Alektum – informacje i opinie

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut

Alektum jest firmą windykacyjną zajmującą się obsługą firm mających problemy z płynnością finansową. Pomaga w odzyskiwaniu należności z tytułu niezapłaconych faktur. Niestety coraz więcej przedsiębiorców nie może otrzymać należnej zapłaty za wykonaną pracę lub sprzedany towar. Dzięki firmie windykacyjnej znacznie łatwiej jest odzyskać należne środki.

Alektum tekst

Alektum windykacja – jak działa?

Alektum windykacja jest firmą, która windykuje długi na rzecz firm, w tym spółek. Przyjmując sprawę pracownicy Alektum robią wszystko co w ich mocy, by odzyskać należność. Sprawy prowadzone przez firmę dotyczą najczęściej niezapłaconych faktur za usługi. Alektum skupuje również długi od firm, jeśli te bezskutecznie windykowały dług. Niestety w wielu przypadkach windykacja nie daje natychmiastowego rezultatu, dlatego istnieją firmy windykacyjne, które skupują długi, by później je windykować na swoja rzecz.  

Alektum Group to znana firma windykacyjna, która pomaga w odzyskaniu należności na rzecz firm, dlatego warto skontaktować się z nią w razie problemów z płatnościami. Obsługuje ona zarówno duże, jak i małe przedsiębiorstwa. Dzięki zaangażowaniu pracowników firmy mogą liczyć na wsparcie w trudnym momencie. Zyskują dzięki temu również płynność finansową, gdyż odzyskują należne środki.

Jak zgłosić potrzebę odzyskania długu?

By zgłosić sprawę do Alektum, wystarczy skontaktować się z pracownikiem firmy – mail oraz telefon znaleźć można w zakładce Alektum kontakt. Podczas rozmowy telefonicznej lub mailowej należy podać dane firmy oraz wyjaśnić, na czym polega dana sprawa. Może zdarzyć się, że firma nie przyjmie danego długu, ponieważ okaże się, że jest on przedawniony – sprawy windykacyjne nie mogą trwać dłużej niż 6 lat.

Dodatkowo, by firma Alektum mogła zacząć windykację długu konieczne są wszystkie dane kontaktowe, w tym numer telefonu, a także adres e-mail oraz adres siedziby firmy. Na niego wysyłane będą powiadomienia o przebiegu procesu windykacyjnego. Oczywiście podstawą windykacji jest faktura, która została wystawiona za daną usługę lub produkt. Musi na niej znajdować się nazwa i adres firmy wierzyciela, numer kontaktowy, a także kwota do zapłaty i data wystawienia dokumentu. 

Po wypełnieniu formalności pracownicy zaczynają dzwonić do dłużnika i informować go o powstałej zaległości. Windykacja długu trwa najczęściej około 2-3 miesięcy. Po tym czasie sprawa jest zamykana i jeśli dług nie został uregulowany, może skończyć się na drodze sądowej. Wówczas, gdy osoba poszkodowana wygra sprawę, wierzyciel musi pokryć nie tylko dług i wynikające z opóźnień odsetki, ale także koszty sądowe. 

Alektum kontakt

Kontakt:

e-mail: info@alektumgroup.pl

telefon: 71 722 68 80

Dane i adres firmy:

Wrocław
Alektum Sp. z o.o.
Kilińskiego 30
50-264 Wrocław


NIP: 898-20-90-864
REGON: 020277460

Alektum opinie

Firma windykacyjna Alektum ma bardzo dobre opinie wśród firm, które korzystają z jej usług. Wiele z nich odzyskało swoją należność właśnie dzięki Alektum Group. Oszuści i nieuczciwe firmy wciąż działają na rynku, dlatego coraz więcej przedsiębiorców jest zmuszonych do korzystania z usług windykacyjnych, gdy nie daje rady samodzielnie uzyskać swoich należności. Grupa Alektum Capital II AG to spółka z wieloletnim doświadczeniem w branży. Co ważne, z jej usług mogą korzystać również osoby, które współpracują z kontrahentami zagranicznymi. Firma działa aż w 14 krajach, a dzięki znajomości rożnych przepisów prawnych pracownicy windykacji znacznie łatwiej windykują długi i są bardzo skuteczni. Alektum Group zajmuje się więc długami firm polskich, ale również zagranicznych, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają podpisane umowy z firmami zagranicznymi, ale ze względu na ich nieuczciwość nie mogą doczekać się zwrotu kosztów za wykonaną usługę. Wiele firm windykacyjnych w Polsce nie chce podjąć się windykowania faktur zagranicznych, jednak jak wskazują opinie, Alektum skutecznie pomaga w takich przypadkach.

Klienci Alektum bardzo cenią profesjonalne podejście oraz fakt, że długi windykowane są natychmiastowo po zgłoszeniu sprawy. Dodatkowo, mają oni możliwość szybkiego kontaktu ze specjalistą, który zajmuje się ich długiem. Korzystając z usług windykacji, mamy pełen wgląd w sprawę oraz na bieżąco jesteśmy informowani o postępowaniu i jego skutkach. Odzyskane środki są od razu widoczne na koncie, co zapewnia płynność finansową. To ważne, zwłaszcza jeśli sami potrzebujemy pieniędzy na zapłatę należności, co umożliwia nam uniknięcie opóźnień w spłacie.

Dzięki Alektum można znacznie szybciej odzyskać należne zobowiązania bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z dłużnikiem. Pracownicy zajmują się sprawą od początku do końca, dlatego zlecający sprawę nie musi dzwonić czy odwiedza firmy, która jest mu dłużna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły