Deutsche Bank sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut

Deutsche Bank sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Deutsche Bank:

 • 11:00-12:00
 • 15:00-16:00
 • 17:00-17:30

Deutsche Bank sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Deutsche Bank sesje ELIXIR:

 • 7:45
 • 12:00
 • 15:00

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

ELIXIR to system umożliwiający sprawną obsługę transakcji międzybankowych. Został wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Wskutek tego każdy bank wprowadza standardowo trzy sesje (poranną, popołudniową oraz wieczorną) przychodzące i wychodzące. Umożliwiają one klientom otrzymanie informacji, w jakich godzinach mogą spodziewać się realizacji zlecenia. Może się zdarzyć, że w wyjątkowych sytuacjach jedna z sesji zostaje odwołana. Dlatego zachęca się do śledzenia na bieżąco wszystkich informacji.

Informacje te mogą być również kluczowe podczas wnioskowania o pożyczkę online. Jeśli wybierzemy weryfikację tożsamości przelewem, opóźnienie wynikające z sesji ELIXIR może nam uniemożliwić szybki dostęp do potrzebnych pieniędzy.

Jaki kod IBAN Deutsche Bank Polska?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Deutsche Bank Polska jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Deutsche Bank Polska?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: DEUTPLPX

Czym jest IBAN?

IBAN to jedna z informacji umożliwiających sprawną obsługę transakcji zagranicznych. Pod tym skrótem kryje się International Bank Account Number, czyli międzynarodowy numer rachunku bankowego. W Polsce został wprowadzony przez Związek Banków Polskich, aby umożliwić standaryzację kont bankowych. Kod IBAN składa się z dwóch liter, po których następuje ciąg cyfr, którymi jest tradycyjny numer rachunku bankowego. Poprzedzające go litery oznaczają symbol kraju, gdzie znajduje się instytucja odpowiedzialna za obsługę danego konta. W przypadku Polski będzie to kod PL.

Co to jest SWIFT?

Zlecając przelew zagraniczny, możemy zostać poproszeni o podanie pewnych dodatkowych danych. Jedną z takich informacji jest kod SWIFT lub inaczej nazywany również identyfikatorem BIC. Składa się on z 8 lub 11 cyfr i jest nadawany przez Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Podanie tych kilku znaków może ułatwić przetwarzanie zlecenia oraz poprawną identyfikację instytucji, do której nadany został przelew. Co oznaczają konkretne elementy kodu SWIFT?

 • Cztery pierwsze stanowią identyfikator instytucji,
 • dwie następne symbol kraju, którymi w przypadku Polski będzie PL,
 • ostatnie dwie utożsamiane są z lokalizacją banku.

Jak zostało wspomniane, w niektórych przypadkach ciąg składa się aż z 11 znaków. Trzy ostatnie pozwalają w takiej sytuacji zidentyfikować konkretny oddział instytucji.

Deutsche Bank Polska infolinia i kontakt

TELEFON:
Infolinia dla klientów indywidualnych

 • 801 103 103
 • +48 22 4 680 680
 • +48 22 3 325 089

Infolinia dla klientów Korporacyjnych

 • +48 22 579 9000

EMAIL:
wirtualny.oddzial@db.com

ADRES:
Deutsche Bank Polska
ul. Lecha Kaczyńskiego 26
00-609 Warszawa

REGON: 011151265
NIP: 5261029815
KRS: 0000020832

Deustsche Bank Polska należy do jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Instytucja ta zajmuje się przede wszystkim obsługą kredytów mieszkaniowych i konsolidacyjnych, a także pożyczek hipotecznych oraz konsumpcyjnych z zabezpieczoną hipoteką. Pełni funkcje doradczą w zakresie strategii finansowych zarówno polskich, jak i zagranicznych klientów korporacyjnych. Ponadto zajmuje się również aktywami, dbaniem o prawidłowy przepływ transakcji pomiędzy spółkami oraz rozliczeniami lokalnymi czy międzynarodowymi.

Warto zaznaczyć, że w listopadzie 2018 roku doszło do podziału Deutsche Bank Polska. Jego część została przydzielona do Santander Bank Polska. W efekcie pod opieką przejętego podmiotu znajdują się wyłącznie klienci, którzy skorzystali z kredytów walutowych czy też pożyczek hipotecznych przed przejęciem.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 22 listopada 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły