy adresem e-mail. Dlatego też takie dane znajdziemy poniżej. Podkreślamy jeszcze raz, że najważniejsze jest dokładne zapoznanie się z treścią umowy. Dlaczego umowa zawierana jest między klientem a Profi Credit? Po prostu LendUp należy do spółki Profi Credit.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z LendUp

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy LendUp

PROFI CREDIT Polska S.A.
ul. Browarna 2, 43-300 Bielsko-Biała
KRS: 0000518190
Tel.: 801 700 999 lub 33 499 60 00
Adres e-mail: bok@lendup.pl

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5 listopada 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły