Odstąpienie od umowy NetGotówka

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
odstąpienie od umowy z firmą netgotówka

Odstąpienie od umowy NetGotówka

Krótkoterminowe pożyczki pozabankowe proponują klientom otrzymanie wsparcia finansowego na atrakcyjnych warunkach przy ograniczeniu formalności do minimum. W ten sposób pozytywna decyzja zostanie wydana również niektórym osobom, których wniosek został odrzucony przez bank. W obliczu kryzysu finansowego zdarza nam się jednak podejmować decyzję zbyt pochopnie. Dlatego też jeżeli pojawią się wątpliwości dotyczące zaciągniętego zobowiązania, warto wiedzieć o możliwości skorzystania z odstąpienia od pożyczki. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone na podstawie zapisów w  ustawie o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Mowa tu szczególnie o art. 53, który informuje nas, że:

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy chwilówki NetGotówka?

Z przytoczonego art. 53 ustawy o Kredycie Konsumenckim dowiadujemy się, że  mamy 14 dni od daty zawarcia umowy na dopełnienie odpowiednich formalności umożliwiających nam bezproblemowe odstąpienie. Aby umowa została rozwiązana, niezbędne jest dostarczenie wymaganego oświadczenia. Według wyżej wspomnianych przepisów pożyczkodawca ma obowiązek udostępnić swoim klientom wzór formularza do wypełnienie na trwałym nośniku. Jednak może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu nie otrzymaliśmy potrzebnego dokumentu lub nie potrafimy go znaleźć. W takich sytuacjach powinniśmy samodzielnie opracować odpowiednie pismo. Dlatego poniżej zamieszczamy stworzony przez nas wzór, który pozwoli naszym użytkownikom na sprawne dopełnienie wszelkich formalności oraz bezproblemową akceptację oświadczenia. Warto jednak poświęcić chwilę i dokładnie sprawdzić, czy dokument na pewno nie został dostarczony przez pożyczkodawcę.

Wypowiedzenie umowy NetGotówka

Zdarza się, że omyłkowo stosujemy pojęcie odstąpienia od umowy z jej wypowiedzeniem. W przypadku NetGotówki drugie z rozwiązań nie zostało uwzględnione przez pożyczkodawcę w umowie pożyczki, regulaminie ani formularzu informacyjnym. Zakładając, że konsumenci mają prawo do złożenia wypowiedzenia, możemy sądzić, że warunki dostępu do tej możliwości opierają się na standardowej procedurze. Jednak w celu otrzymania szczegółowych informacji powinniśmy skontaktować się bezpośrednio z pożyczkodawcą Net Gotówka.

Zobacz:

Odstąpienie od umowy NetGotówka – konsekwencje

Składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy pożyczki NetGotówka, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Jednak zostaniemy zobowiązani do oddania pożyczonych pieniędzy w trybie natychmiastowym. W praktyce oznacza to termin nie dłuższy niż 30 dni kalendarzowych od momentu złożenia oświadczenia. Warto pamiętać, że do pierwotnej kwoty zobowiązania zostaną również doliczone maksymalne odsetki kapitałowe. W przypadku opóźnień należy liczyć się z konsekwencjami nieterminowej spłaty.

Odstąpienie od umowy NetGotówka – jak dostarczyć pismo?

Informacje niezbędne do poprawnego przejścia przez procedurę odstąpienia od umowy Net Gotówka znajdziemy w umowie pożyczki. Wzór dokumentu, który należy wysłać w terminie dwóch tygodni, zostanie nam dostarczony w formie załącznika umowy. Można go również znaleźć po przejściu do zakładki “Wzory dokumentów”, a następnie kliknięciu “Załącznik nr 1: Regulamin”. Dokument zostanie zaakceptowany jedynie w formie pisemnej po wysłaniu na adres pożyczkodawcy podany w umowie lub załączniku. Niezbędne dane znajdziemy również poniżej pod nagłówkiem “Dane Net Gotówka”.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z NetGotówka

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy NetGotówka

Net Gotówka Sp. z o.o.
ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa

KRS 000610459
Tel. 731-830-030
Adres e-mail:  kontakt@netgotowka.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły