Bank Millennium sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Bank Millennium sesje ELIXIR

Bank Millennium sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Bank Millennium sesje ELIXIR:

  • 12:00
  • 15:30
  • 17:15

Bank Millennium sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Bank Millennium sesje ELIXIR:

  • 10:30 – 11.00 (przelewy złożone do 8:10)
  • 14.30 – 15.00 (przelewy złożone do 12:10)
  • 17:00 – 17.30 (przelewy złożone do 14:30)

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Sesje Elixir to system wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeń, który miał usprawnić realizację transakcji międzybankowych. Efektem pracy organizacji jest ustanowienie w każdej instytucji trzech sesji przelewów wychodzących oraz przychodzących. Każda z nich odbywa się o wyznaczonej porze dnia, stąd też ich nazwy, czyli poranna, popołudniowa oraz wieczorna. Informacje o godzinach realizacji zleceń w konkretnych bankach może się przydać przy wnoszeniu opłat za rachunki, kredyty czy też podczas wnioskowania o pożyczkę online. Jeśli wybierzemy sposób weryfikacji mikroprzelewem, wówczas pożyczkodawca będzie czekał na zaksięgowanie opłaty, przez co czas oczekiwania na potrzebne pieniądze może się znacznie wydłużyć.

Jaki kod IBAN Bank Millennium?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Bank Millennium jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Bank Millennium?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: BIGBPLPW

Czym jest IBAN?

IBAN to skrót oznaczający międzynarodowy numer rachunku bankowego. Pozwala na łatwą identyfikację instytucji finansowej, do której mają trafić pieniądze. Jego podstawą jest standardowy numer konta, czyli w przypadku Polski 26 cyfr. Aby uzyskać poprawny ciąg znaków, wystarczy wpisać przed nim odpowiedni symbol utożsamiany z danym krajem. W przypadku naszego kraju mowa tu o dwóch literach: PL. Po ich dodaniu kod IBAN powinien składać się z 28 cyfr. Jeśli o nich zapomnimy, wówczas realizacja transakcji może się opóźnić. W niektórych sytuacjach pieniądze mogą nawet wrócić na konto nadawcy.

Co to jest SWIFT?

SWIFT to jeden z kodów umożliwiających sprawną identyfikację instytucji bankowych podczas realizacji transakcji zagranicznych. Są one nadawane przez Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Tym sposobem każdy bank posiada unikalny ciąg 8 lub 11 znaków wyróżniający go na tle pozostałych. W przeciwieństwie do kodu IBAN jest on opcjonalny. W zależności od instytucji może być wymagany lub nie. Jak wygląda kod SWIFT?

  • pierwsze cztery to identyfikator instytucji,
  • dwie następne to symbol kraju, czyli PL,
  • ostatnie zaś to lokalizacja banku.

W niektórych przypadkach jest złożony z 11 znaków. Trzy ostatnie oznaczają, że zostało w nim uwzględnione miejsce konkretnego oddziału.

Bank Millennium  infolinia i kontakt

TELEFON:
+48 22 598 40 40,
801 331 331
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodni

EMAIL:
Formularz kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie banku

ADRES:
Bank Millennium Spółka Akcyjna
ul. Stanisława Żaryna 2A,
02-593 Warszawa

REGON: 001379728
NIP: 5260212931
KRS: 0000010186

Bank Millennium to kolejna instytucja finansowa oferująca dostęp do swoich produktów wszystkim uczestnikom rynku. Dlatego wśród produktów znajdziemy zarówno oferty dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw czy inwestorów. Do dyspozycji konsumentów pozostaje nie tylko strona internetowa, ale również oddziały stacjonarne oraz infolinia. Oprócz produktów bankowych konsument może skorzystać z Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski i Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Korzystanie z produktów Banku Millennium umożliwia nam dostęp do wyjątkowych rabatów oraz ofert specjalnych. Jeśli zdecydujemy się na płacenie kartą tej instytucji w sklepach oraz innych miejscach, możemy wziąć udział w Programie Inspiracje. Jest to oferta atrakcyjnych zniżek w blisko 1000 miejscach. Aby z niego korzystać, wystarczy wcześniej poinformować o tym sprzedawcę. Natomiast w przypadku transakcji online, należy wpisać odpowiedni kod w specjalnie wyznaczonej do tego rubryce. Bank Millennium to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa, wygoda oraz dostęp do najnowszych technologii. Nasze transakcje objęte są usługą 3D-Secure, która daje nam pewność realizacji transakcji na najwyższych poziomie bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły