ProviGo – nowa aplikacja od Providenta! Opis i recenzja

Avatar photo Michał Ziemski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut

Firma Provident to jedna z największych firm pożyczkowych, która działa na polskim rynku. W 2022 roku obchodziła 25 – lecie prowadzenia działalności w naszym kraju. Z tej okazji Provident wypuścił aplikację ProviGo na smartfony i urządzenia mobilne, dzięki której kontakt z ofertą firmy będzie jeszcze łatwiejszy. To także jeszcze większa kontrola klientów nad procesem spłaty pożyczki i dostęp do unikalnych funkcji. Czy warto ją zainstalować na swoim telefonie?

ProviGo - nowa aplikacja od Providenta! Opis i recenzja

Dla kogo jest przeznaczona aplikacja ProviGO?

ProviGO można za darmo pobrać za pośrednictwem sklepów Google Play oraz App Store. Mogą z niej korzystać dotychczasowi klienci, korzystający już wcześniej z usług firmy Provident. Jest także dostępna dla osób, które zdecydowały się na podpisanie umowy w formie online z tą firmą po 26 stycznia 2022 roku, czyli od momentu funkcjonowania aplikacji. Aby zainstalować ją na swoim telefonie, należy posiadać aktualne oprogramowanie – to co najmniej Android 5.0 lub iOS w wersji 9.3.

Po ściągnięciu ProviGO na swoje urządzenie można ją aktywować przy pomocy Doradcy Klienta z firmy Provident. Pracownik z tej instytucji podaje klientowi unikalny kod, który należy wpisać w aplikacji mobilnej. Można też to zrobić samodzielnie – aby tego dokonać, niezbędne jest podanie swoich danych osobowych, numeru PESEL oraz potwierdzenie tych danych. 

Konieczne jest także przekazanie informacji o numerze umowy pożyczkowej, dacie jej zawarcia i podanie numeru telefonu. Osoba, która pierwszy raz loguje się do ProviGO musi zaakceptować regulamin korzystania z tego programu i zaakceptować wszystkie kroki, jakie firma Provident wdrożyła w aplikacji. W efekcie otrzymuje w wiadomości SMS indywidualny numer PIN, którym loguje się podczas każdego następnego wejścia do aplikacji. Jeśli klient chce lepiej zapoznać się z jej działaniem, to może obejrzeć kilka samouczków wprowadzających.

Jakie zalety ma ProviGO?

Korzystający z aplikacji ma wgląd do swoich wszystkich pożyczek – ma także możliwość bezpośredniego kontaktu ze swoim Doradcą Klienta i osobą, która przyjmuje wpłaty. Użytkownik ma także dostęp do kilku innych funkcji:

  • na bieżąco monitoruje proces spłacania swoich zobowiązań – dotyczy to także powiadomień informujących o zbliżającym się terminie zwrotu pożyczki,
  • może wybrać pakiet medyczny, dzięki czemu skonsultuje się z lekarzem, podda się badaniom lub skorzysta z e-recepty,
  • aktywnie zarządza swoją pożyczką – może przedłużyć termin spłaty, sprawdzić aktualne saldo lub zobaczyć pozostałe dane,
  • może podpisać umowę ubezpieczenia na życie lub zdrowie, przez co jego bliscy będą mieli dostęp do wsparcia finansowego w wypadkach przewidzianych umową.

W aplikacji występuje pełna oferta pożyczek od Providenta. Klient samodzielnie porównuje warunki usług finansowych i wybiera tylko taką propozycję, która będzie dopasowana do jego oczekiwań.

Ocena aplikacji ProviGO przez klientów

Aplikacja ProviGO funkcjonuje od niespełna roku i nie jest szeroko znana przez klientów. W sklepie Google Play posiada niespełna 252 opinie i została oceniona z wynikiem 4/5. Użytkownicy chwalą ją za wygodny wgląd do aktualnych danych, przejrzysty interfejs czy łatwość obsługi. Z kolei niezadowolone osoby skarżą się na długi czas wczytywania danych, częste zawieszanie się programu i wyświetlanie błędnych informacji.

W sklepie App Store aplikacja ma jeszcze wyższą ocenę, bo aż 4,8/5. Jednak w tym wypadku ocena nie jest tak reprezentatywna, ponieważ obejmuje jedynie 17 opinii uzyskanych od klientów firmy Provident.Klienci wystawiają też opinie o samej firmie Provident – dotyczy to szczególnie oferty pożyczek i porównania jej z konkurencją. W tym wypadku dużą zaletą jest wysoki procent akceptacji wniosków o pożyczkę oraz znaczne ograniczenie formalności. Klienci mogą także korzystać z oferty i brać szybkie pożyczki bez BIK. Jednak występuje też kilka minusów – to przede wszystkim wyższe oprocentowanie i występowanie różnych opłat. Czasem firma wymaga dodatkowych dokumentów – np. zaświadczenia o dochodach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły