Altus windykacja – informacje i opinie

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut

Windykacja należności jest niestety częstym problemem. Coraz więcej firm i osób
fizycznych ma długi, ponieważ nie są w stanie zapłacić za bieżące faktury i rachunki.
W przypadku, kiedy sami mamy klientów-dłużników również odczuwamy problemy
finansowe. Warto wtedy zgłosić się do profesjonalnej firmy Altus Windykacja, która
umożliwi nam szybkie i bezproblemowe odzyskanie należności bez bezpośredniego
kontaktu z zadłużonym.

Altus

Altus. Windykacja długów — jaka jest oferta?

Altus jest firmą windykacyjną, która zajmuje się odzyskiwaniem różnego rodzaj długów. To sprawdzona i profesjonalna opcja, pomagająca firmom, w tym spółkom, które nie mogą otrzymać należności za faktury. W takim wypadku, przed kierowaniem sprawy na drogę sądową, warto rozpatrzeć możliwość windykacji zadłużenia. W Altus windykacja sprawdzi się zwłaszcza, gdy prowadzimy niewielką firmę i nie mamy własnego działu windykacyjnego. 

Działanie firmy windykacyjnej Altus jest w pełni legalne, a przede wszystkim bardzo skuteczne. Pracownicy windykacji dzwonią do firmy zalegającej z fakturami oraz wysyłają pisma ponaglające. Dodatkowo taka firma jest wpisywana do KRD – Krajowego Rejestru Dłużników. Dzięki temu dłużnik czuje większą presję, by zapłacić za kupioną usługę lub produkt, gdyż traci nowych kontrahentów. 

Wszystkie formalności są załatwiane przez Internet, co pozwala zaoszczędzić czas na niepotrzebnych dojazdach.. Windykator kontaktuje się z każdym klientem, by przekazać informację odnośnie do przebiegu prowadzonej sprawy. 

Co ważne Altus windykuje również długi i nieopłacone faktury firm zagranicznych. Dzięki temu można odzyskać należność również od kontrahentów z 14 krajów. Wiele firm windykacyjnych nie podejmuje się takich spraw. Dzięki znajomości prawa w danym kraju windykatorzy mogą powołać się na konkretne przepisy prawne, co pozwala na szybsze odzyskanie pieniędzy. 

Ile kosztuje windykacja należności?

W Altus windykacja wymaga płatności za usługę tylko wtedy, kiedy odzyskiwanie środków należnych klientowi zakończy się sukcesem. Firma ma na to maksymalnie 2 miesiące. Jeśli postępowanie nie przyniesie skutków, warto rozważyć skierowanie spray na drogę sądową. 

Po więcej informacji odnośnie do windykacji możemy sięgnąć na stronie firmy. Wystarczy zajrzeć w zakładkę Altus windykacja kontakt. Dzięki temu dowiemy się, czy nasza sprawa powinna być kierowana na tę drogę, czy raczej do sądu. Pracownik pomoże też w obliczeniu kosztów. 

Altus Windykacja – kontakt

  • Adres: ul. Raszyńska 13, 05-500 Piaseczno
  • KRS: 0000316966
  • NIP: 123-116-72-61
  • Nazwa spółki: Altus Risk Management Services Sp. z o.o.
  • Adres mailowy: office@altus-rms.pl
  • Strona www: altus-rms.pl
  • Telefon: 22 711 28 50
  • Kontakt dla dłużnika: altus-rms.pl/kontakt

Czy windykacja jest zawsze skuteczna?

Windykacja krok po kroku nie zawsze przynosi oczekiwanie rezultaty. Najczęściej dzieje się tak, gdy dłużnik nie odpowiada na telefony i nie odpisuje na wysyłane listownie monity. Wówczas wkracza Altus windykacja terenowa, a w skrajnych przypadkach niezbędne okazuje się założenie sprawy sądowej. Firmy windykacyjne naliczają własne prowizje, dlatego zależy im na szybkiej windykacji faktur. Często sam fakt wpisania danej firmy do KRD sprawia, że płatność przychodzi niemalże natychmiast. Taki wpis uniemożliwia wzięcie kredytu lub pożyczki, a także utrudnia podpisanie nowego kontraktu.

Kiedy dłużnik uchyla się od zapłaty, a windykator nie może nawiązać z nim kontaktu, konieczne jest złożenie wniosku do sądu. Dołączamy do niego odpowiednie dokumenty, które potwierdzają, że dana usługa została wykonana, a towar dotarł do klienta. Sąd przychyla się do prośby osoby poszkodowanej, która chce odzyskać należne pieniądze. Wówczas wszystkie koszty sądowe spadają na dłużnika.

Kiedy windykacja jest ostatecznością?

Windykacja jest absolutnie wskazana, kiedy nie możemy na żadnym polu porozumieć się z dłużnikiem. To także sytuacje, gdy po wystawieniu faktury niestety nie mamy kontaktu z kontrahentem. Takie nieprzyjemności mogą spotkać nawet, gdy klient jest nam dobrze znany i nie po raz pierwszy korzysta z naszych usług. 

Altus Windykacja  to zespół specjalistów zdających sobie sprawę z tego, że każdy kontrahent może mieć rożne chwilowe problemy. Na poziomie windykacji polubownej kontrahenci mogą porozumieć się z windykatorem w sprawie spłaty zadłużenia. Dzięki temu nie musimy mieć złych stosunków z klientami, ale dbamy o nasze pieniądze i ciężką pracę, jaką wkładamy w prowadzenie biznesu.

Z windykacji mogą korzystać również banki, którym zależy na własnych interesach, ale też na dobrych stosunkach z klientami. Mogą oni później chcieć wziąć kredyt lub dodatkowe ubezpieczenie. Altus doskonale wie, że taka windykacja musi być prowadzona w odpowiedni sposób, dlatego na poziomie polubownym klient banku nie jest traktowany jako przestępca i czuje, że jest rozumiany w swojej sytuacji. Nie każdy kontrahent podpisuje umowę wiedząc, że nie będzie płacił zobowiązań, dlatego początkowa windykacja jest polubowna. Dzięki temu również klient banku ma szansę na wywiązanie się ze swojego obowiązku terminowych spłat. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły