mBank sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
mBank sesje ELIXIR

mBank sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w mBank sesje ELIXIR

  • 11:15
  • 15:00
  • 18:15

mBank sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w mBank sesje ELIXIR

  • 5:55
  • 9:55
  • 13:25

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Jeżeli zależy nam na szybkiej realizacji przelewu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, kiedy zostanie on zaksięgowany, czyli trafi do adresata. Warto zaznaczyć, że dotyczy to również przelewów przychodzących. Są to sytuacje, kiedy my czekamy na zaksięgowanie wypłaty lub zapłaty za zrealizowane zlecenie. Niezbędne informacje uzyskamy, przeglądając informacje o sesjach Elixir.

Różnice w czasie dostarczenia pieniędzy na konto zależą od terminów sesji rozliczeń międzybankowych Elixir, które prowadzone są przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Każdy bank ma pełną dowolność w ustalaniu godzin, w których odbierają i przekazują przelewy do systemu Elixir. Sesje rozliczeń międzybankowych Elixir realizowane są tylko w dni robocze.

Jaki kod IBAN mBank?

IBAN: PL + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 51 2240 4008 0000 7004 7580 9070

Jaki kod SWIFT mBank?

SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK

Czym jest IBAN?

Jeśli chcemy zrobić przelew z naszego rachunku bankowego na konto w banku, który znajduje się za granicą, wówczas będziemy musieli podać numer IBAN. Czym jest? IBAN to Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego, który umożliwia sprawne wykonywania płatności w Unii Europejskiej. Tworzymy go poprzez dodanie znaków PL do naszego numeru konta. Otrzymany kod przy transakcjach internetowych należy wpisywać łącznie – bez używania spacji. W formularzach papierowych numer dzieli się na grupy po cztery znaki.

Co to jest SWIFT?

Kod SWIFT służy do poprawnego wykonywania finansowych operacji międzynarodowych. Natomiast w zleceniu przelewu krajowego nie jest nam potrzebny. W sytuacji, kiedy coraz częściej korzystamy z zakupów i usług online, może się nam przydać znajomość kodów banku, by na przykład zapłacić za zakupiony przedmiot na eBay, Amazon lub poprzez PayPal. Kod SWIFT składa się z 8 znaków, które mają za zadanie identyfikować bank do którego przynależy konto adresata przelewu. Czasem zdarza się, iż kod SWIFT liczy 11 znaków, a dodatkowe trzy znaki charakteryzują oddział banku.

mBank infolinia i kontakt

TELEFON:
801 300 800 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych)
+48 42 6 300 800 (z telefonów stacjonarnych na całym świecie)
783 300 800 (z telefonów komórkowych)

EMAIL:
kontakt@mbank.pl

ADRES:
mBank S.A
ul. Senatorska 18
00-950, Warszawa
skr. poczt. 728

REGON: 001254524
NIP: 5260215088
KRS: 0000025237

mBank SA został założony w 1986 roku. Aktualnie ma siedzibę w Warszawie i jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Oferuje bankowość detaliczną, inwestycyjną, rozwiązania dla przedsiębiorców oraz usługi bankowości prywatnej. Wśród dostępnych produktów znajdziemy m.in. różnego rodzaju konta dla osób indywidualnych i przedsiębiorców, a także karty, ubezpieczenia, inwestycje i lokaty.

W 2013 roku mBank zmodernizował swoją platformę, oferując swoim klientom dotychczas niedostępne rozwiązania. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • mOkazje, czyli dobrze już znany program rabatowy,
  • Pomoc doradcy bankowego online w ramach rozmowy na czacie lub połączenia audiowizualnego.

Rok później zostały wprowadzone kolejne udogodnienia dla klientów mBanku. Nowa wersja bankowości mobilnej, czyli aplikacja dostępna na telefony, udostępnia wszystkie opcje, z których możemy skorzystać z poziomu komputera. Dotyczy to zarówno rachunków, jak i produktów kredytowych, lokat, ubezpieczeń oraz narzędzi inwestycyjnych. Dodatkowo klienci otrzymali dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych, za pomocą kodu QR oraz BLIK. Dużym udogodnieniem jest również możliwość złożenia wniosku o kredyt z poziomu aplikacji czy też wysłanie przelewu, podając numer telefonu odbiorcy. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły