Odstąpienie od umowy Profi Credit

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
odstąpienie od umowy z firmą profi credit

Odstąpienie od umowy Profi Credit

Profi Credit to firma udostępniająca swoim klientom możliwość złożenia wniosku o pożyczki długoterminowe. W ofercie znajdziemy jedną z najwyższych kwot wsparcia finansowego dostępnego na rynku. Pożyczkobiorcy mogą dokonać formalności online, przez telefon oraz w punktach stacjonarnych. Mimo atrakcyjnych warunków może się zdarzyć, że jednak nie potrzebujemy tak wysokiej kwoty lub po prostu nie będziemy w stanie wywiązać się z zapisów w umowie. W takich sytuacjach prawo zapewnia nam możliwość rozwiązania zobowiązania. Co dokładnie na ten temat mówi Ustawa o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.)?

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy pożyczki Profi Credit?

Korzystając z oferty firm pożyczkowych, jesteśmy konsumentami. Dlatego też obejmuje nas możliwość złożenia odstąpienia od umowy pożyczki w terminie 14 dni od jej zawarcia. Jak to zrobić? Jeżeli zdecydujemy się na ten krok, będziemy musieli wypełnić odpowiedni dokument i dostarczyć go w odpowiedni sposób do pożyczkodawcy. Według ustawy o Kredycie Konsumenckim to firma pożyczkowa ma obowiązek udostępnić nam wzór wymaganego oświadczenia. Zazwyczaj jest on dołączony do dokumentów przesłanych na adres e-mail po dopełnieniu wszystkich formalności ubiegania się o wsparcie finansowe. Jednak może wystąpić sytuacja, kiedy przykładowo usunęliśmy plik i straciliśmy dostęp do wzoru lub po prostu nie został on nam dostarczony. W tym momencie jesteśmy zobowiązani do samodzielnego stworzenia odpowiedniego oświadczenia. Dlatego też poniżej załączamy gotowy wzór, który umożliwi nam ekspresowe dopełnienie wszelkich formalności.

Wypowiedzenie umowy Profi Credit

Wchodząc na stronę Profi Credit, znajdziemy regulamin udzielania pożyczek. Jednak nie zawiera on informacji na temat procedury wypowiedzenia umowy. Możemy się domyślić, że istnieje taka możliwość i otrzymuje ją zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca. Mimo to szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy dopiero w umowie.

Zobacz:

 

Odstąpienie od umowy Profi Credit – konsekwencje

Decydując się na złożenie odstąpienia od umowy, musimy mieć świadomość konsekwencji. Będziemy zobowiązani do zwrotu pożyczki w trybie natychmiastowym. W rzeczywistości oznacza to termin nie dłuższy niż 30 dni od dnia złożenia oświadczenia. Dodatkowo niektórzy pożyczkodawcy zobowiązują swoich klientów do uiszczenia ustawowych odsetek kapitałowych za każdy dzień dysponowania pieniędzmi. Informacji na ten temat musimy szukać w umowie pod zapisem o prawie do odstąpienia. W razie zwłoki z pewnością zostaną naliczone maksymalne odsetki ustawowe za opóźnienia.

Odstąpienie od umowy Profi Credit – jak dostarczyć pismo?

W regulaminie Profi Credit znajdziemy informację o tym, że odpowiedni dokument zostanie dołączony do umowy jako załącznik wraz z harmonogramem spłaty. Dokładnie to pismo powinno zostać przez nas dostarczone do odpowiedniego miejsca. Będzie ono wskazane w dokumencie. Jak dostarczyć pismo? Z pewnością możemy to zrobić za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres pożyczkodawcy. Biorąc pod uwagę fakt, że Profi Credit prowadzi również placówki stacjonarne, istnieje możliwość umówienia się na spotkanie z doradcą w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jednak bez wątpienia znajdziemy je również w podpisanej umowie. Poniżej podajemy podstawowe dane pożyczkodawcy.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z Profi Credit

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy Profi Credit

PROFI CREDIT Polska S.A.
ul. Browarna 2, 43-300 Bielsko-Biała
KRS 0000518190
Tel. 801 700 999 lub 33 496 00 68
Adres e-mail: bok@proficredit.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły