Credit Agricole sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Credit Agricole sesje Elixir

Credit Agricole sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Credit Agricole sesje ELIXIR

  • 12:00
  • 16:00
  • 18:00

Credit Agricole sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Credit Agricole sesje ELIXIR

  • do 14:30

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

System ELIXIR został wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową w celu usprawnienia realizacji transakcji międzybankowych. Dzięki temu każdy konsument może znaleźć informacje na temat spodziewanej godziny otrzymania przelewu. Efektem tych działań są trzy sesje (poranna, popołudniowa oraz wieczorna) wychodzące oraz przychodzące. W okresach przedświątecznych zdarza się, że ostatnia może zostać odwołana. Dlatego powinniśmy na bieżąco śledzić informacje znajdujące się na stronie banku.

Takie informacje mogą być kluczowe w przypadku wnioskowania o pożyczkę online. Może się zdarzyć, że czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego zostanie wydłużony, a bez tego pożyczkodawca nie przejdzie do kolejnych etapów w procesie przyznawania wsparcia finansowego.

Jaki kod IBAN Credit Agricole?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Credit Agricole jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Credit Agricole?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: AGRIPLPR

Czym jest IBAN?

IBAN to skrót od International Bank Account Number, czyli międzynarodowy numer rachunku bankowego. Został on wprowadzony przez Związek Banków Polskich w celu standaryzacji kont bankowych. Według odpowiednich regulacji kod IBAN składa się z dwóch liter, po których następuje ciąg cyfr oznaczających numer rachunku bankowego. Litery oznaczają symbol kraju, w którym zostało zarejestrowane dane konto. W przypadku Polski będzie to kod PL. Warto o nim pamiętać, ponieważ jego pominięcie może skutkować dłuższym czasem oczekiwania na realizację transakcji lub jej anulowanie.

Co to jest SWIFT?

Jedną z opcjonalnych informacji, o które możemy zostać poproszeni podczas realizacji przelewu zagranicznego, jest SWIFT.  Umożliwia on sprawną identyfikację instytucji bankowej w przypadku zleceń międzynarodowych. Każdy bank posiada unikalny ciąg znaków nadawany przez Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Składa się on z 8 znaków alfanumerycznych. Co one oznaczają?

  • Cztery pierwsze stanowią identyfikator instytucji,
  • dwie następne symbol kraju, którymi w przypadku Polski będzie PL,
  • ostatnie dwie utożsamiane są z lokalizacją banku.

W niektórych przypadkach SWIFT składa się z 11 znaków. Nie ma powodów do niepokoju, w takiej sytuacji trzy końcowe cyfry oznaczają  konkretny oddział.

Credit Agricole infolinia i kontakt

TELEFON:
19 019
+48 71 35 49 009
801 333 777

EMAIL:
info@credit-agricole.pl

ADRES:
Credit Agricole Bank Polska S.A.
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław

REGON: 290513140
NIP: 6570082274
KRS: 0000039887

Credit Agricole to bank należący do jednej z największych grup finansowych na świecie. Działa ona 49 krajach, skupiając aż 52 mln klientów. W swojej ofercie łączą wieloletnie doświadczenie, tradycję oraz dostępne na rynku nowoczesne technologie. Dzięki stałemu kontaktowi z konsumentami Credit Agricole systematycznie zmienia swoje produkty w taki sposób, aby w jak największym stopniu spełniały wymagania klientów. Nic dziwnego, że według danych Krajowej Izby Rozliczeniowej to jedna z najczęściej wybieranych instytucji podczas zmiany usługodawcy.

W ofercie Credit Agricole znajdziemy usługi dedykowane nie tylko tradycyjnie klientom indywidualnym, ale również małym i średnim firmom, przedsiębiorstwom oraz przedstawicielom sektora rolniczego. Instytucja oferuje możliwość skorzystania z: kont bankowych, kart, różnego rodzaju kredytów, produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych, leasingu, faktoringu czy terminali płatniczych. Swobodny dostęp do wszystkich wcześniej wymienionych usług gwarantuje nam sieć około 400 placówek w wielu polskich miastach oraz możliwość nawiązania kontaktu telefonicznego z doradcą klienta.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły