Odstąpienie od umowy Provema

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut

Zobacz w jaki sposób można odstąpić od umowy pożyczki w firmie Provema. Podajemy procedurę krok po kroku, która nie powinna nikomu sprawiać problemów oraz wzór odstąpienia od umowy. Warto wiedzieć, że mamy prawo odstąpić od każdej umowy zawartej przez internet w ciągu aż 14 dni.

odstąpienie od umowy z firmą provema

Odstąpienie od umowy Provema

Pożyczki długoterminowe to atrakcyjna alternatywa dla produktów bankowych. Mimo że udzielane są na niższe kwoty, i tak cieszą się dużą popularnością. Oferta Provema Credit wyróżnia się na tle pozostałych pożyczkodawców, oferując swoim klientom możliwość spłaty ratalnej sumy charakterystycznej dla chwilówek. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zawarcie umowy z tą firmą.

Jednak może nastąpić sytuacja, kiedy po dopełnieniu formalności, będziemy chcieli zrezygnować. Taką możliwość gwarantuje nam ustawa o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Jak brzmi interesujący nas zapis?

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy pożyczki Provema?

Zgodnie z ustawą każdy konsument ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od dnia jej zawarcia. Jednak w tym momencie może pojawić się pytanie, jak to zrobić? Wszystkie niezbędne informacje na temat tego procesu powinny znajdować się w umowie ramowej. Dlatego też warto wcześniej przeanalizować dokument tak, aby mieć pewność, że nie budzi naszych zastrzeżeń. Standardowo pożyczkodawca będzie od nas wymagał dostarczenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Według zapisów w ustawie również do niego należy obowiązek udostępnienia swoim klientom gotowego wzorca dokumentu. Jednak jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy do niego dotrzeć, wówczas powinniśmy samodzielnie stworzyć wymagane pismo. Niewątpliwie dla osób niedoświadczonych będzie to duże wyzwanie. Dlatego też poniżej znajdują się gotowe wzory oświadczenia, które wystarczy jedynie wypełnić odpowiednimi danymi.

Wypowiedzenie umowy Provema

Według zapisów znajdujących się w umowie pożyczki Provema mamy również możliwość złożenia wypowiedzenia. Jest to darmowe rozwiązanie bez obowiązku wskazania przyczyny. Jednak musimy pamiętać, że w tym przypadku okres wypowiedzenia wynosi tydzień! Oznacza to, że mamy dokładnie 7 dni od złożenia dokumentu na zgromadzenie potrzebnych pieniędzy. Nie ma jednak informacji dotyczących zasad rozwiązania umowy na wniosek pożyczkodawcy.

Zobacz:

Odstąpienie od umowy Provema – konsekwencje

Odstąpienie od umowy Provema niesie ze sobą obowiązek zwrotu pożyczonych pieniędzy w trybie natychmiastowym. W praktyce oznacza to, że mamy na to maksymalnie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia. Dodatkowo pożyczkodawca nie będzie od nas wymagał uiszczenia odsetek kapitałowych za czas od wypłaty pożyczki do jej zwrotu.

Wyjątkiem są sytuacje, kiedy spóźnimy się z oddaniem należności. W takiej sytuacji należy spodziewać się konieczności wpłaty na konto pożyczkodawcy maksymalnych ustawowych odsetek za opóźnienie w stosunku dziennym. Podkreśla się również, że zwrotowi nie podlegają opłaty notarialne oraz administracyjne.

Odstąpienie od umowy Provema – jak dostarczyć pismo?

Wszystkie potrzebne informacje na temat odstąpienia od pożyczki znajdziemy w treści umowy. Dowiemy się z nich, że do zachowania terminu 14 dni wystarczające będzie wysłanie odpowiedniego dokumentu przed jego upływem. Pożyczkodawca wymaga od swoich klientów dostarczenia pisma za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Odpowiednie oświadczenie wraz z adresem wysyłki znajdziemy w umowie jako załącznik numer 2.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z Provema

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy Provema

Provema Sp. z o.o.
ul. Konduktorska 33, 40-155 Katowice

KRS 0000540323
Tel. 32 700 77 11
Adres e-mail: provema@provema.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły