ING Bank Śląski sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
ING Bank Śląski sesje ELIXIR

ING Bank Śląski sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w ING Bank Śląski sesje ELIXIR:

  • po godz. 11:00
  • po godz. 15:00
  • po godz. 17:00

ING Bank Śląski sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w ING Bank Śląski sesje ELIXIR:

  • do godz. 8:10
  • w godz. pomiędzy: 8:11 – 11:30
  • w godz. pomiędzy: 11:31 – 14:30

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Przelewy bankowe to teraz najwygodniejszy sposób dokonywania płatności – który kiedyś być może wyprze papierowe pieniądze i monety. Przelewy dokonywane są codziennie miliony razy, ale jak to się dzieje? Otóż przelew Elixir to standardowy przelew bankowy, oparty w pełni na przesyle danych. Przelewy tego typu bazują na tak zwanych sesjach – przychodzących i wychodzących, które w większości banków w Polsce odbywają się w 3 turach. Sesje odbywają się w dni robocze, w określonych godzinach, charakterystycznych dla danego banku, a nad całym procesem czuwa Komisja Nadzoru Finansowego. Warto zapoznać się z godzinami sesji we własnym banku. Wtedy będziemy wiedzieć, kiedy możemy spodziewać się otrzymania przelewu od pracodawcy, z firmy pożyczkowej, czy po prostu od znajomych.

Jaki kod IBAN ING Bank Śląski?

IBAN: PL + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 40 2070 4847 0000 6005 4895 0470

Jaki kod SWIFT ING Bank Śląski?

SWIFT/BIC: INGBPLPWXXX

Czym jest IBAN?

Przed wysłaniem pieniędzy za granicę lub z zagranicznego konta na krajowe należy upewnić się, że stosujemy odpowiedni format numeru rachunku. W takim wypadku, odpowiedni będzie właśnie numer IBAN (ang. International Bank Account Number), który jest międzynarodowym numerem rachunku bankowego. W przypadku operacji krajowych stosujemy standard NRB (Numer Rachunku Bankowego), który składa się z 26 znaków. W standardzie IBAN (dla operacji zagranicznych) numer rachunku uzupełniamy o identyfikator kraju. W przypadku Polski przed naszym numerem rachunku bankowego umieszczamy symbol PL.

Co to jest SWIFT?

SWIFT to skrót od angielskiego Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication. Jest to system wymiany informacji pomiędzy bankami z różnych krajów. Należy jednak zaznaczyć, że na arenie międzynarodowej SWIFT określany jest skrótem BIC. Jeżeli zostaniemy poproszeni o podanie jednego z tych identyfikator, musimy pamiętać, że oba te skróty oznaczają to samo.

Kiedy wykonujemy przelew krajowy, nie będziemy musieli go podawać. Sytuacja zmienia się w przypadku przelewów międzynarodowych. W takiej sytuacji będziemy zobowiązani do podania kodu SWIFT. Ma on na celu identyfikację banku, do którego skierowany jest przelew. Składa się z 8 znaków i w przypadku każdego banku będzie on inny. Jeżeli kod zawiera 11 znaków, oznacza to, że zostało do niego dodane również oznaczenie oddziału banku.

ING Bank Śląski infolinia i kontakt

TELEFON:
801 222 2221
+48 (32) 357 00 691

EMAIL:
mampytanie@ingbank.pl

ADRES:
ING Bank Śląski S.A.
ul. Sokolska 34
40-086 Katowice

REGON: 271514909
NIP: 6340135475
KRS: 0000005459

ING Bank Śląski SA to bank komercyjny z siedzibą w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, świadczący usługi bankowe dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji. Powstał jako Bank Śląski w 1988 roku w wyniku wyodrębnienia z NBP. W 1991 został przekształcony z banku państwowego w spółkę akcyjną. Od 2011 roku bank używa nazwy ING Bank Śląski.

Bank oferuje szeroki wybór kont osobistych, kart płatniczych, kredytów i pożyczek dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Dodatkowo w ofercie znajdziemy dużo możliwości inwestycji, oszczędności oraz ubezpieczeń.

Na koniec 2017 roku ING Bank Śląski miał 4,5 mln klientów detalicznych oraz 55,5 tys. klientów korporacyjnych, a swoje produkty i usługi oferował w 357 placówkach. Poprzez stały rozwój i promocję, bank powiększa grupę swoich fanów, a liczba jego obserwujących na Facebooku wynosi już ponad 200 tys.

Ciekawostką jest, że na placówkach Banku widnieje nazwa ING BANK bez przymiotnika „Śląski” co ma zapobiec kojarzeniu banku wyłączenie ze Śląskiem i postrzeganie go jako instytucji ogólnopolskiej należącej do międzynarodowej grupy ING.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły