Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut
Remont - przerażające, budzące respekt słowo, prawda? Bałagan, kurz, hałas i wydatki, wydatki, wydatki… Zwykle da się do nich przygotować zawczasu, ale co jeśli przychodzą niespodziewanie? Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania? 
Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?

Spis treści:

Zawsze – prędzej czy później – pojawia się konieczność remontowania mieszkania, więc przyjrzyjmy się temu tematowi od strony finansowej.

Remont: odświeżenie, czy wielkie zmiany?

Koszty remontu w znacznej mierze zależą od jego skali. Zwykłe odświeżenie pomieszczenia, a więc malowanie i ewentualnie wymiana kilku elementów umeblowania, to nie powinno się to odbić szczególnie negatywnie na domowym budżecie. Jeżeli jednak w grę wchodzi wyburzanie lub przesuwanie ścian, wymiana okien, podłogi, wszystkich mebli… Uff, aż strach pomyśleć!

Podczas planowania remontu można z wyprzedzeniem wyliczyć i przygotować się na wszelkie koszty – zaoszczędzić, przesunąć na później inne wydatki lub pożyczyć. Problem pojawia się za to wtedy, kiedy konieczność remontu wypada nagle i nie mamy żadnych rezerw, które moglibyśmy nań poświęcić.

Fachowcy, materiały i inne koszty

Zalanie mieszkania przez niesfornego sąsiada lub z powodu awarii instalacji, czerwone wino rozlane po białej ścianie akurat tam, gdzie nie da się tego zasłonić  – to tylko kilka nieprzyjemnych okazji, z których urządza się wymuszony remont. W tym momencie nadchodzi jedno z najtrudniejszych zadań do wykonania: znalezienie odpowiednich fachowców i materiałów wartych swojej ceny.

Dobra ekipa remontowa to podstawa – solidne wykonanie każdej z prac jest bardzo ważne, jeśli nie chcemy potem dopłacać za poprawki i wymiany elementów, które odpadną od ścian po roku. Niebanalne znaczenie mają także materiały; warto zastanowić się, czy np. jest sens inwestować w drogie farby, jeśli w domu są małe dzieci i prawdopodobnie za około rok pokój znów będzie wymagał malowania. Tak samo i w drugą stronę: czy jeżeli remonty odbywają się rzadko, może lepiej rozejrzeć się za droższymi, ale bardziej wytrzymałymi materiałami, które przez lata będą nam dobrze służyły?

Zaplanowanie każdego aspektu wydatków związanych z remontem mieszkania jest o tyle ważne, że da poczucie bezpieczeństwa i możliwość przygotowania się na koszty całego przedsięwzięcia. W ten sposób zyskuje się kontrolę nad własnymi finansami.

Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?

Świat jednakże nie zawsze jest uporządkowany i życie zaskakuje także w ten nieprzyjemny sposób. A więc: remont pomimo braku konkretnych funduszy. Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania? Cóż, sposobów jest kilka.

Po pierwsze: poduszka finansowa. Zawsze warto mieć na boku oszczędności, których nie dotykamy, a uruchamiamy wyłącznie w kryzysie. Naturalnie jest to opcja, którą należy przygotować z wyprzedzeniem, więc w nagłym wypadku nie jest to rada szczególnie pomocna, prawda?

Po drugie: pożyczenie pieniędzy. Ale skąd? Od kogo? Można próbować w rodzinie lub wśród przyjaciół, o ile jest pewność, że nie pociągnie to później konsekwencji towarzyskich. Jeżeli umożliwia to zakład pracy, można spróbować zaciągnąć pożyczkę, która będzie spłacana na ustalonych z pracodawca warunkach – zwykle korzystnych dla pracownika. A jeśli nie ma takiej możliwości? Pozostaje rozejrzeć się za pożyczką na remont.

Pożyczki ratalne Monedo

Dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy wyczerpaliśmy wszystkie inne możliwości, jest pożyczka na raty Monedo. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że wraz z formularzem nie trzeba dostarczać stosu dokumentów. Wystarczą podstawowe dane osobowe, dowód osobisty i konto bankowe, na które firma przeleje pieniądze. Pożyczyć można od 1500 zł aż do nawet 20 000 zł. Wygodny suwak pozwoli na wygodne i proste ustalenie kwoty pożyczki oraz wysokości rat. Tak jest, w przeciwieństwie do większości firm pożyczkowych, Monedo Now pozwala klientowi wybranie w jak wysokich ratach jest w stanie spłacać pożyczkę, zamiast ustalać czas jej spłaty.

Opinie o Monedo

Zawsze przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług firmy pożyczkowej warto zapoznać się z opiniami na jej temat. Pożyczka online Monedo radzi sobie na tym polu bardzo dobrze. Komentarze klientów są pozytywne, a także i my na Pożyczkowym Portalu oceniamy tę firmę wysoko i polecamy ją tym, którzy potrzebują szybkiej gotówki na dowolny cel.

Jak zaoszczędzić na remoncie

Remont mieszkania to oczywiście wydatek – o ile sami nie prowadzimy firmy budowlanej, to na remoncie nie da się zarobić. Można jednak na nim zaoszczędzić! W jaki sposób?

Podstawą jest dobre planowanie i rozeznanie, o których była mowa wcześniej: jakiego rodzaju materiały będą najbardziej rozsądnym wyjściem, na jaką skalę mają być wprowadzone zmiany i zorientowanie się w cenach. Wykonanie remontu to druga rzecz: jeśli w grę wchodzi tylko prosta zmiana koloru ścian, może wcale nie będzie potrzebna ekipa, a jedno popołudnie z folią ochronną, wałkiem i pędzlem? Można przy okazji zaprosić do współpracy domowników lub przyjaciół – remont może okazać się świetną zabawą! A jeśli brakuje czasu lub po prostu na przeprowadzenie operacji osobiście? Warto popytać znajomych, czy nie znają lokalnego budowlańca – złotej rączki, który w dobrej cenie wykona wszystkie prace, dzięki czemu koszty remontu nie będą tak wysokie, jak przy zatrudnieniu drużyny z firmy budowlanej.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 4 lutego 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły