Idea Bank sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
Idea Bank sesje ELIXIR

Idea Bank sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Idea Bank sesje ELIXIR:

  • 10:30
  • 14:30
  • 16:30

Idea Bank sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Idea Bank sesje ELIXIR:

  • 9.30 (dla przelewów zleconych do godziny 7:30)
  • 13.30 (dla przelewów zleconych do 12:15)
  • 16.00 (dla przelewów zleconych do 15:00)


Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Przelew ELIXIR, to tradycyjny przelew, który dokonujemy w bankowości elektronicznej lub mobilnej w naszym banku. Sesje przychodzące to godziny, po których środki pieniężne powinny być dostępne na naszym rachunku lub rachunku innego odbiorcy. Sesje wychodzące to godziny, w których środki pieniężne zostały przekazane z rachunku nadawcy. Różnice w terminach dostarczenia środków pieniężnych na rachunek zależą od terminów sesji rozliczeń międzybankowych Elixir, które prowadzone są pod nadzorem Krajowej Izby Rozliczeniowej. Sesje rozliczeń międzybankowych Elixir realizowane są tylko w dni robocze. Większość banków w Polsce ma 3 sesje przychodzące i 3 sesje wychodzące. Warto je znać, jeśli chcemy wiedzieć, kiedy możemy spodziewać się dostarczenia na nasze konto przelewu z wynagrodzeniem z pracy, od firmy pożyczkowej albo od rodziny, czy znajomych.

Jaki kod IBAN Idea Bank?

IBAN: PL + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 89 7854 4478 0054 0000 6890 4456

Jaki kod SWIFT Idea Bank?

SWIFT/BIC: IEEAPLPAXXX

Czym jest IBAN?

IBAN to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Został on wprowadzony po to, aby ułatwić płatności międzynarodowe. W zależności od kraju IBAN może mieć różną długość (maks. do 34 znaków). Polski numer rachunku w standardzie IBAN składa się z: kodu kraju (2 pierwsze znaki – PL),  sumy kontrolnej (kolejne 2 znaki) oraz Podstawowego Numeru Rachunku Bankowego (BBAN) – łącznie 28 znaków. Realizując przelew na konto zagraniczne, numer IBAN zagranicznego banku może być krótszy jak i dłuższy w porównaniu z polskim numerem.

Co to jest SWIFT?

SWIFT jest tym samym co kod BIC – terminy te są stosowane zamiennie. SWIFT jest 8 literowym kodem identyfikującym instytucję bankową, po to aby można było szybko i poprawnie realizować przelewy międzynarodowe. Zapisać należy go przed numerem rachunku. Jako że jest unikalny, niezmienny i jawny, banki udostępniają go na swoich stronach internetowych. Kod SWIFT można również odczytać w internetowym serwisie transakcyjnym, w szczegółach rachunku.

Idea Bank infolinia i kontakt

TELEFON:
22 101 10 10
801 999 111

EMAIL:
kontakt@ideabank.pl

ADRES:
Idea Bank SA
ul. Przyokopowa 33
01-208, Warszawa

REGON: 011063638
NIP: 5260307560
KRS: 0000026052

Idea Bank to bank z siedzibą w Warszawie, który rozpoczął swoją działalność w 1991 roku. Swoje usługi kieruje głównie do przedsiębiorców, a szczególnie do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, mikro- oraz małych przedsiębiorstw.

W zakresie oferty kredytowej Idea Bank skupia się na kredytach zabezpieczonych hipoteką, kredytach inwestycyjnych oraz mikropożyczkach. Idea Bank oferuje także produkty depozytowe (depozyty terminowe, depozyty negocjowane, ROR i rachunki oszczędnościowe) oraz produkty inwestycyjne.

Polityka Idea Banku zakłada ścisłą współpracę z każdym klientem, który pozostaje pod opieką wysoko wykwalifikowanych doradców, dzięki czemu w ofercie Idea Bank możemy znaleźć również doradztwo w obszarze zarządzania ryzykiem swoich klientów, doradztwo w zakresie finansowania działalności, obsługi księgowej i sposobów inwestowania kapitału.

Dużym plusem posiadania rachunku bankowego w Idea Banku jest możliwość skorzystania z mobilnych wpłatomatów.

Firma uruchomiła także program “Inkubatory przedsiębiorczości” oraz udostępnia biura coworkingowe w niektórych miastach.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 4 lutego 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły