Bank Gospodarstwa Krajowego sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Bank Gospodarstwa Krajowego sesje ELIXIR

Bank Gospodarstwa Krajowego sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Bank Gospodarstwa Krajowego sesje ELIXIR:

  • 10:30
  • 14:30
  • 17:00

Bank Gospodarstwa Krajowego sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Bank Gospodarstwa Krajowego sesje ELIXIR:

  • 8:00 – 8:45
  • 11:00 – 12:00
  • 14:30 – 15:10

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

System ELIXIR został stworzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową w celu usprawnienia realizacji przelewów krajowych. Dzięki wprowadzeniu trzech sesji zarówno przychodzących, jak i wychodzących możemy mieć pewność, że nasze zlecenie zostanie dostarczony odbiorcy jeszcze dziś lub w kolejnym dniu roboczym. Kiedy wnioskując o pożyczkę, zdecydujemy się na weryfikację przelewem, godziny sesji międzybankowych będą dla nas kluczowe. Jeśli nie zdążymy zlecić transakcji o wyznaczonej porze, wpłata nie zostanie zaksięgowana. Natomiast pożyczkodawca wyśle nam pieniędzy dopiero następnego dnia po dokonaniu wszelkich formalności.

Jaki kod IBAN Bank Gospodarstwa Krajowego?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Banku Gospodarstwa Krajowego jest to:

PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Bank Gospodarstwa Krajowego?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT:  GOSKPLPW

Czym jest IBAN?

IBAN, czyli Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego, pomaga w wykonywaniu poprawnych przelewów zagranicznych. W Polsce standardowy numer konta składa się z 26 cyfr. Kiedy zdecydujemy się na wykonanie zlecenia poza granicę naszego kraju, wówczas konieczne będzie dopisanie dwóch liter, które umożliwią identyfikację instytucji bankowej. W przypadku polskich banków są to: PL. Jeśli o nich zapomnimy, narażamy się na opóźnienia w realizacji transakcji lub zwrot pieniędzy z powrotem na konto nadawcy.

Co to jest SWIFT?

SWIFT to standardowy identyfikator instytucji bankowej, który również pełni funkcję usprawniania systemu realizacji zleceń. Każdy bank w Polsce oraz za granicą otrzymuje na początku działalności odpowiedni numer. Dzięki temu możemy liczyć na szybsze zaksięgowanie przelewów zagranicznych. Nad prawidłowym kodów przydziałem oraz ich rejestracją czuwa Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej.

Zazwyczaj jest to ciąg 8 lub 11 znaków. Oznaczają one kolejno: Unikalny identyfikator instytucji (4 znaki), kod kraju według normy ISO 3166-1 (2 znaki), kod lokalizacji (2 znaki). Jeśli spotkamy się z dłuższą wersją kodu SWIFT, oznacza to, że zostały w nim uwzględnione trzy znaki wskazujące na konkretny oddział banku.

Bank Gospodarstwa Krajowego  infolinia i kontakt

TELEFON:
801 598 888
+48 22 599 8888

EMAIL:
bgk@bgk.pl

ADRES:
Bank Gospodarstwa Krajowego
Al. Jerozolimskie 7
00-955 Warszawa

NIP: 525-00-12-372
REGON: 000017319

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank, który w swoich działaniach kieruje się rozwojem społeczno-gospodarczego Polski. Gwarantuje nam dostęp do produktów finansowych na jasnych i prostych zasadach zgodnych z Dobrymi Praktykami Bankowymi. Jeśli korzystamy z usług tej instytucji, możemy być pewni, że zostaniemy poinformowani o każdej możliwości skorzystania z programów państwowych dla przedsiębiorstw oraz osób fizycznych. Jako klienci indywidualni mamy możliwość skorzystać z takich produktów, jak między innymi: Mieszkanie na start, Fundusz pożyczek i kredytów studenckich, Fundusz termomodernizacji i remontów oraz usługi związane z wpisami wieczystymi.

Z kolei przedsiębiorcy mają do dyspozycji Kredyty obrotowe, Kredyty inwestycyjne czy Gwarancje i poręczenia. Na tle pozostałych banków Bank Gospodarstwa Krajowego wyróżnia się również ofertą dedykowaną samorządom terytorialnym. Znajdziemy w niej standardowe usługi, takie jak lokaty, kredyty krótkoterminowe i wiele innych, które zostały dopasowane do specyficznych potrzeb tej grupy klientów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły