Kredyt na fotowoltaikę – przegląd rynku kredytów na panele

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 6 minut

Chcesz zainwestować w nowoczesne technologie pozyskiwania energii elektrycznej? Interesuje Cię tematyka ekologii oraz usamodzielnienia swojego gospodarstwa domowego od publicznych źródeł energii? Kredyt na fotowoltaikę to coraz częściej wybierana forma finansowania nowoczesnych inwestycji w swoim domu.

Kredyt celowy z banku na panele - na czym to polega

Chcesz wiedzieć, jak działa pożyczka na fotowoltaikę? Ile możesz otrzymać? Jakie są opcje finansowania instalacji i kupna paneli fotowoltaicznych? Sprawdź, gdzie wziąć kredyt na fotowoltaikę i na jakich warunkach, w tym kredyt celowy z banku na panele.

Ranking kredytów na fotowoltaikę

Obecnie wiele instytucji finansowych posiada w swojej ofercie kredyt na panele fotowoltaiczne. Jeśli nie masz wystarczających środków na pokrycie kosztów inwestycji, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem. Dzięki temu wybierzesz najlepszą dostępną dla siebie opcję. Pamiętaj też, że kredyty gotówkowe działają bardzo podobnie, jak te przeznaczone do pokrycia kosztów inwestycji w fotowoltaikę.

Pekao SA

Bank Pekao SA to instytucja, która wprowadziła do swojej oferty kredyty na panele fotowoltaiczne. Ochrona środowiska naturalnego jest bardzo ważna, ale wymaga pewnych inwestycji. W tym przypadku kredyt na orientacyjną kwotę 14 tys. złotych i okresie spłaty wynoszącym 46 miesięcy, jest oprocentowany z RRSO na poziomie 9,49%. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że darmowy kredyt na fotowoltaikę nie jest dostępny w ofercie tej instytucji. Maksymalny czas kredytowania to 120 miesięcy z kwotą rzędu 70 tys. złotych.

BNP Paribas

W BGŻ kredyt na fotowoltaikę dostępny jest na szczególnie atrakcyjnych warunkach. Możesz liczyć na kwotę rzędu nawet 200 tys. złotych z RRSO na poziomie 9,93%. Dodatkowo bank wydaje decyzję o przyznaniu kredytu nawet w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku. Możesz też skorzystać z wydłużonego okresu kredytowania.

PKO BP

Kredyt na fotowoltaikę PKO to równie dobra propozycja. Okres spłaty do 120 miesięcy oraz maksymalna kwota finansowania na poziomie 50 tys. złotych to doskonała opcja. Możesz liczyć też na 15% środków dostępnych na dowolny cel oraz możliwość skorzystania z ubezpieczenia.

ING

W ING fotowoltaika odgrywa ważną rolę. Czy jest to najtańszy kredyt na fotowoltaikę? Analizując konkurencję, na pewno ING ma jedną z ciekawszych ofert. Finansowanie z wkładem własnym od 15 tys. złotych pozwala na rozłożenie płatności na 72 wygodne raty miesięczne. Oprócz tego dla kwot powyżej 15 tys. złotych nie płacisz w tym przypadku prowizji na rzecz banku. Kredyt na fotowoltaikę w ING to świetna opcja dla każdego. 

Santander

Przejrzyj ofertę banku Santander. Kredyt na fotowoltaikę w tej instytucji to minimalny wkład własny na poziomie 10%, aż 72 miesiące kredytowania oraz kwota dostępna na podstawie indywidualnych ustaleń z pracownikiem banku. W Santander bez problemu zaciągniesz także kredyt na termomodernizację domu.

Darmowy kredyt na fotowoltaikę

Chcesz wiedzieć, czy darmowy kredyt na fotowoltaikę jest w ogóle możliwy do uzyskania? Od czasu do czasu możesz trafić na ofertę darmowego kredytu na panele fotowoltaiczne, jednakże niezwykle rzadko. Pamiętaj, że z darmowej formy finansowania zakupu paneli słonecznych mogą korzystać tylko osoby fizyczne. Gdzie wziąć kredyt na fotowoltaikę? Nie da się jednoznacznie określić tego, jaka instytucja udostępni bezkosztową opcję finansowania takiej inwestycji. Kiedy weźmiesz pieniądze od banku, musisz w 100% przeznaczyć je na sfinalizowanie transakcji w postaci montażu paneli.

W tym przypadku doskonałym kredytodawcą jest Alior Bank. Być może nie jest to najtańszy kredyt na fotowoltaikę, ale na pewno najbardziej atrakcyjny pod względem funkcjonalności. Współpracując z Aliorem możesz wybrać opcję leasingu.

Kredyt od firmy instalującej fotowoltaikę

Pożyczki ratalne to nie to samo, co kredyty zaciągnięte na pokrycie kosztów inwestycji montażu instalacji fotowoltaiki. Nie wiesz, jaka forma finansowania jest bardziej opłacalna dla Ciebie, jako potencjalnego klienta? Oto kilka zalet kredytów zaciąganych za pośrednictwem firmy montującej fotowoltaikę.

  • wygoda wnioskowania, dzięki minimum formalności;
  • szansa na zdobycie korzystnych warunków współpracy;
  • o wiele większy poziom elastyczności w działaniach.

Oczywiście istnieją też minusy korzystania z kredytów udzielanych za pośrednictwem firmy montażowej. W takim przypadku środki pozyskane z kredytu przeznaczysz tylko na rzeczy związane z budową, a także będziesz mieć mniejszy wpływ na wybór instytucji działającej w danym obszarze.

Kredyt gotówkowy lub pożyczka pozabankowa

Wahasz się nad tym, czy zaciągnąć kredyt gotówkowy, czy pożyczkę pozabankową? Pożyczka na fotowoltaikę to dobra opcja, jednakże w przypadku zewnętrznych instytucji bankowych może to skutkować nałożeniem wysokiego oprocentowania. Znacznie lepsze propozycje oferują banki w Polsce.

Pamiętaj, że najtańszy kredyt na fotowoltaikę nie zawsze znaczy, że będzie najlepszy. Inwestycja w panele słoneczne to przyszłościowe rozwiązanie, które w ogólnym rozrachunku umożliwia ograniczenie zużycia energii, a co za tym idzie rachunków za prąd. Warto wiedzieć, że oprócz finansowania instalacji dla osób fizycznych w ofercie dostępny jest także kredyt dla firm.

Programy rządowe i regionalne

Chcesz wiedzieć, jakie programy rządowe i regionalne wykorzystasz w celu pokrycia kosztów inwestycji w fotowoltaikę? Jako osoba fizyczna oraz firma możesz skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych jest tzw. program czyste powietrze. W tym programie złożono już ponad 390 tys. wniosków o dofinansowanie termomodernizacji źródeł cieplnych w domach i mieszkaniach. Jeśli jesteś beneficjentem programu, możesz bez problemu ubiegać się o kredyt na fotowoltaikę.

Program Energia Plus to kolejne rozwiązanie, które jest skierowane w stronę przedsiębiorców. Pożyczka na fotowoltaikę Energia Plus zostanie przyznana, jeśli planujesz prężny rozwój tej technologii w określonym rejonie kraju. Według założeń programu masz szansę dostać nawet do 300 mln zł.

Regionalne kredyty na fotowoltaikę to także tzw. kredyt energooszczędny stworzony dla mikro i małych przedsiębiorców. Istną rewolucją jest także program Mój prąd. Wysokość dotacji w tym przypadku to zaledwie kilka tysięcy złotych. Oprócz powyższych, kredyt na panele fotowoltaiczne dostępny jest w ramach programów krajowych i regionalnych takich, jak:

  • Stop Smog;
  • Agroenergia;
  • EKO – KLIMAT;
  • Dotacja warszawska woj. mazowieckie (do 15 000 zł);
  • 50 kW na start (woj. śląskie).

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Wyszukaj założenia regionalnych projektów oraz warunki kredytów na fotowoltaikę w sieci. Dzięki temu zdobędziesz dodatkowy kompleks informacji o fotowoltaice oraz dostępnych metodach finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii elektrycznej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły