Podpowiadamy, jak szybko spłacić komornika!

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 8 minut
Największym pragnieniem osoby zadłużonej jest to, by pozbyć się kłopotliwych obciążeń finansowych. W tym celu trzeba jednak przygotować się na negocjacje z firmą pożyczkową i komornikiem. Warto odpowiednio przygotować się do tych działań, by wszystkie niedogodności minęły jak najszybciej. Dobrze jest też odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak najszybciej pozbyć się długu. Jakie sposoby są najlepsze, by spłacić komornika?
jak szybko spłacić komornika

Spis treści:

Jak spłacić komornika?

pożyczkowy portal

Jak spłacić komornika? Odpowiedź na to pytanie wymaga powiedzenia sobie jasno, że osoby borykające się z zadłużeniem, nie mogą unikać kontaktu z wierzycielami. To pierwsza i najważniejsza zasada, dzięki której oddłużanie komornicze i spłata długów będzie możliwe. Odradza się bowiem to, by nie odpowiadać na pisma ponaglające i telefony dotyczące spłaty zobowiązań. Zwlekanie z wizytą w placówce pożyczkodawcy również nie jest niczym pożądanym. Dobra wiadomość jest jednak taka, że istnieje kilka sposobów na odzyskanie płynności finansowej.

Spłata komornika – czy pożyczki dla zadłużonych to dobry pomysł?

pożyczkowy portal

Na początku należy zwrócić uwagę na ofertę, jaką są pożyczki dla zadłużonych. Wiele osób uważa, że jest to idealne rozwiązanie dla osób z długami komorniczymi czy też windykacją na karku. Okazuje się jednak, że to błąd. Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o takie pożyczki, a nasze konto zostało zajęte, środki przekazane przez pożyczkodawcę mogą zostać zablokowane.

Jeżeli jednak interesuje nas pożyczka na spłatę komornika, wówczas powinniśmy skupić się wyłącznie na ofercie z gwarantem. W takiej sytuacji pieniądze są przekazywane na konto poręczyciela, a ten może nam je przekazać w gotówce lub inny sposób.

Oferty dla osób posiadających długi znajdziesz w artykule POŻYCZKA DLA ZADŁUŻONYCH ONLINE – LISTA POŻYCZEK POZABANKOWYCH PRZEZ INTERNET.

Jak rozłożyć dług u komornika na raty?

pożyczkowy portal

Jak spłacić komornika w ratach? Po pierwsze należy skontaktować się z komornikiem lub firmą windykacyjną. Warto zdać sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość rozłożenia zaległości na części. To znacząco ułatwia uporanie się z nimi. Koniecznością jest jednak to, by całą sprawę przedyskutować z komornikiem, ustalić z nim, ile możemy co miesiąc wpłacać na poczet zaległości. Niewłaściwe jest jednak unikanie rozmowy – trzeba to sobie ciągle powtarzać. Sprawa pozostawiona sama sobie może przybrać niewłaściwy obrót, a my utracimy nad nią kontrolę. Jest to najgorszy z możliwych scenariuszy. Dlatego też trzeba tego za wszelką cenę unikać i nieustannie działać na rzecz uregulowania należności.

Rozmowa, czyli jak negocjować z komornikiem?

pożyczkowy portal

Na początku należy pamiętać, że komornik jest przedstawicielem naszego wierzyciela i działa w jego imieniu. Dlatego negocjacje mogą nie przynieść żadnego skutku, ponieważ wszystko zależy od osoby, u której mamy dług. Dlatego kwestie takie jak: dług u komornika na raty, obniżenie odsetek, warto negocjować z wierzycielem. Dzięki temu możemy zyskać atrakcyjniejsze warunki. Nie należy jednak sądzić, że negocjacje z komornikiem nie mają sensu. Warto podjąć wszelkie możliwe kroki, aby poprawić swoją sytuację.

Negocjacje z komornikiem muszą być dobrze przemyślane. Poczynione postanowienia powinny być zgodne z tym, co faktycznie jesteśmy w stanie zrobić. Trzeba zatem realnie ocenić swoje możliwości finansowe. W takiej sytuacji łatwiej jest postępować zgodnie z tym, co zadeklarowaliśmy. By przyśpieszyć proces spłacania roszczeń komorniczych, można zwrócić się o pomoc do swoich najbliższych. Niektórzy z nich są w stanie udzielić realnego wsparcia finansowego. Z taką pomocą o wiele łatwiej jest uporać się z długiem. Ten, uregulowany w znacznie szybszym tempie, odciąży budżet domowy. Dzięki temu zyskuje się też większy spokój. Pożyczka od rodziny wolna jest bowiem od odsetek i innych kosztów dodatkowych.

Jak szybko spłacić komornika?

Zablokowanie konta bankowego to dla każdego dłużnika problem. W takiej sytuacji nie mamy możliwości skorzystania ze zgromadzonych na nim środków. Oznacza to, że zostajemy odcięci od pieniędzy na realizację swoich celów. Gdzie można otrzymać pomoc w spłacie zadłużenia?

Można pomyśleć, że dobrym rozwiązaniem mogą być pożyczki pozabankowe. Należy jednak pamiętać, że każda instytucja sprawdza swojego klienta pod względem zdolności kredytowej. Dotyczy to również firm pożyczkowych. Jeżeli mamy negatywne wpisy w bazach, a nasze konto zostało zajęte przez komornika, wówczas pożyczka pozabankowa nam nie pomoże. Prawdopodobnie nawet jej nie otrzymamy.  Jak w takim razie spłacić długu? 

Pomoc w spłacie długów możemy otrzymać od specjalistów, którzy pokażą nam, jak przejść przez procedurę ogłaszania upadłości konsumenckiej. Jeżeli nasza sytuacja jest naprawdę trudna i mamy status niewypłacalnych, wówczas spłata komornika w całości może być możliwa właśnie dzięki upadłości.

Upadłość konsumencka, czyli oddłużanie komornicze, spłata długów?

Jednym z rozwiązań, które umożliwia oddłużenie, jest upadłość konsumencka. Może z niej skorzystać każda osoba ze statusem niewypłacalności. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, warto wiedzieć, czym jest upadłość konsumencka. Okazuje się, że to postępowanie sądowe przeprowadzane względem osób prywatnych. Efektem działań może być całkowite lub częściowe oddłużenie. Podczas całego procesu zostanie stworzona lista wierzycieli, na którą trafiają osoby, u których zadłużyliśmy się przed ogłoszeniem upadłości. Nawet jeżeli do niewypłacalności doprowadziliśmy samodzielnie i świadomie, nadal mamy szansę na oddłużenie.

pożyczkowy portalZ niewypłacalnością mamy do czynienia, kiedy nasze wynagrodzenie nie wystarcza na zwrócenie zaległości wierzycielom. Aby ogłosić upadłość, należy złożyć stosowny wniosek. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy podpowiedzą, jak spłacić długi u komornika. Pomoc w oddłużaniu otrzymamy między innymi od kancelarii Finfocus. 

Dług u komornika a odsetki

Każdy dług niespłacany w terminie generuje koszty. Jednym z nich są odsetki za opóźnienie. Okazuje się, że są one naliczane również podczas egzekucji komorniczej. Dopóki nie uregulujemy zaległości, będą systematycznie wzrastały. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sprostać takim zobowiązaniom, warto nawiązać kontakt z wierzycielem i podjąć się negocjacji w kwestii umorzenia części opłat i kosztów sądowych. 

Pamiętajmy również, aby nie powiększać swojego zadłużenia. Kredyt na spłatę długów komorniczych może nie być najlepszym rozwiązaniem i na pewno nie otrzymamy go w banku. Jak spłacić dług u komornika? Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo swoich finansów. 

Podsumowanie: jak pozbyć się długów i czego unikać?

pożyczkowy portal

Rozwiązanie problemu zadłużenia obsługiwanego przez komornika nie jest łatwe. Trzeba jednak sprostać temu wyzwaniu. Nie chodzi jednak tylko o to, by uzyskać pieniądze na spłacenie długu. Warto także gruntownie zmienić swoje przyzwyczajenia i sposób zarządzania pieniędzmi. To jedyna słuszna droga do tego, by nie dopuścić w przyszłości po raz drugi do tej kłopotliwej sytuacji. Koniecznością staje się to, by rozsądnie zarządzać swoimi kartami kredytowymi i zaciągniętymi pożyczkami.

Nie można dopuścić również do sytuacji, by jeden dług spłacać kolejnym. Łatwo jest wówczas wpaść w spiralę zadłużenia, a to już naprawdę poważny problem. Dobrze jest tak dysponować pieniędzmi, by w pierwszej kolejności regulować żądania wierzycieli. Komornik sądowy i pożyczkodawcy muszą otrzymać to, co im się należy. Zaleca się dopilnowanie tego w wyznaczonym czasie. Wtedy unika się dodatkowych kosztów. Wysłannik sądu musi otrzymać zapewnienie, że nasze działania prowadzą do właściwego celu. Należy zatem wpłacać określone sumy w odpowiednich odstępach czasowych.

Więcej na temat dostępnych rozwiązań znajdziesz w artykule: JAK UNIKNĄĆ SPIRALI ZADŁUŻENIA? 

Spłata długu u komornika – co jest ważne?

Najważniejszą zasadą, którą każdy powinien pamiętać, jest nawiązanie kontaktu z wierzycielem! Nie możemy ignorować telefonów od komornika oraz firmy, osoby, uktórej mamy długi. Ważna jest również szybka spłata komornika. Dlatego każdy powinien znać powyższe rozwiązania na to, jak szybko spłacić długi. Pamiętajmy jednak, aby korzystać z tych rozwiązań rozsądnie.

Należy zatem postarać się jak najprędzej uporać się z tymi obciążeniami. Zyskuje się wtedy spokój, a budżet domowy staje się stabilny. To cel, do którego powinien dążyć każdy dłużnik. Istnieje wówczas szansa na to, by uniknąć poważnych tarapatów finansowych.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 28 marca 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły