Odstąpienie od umowy Incredit

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
odstąpienie od umowy z firmą incredit

Odstąpienie od umowy Incredit

InCredit specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych. Na tle konkurencji wyróżnia się z pewnością jedną z najwyższych maksymalnych kwot finansowania na rynku wynoszącą aż 35 000 zł! Oferta tej firmy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którzy potrzebują sporej sumy pieniędzy, aby mieć możliwość sfinansowania zakup czegoś większego. Z kolei, jeśli po podpisaniu umowy zdecydujemy, że chcielibyśmy z niej zrezygnować, to mamy taką możliwość. W takiej sytuacji przyda nam się zapis ustawy o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku, która reguluje działalność pozabankowych firm pożyczkowych w Polsce.

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy pożyczki Incredit?

Zgodnie z powyższym artykułem, na odstąpienie od umowy pożyczki w każdej firmie pożyczkowej, w tym w Incredit, mamy 14 dni od daty zawarcia umowy. Odstąpienie od umowy następuje poprzez przesłanie pożyczkodawcy dokumentu odstąpienia od umowy pożyczki. W przypadku niedostarczenia zaświadczenia w powyższym terminie, umowa pożyczki pozostaje w pełni ważna. Rezygnacja z umowy jest dobrowolna i nie wymaga podawania przyczyny takiej decyzji. Wzór oświadczenia o odstąpienie od umowy pożyczki powinien znajdować się na stronie internetowej pożyczkodawcy oraz w umowie pożyczki.

Wypowiedzenie umowy Incredit

Pożyczkodawca ma prawo wypowiedzenia nam umowy pożyczki ze skutkiem natychmiastowym oraz zażądania spłaty całej kwoty powiększonej o prowizję i odsetki w następujących przypadkach:

  • jeśli zalegamy ze spłatą którejkolwiek z rat pożyczki, określonych w umowie pożyczki lub harmonogramie spłaty przez okres dłuższy niż 14 dni,
  • jeśli świadomie podaliśmy we wniosku pożyczkowym niepoprawne informacje o sobie.

Jeżeli któraś z powyższych sytuacji miała miejsce, pożyczkodawca może wypowiedzieć nam umowę w drodze pisemnej lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail z załączonym wypowiedzeniem (w formie pliku PDF).
Wraz z dostarczeniem powiadomienia o wypowiedzeniu umowy pożyczki przez pożyczkodawcę, zostanie na nas nałożony obowiązek, aby przed terminem w całości spłacić pożyczoną kwotę powiększoną o prowizję, odsetki oraz inne płatności wynikające z umowy pożyczki.

Zobacz:

Odstąpienie od umowy Incredit – konsekwencje

Niektóre firmy pożyczkowe naliczają dodatkowe opłaty w związku z odstąpieniem od umowy – mogą to być np. odsetki naliczane od dnia otrzymania pożyczki do czasu jej zwrotu. W przypadku odstąpienia od umowy pożyczki w Incredit nie poniesiemy kosztów związanych z tym odstąpieniem, oznacza to, że kwota odsetek należnych w stosunku dziennym wynosi 0,00 zł.
Z kolei, jeśli przekroczymy umowny termin 30 dni na zwrot całej pożyczonej kwoty, zostaną nam naliczone odsetki za nieterminową spłatę pożyczki. Odsetki za czas opóźnienia naliczane są w wysokości odsetek maksymalnych za opóźnienie określonych w art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego, tj. dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie. Aktualna stopa odsetek maksymalnych za opóźnienie wynosi 14%.

Odstąpienie od umowy Incredit – jak dostarczyć pismo?

Jeśli chcemy odstąpić od umowy pożyczki w firmie Incredit należy w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy przesłać na adres pożyczkodawcy wypełniony dokument odstąpienia od umowy pożyczki. Wzór odstąpienia od umowy pożyczki zamieszczony jest na oficjalnej stronie pożyczkodawcy w zakładce “dokumenty”, jak również został nam przesłany na nasz adres e-mail w momencie zawarcia umowy.
Jeśli mamy wątpliwości dotyczące przebiegu procesu odstąpienia od umowy, możemy skontaktować się z firmą, korzystając z poczty elektronicznej lub dzwoniąc na infolinię. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się poniżej. Biuro Obsługi Klienta Incredit pracuje: od poniedziałku do piątku: 8:00 – 19:00 oraz w soboty: 9:00 – 17:00.
Zespół Pożyczkowego-Portalu przygotował dla Państwa uniwersalne wzory odstąpienia od umowy pożyczki, które powinny być akceptowane w każdej instytucji pozabankowej. Pliki dostępne w formacie PDF oraz DOCX.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z InCredit

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy InCredit

INCREDIT Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
Telefon: 22 598 71 00
E-mail: info@incredit.pl
REGON: 363793657
NIP: 5252648795
KRS: 0000604092

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5 listopada 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły